Jeanne Poisson, markýza de Pompadour (TV film)

• Česko

Madam de Pompadour - Králova milenka

• Francie

Jeanne Poisson, Marquise de Pompadour

Jeanne Poissonová, Markíza de Pompadour

Drama / Životopisný / Historický

Francie, 2006, 2x90 min

moc pěkný komentář od _ Orlau32 _(2.9.2010)

Solidní profesionální práce, která neohromí, ale také nepřivede k zuřivosti. Tolik vytýkaná popisnost je v tomto případě na místě; co o té dámě vlastně víme? Že uměla více než být královskou milenkou; že některé její vlastnosti byly sporné; vynikat měla i duchem. To všechno ve filmu je, i když v druhé části režie i scénář poněkud ztrácejí dech. Budeme-li tuto životopisnou televizní kreaci srovnávat s tím, čím jsme dnes na obrazovkách den co den doslova bičováni, poctivé, divácky vděčné řemeslo tohoto dílka vynikne ještě více.(22.1.2013)

• wosho

Bída a nuda vládla s Ludvíčkem XV. v tomto filmu. Režie je jak ze sna, ze špatného sna. Robin Davis nedokáže budovat dobovou atmosféru a vystačí si jen s tehdejším oblečením a výpravou. Ale to, že král se má chovat jako král (to znamená dle ceremonie dvora a tu měli na francouzském dvoře hodně propracovanou) a že ta štětka by měla mýt neskutečné vnitřní kouzlo, je mu jedno. Celková věrohodnost je všem zde u prdele. A historici asi dostávají zánět mozku, když to všechno vidí. Kdyby to alespoň bylo schopně natočeno, ale na režisérské stoličce seděl asi ožralý mýval bez špetky talentu, protože Jeanne Poisson, markýza de Pompadour je prachbídně natočená (stačí si srovnat onen úvodní bál a první tanec krále s Jeanne/ první tanec Elizabeth Bennet a panem Darcym v Pýše a předsudku od Joe Wrighta-no a máte jasno o čem mluvím). A kamera je jak z mistrovského zoofilně-pedofilního porna, tam by za ní kameramana pochválili, ale u historické filmu by mu naplivali do ksichtu. Ale co bych to tu všechno rozpitvával. Snad stačí říci, že Jeanne Poisson, markýza de Pompadour je podprůměrným tv snímkem, kteroho zachránila výprava a dobře zvolený ,byť neustále opakující se, hudební doprovod.(3.9.2010)

Hodně příjemná záležitost. Na TV film se jedná o dílo se solidní výpravou. Člověk nemusí být nutně králem prostopášníkem aby se zamiloval do krásné Hélene de Fougerolles - Jeanne Poisson. Ludvík XV. byl skvěle ztvárněn Vincentem Perezem. Role mu perfektně sedla. Markýza de Pompadour je film o ženě, která jeden čas zásadně ovládala prostřednictvím krále vnitropolitické i ekonomické dějiny Francie, podporovala umění a vzdělanost (vydání Encyklopedie). Král některé její záliby (zejména tu poslední) nelibě nesl. - Snímek se drží historické linie, nikde neuhýbá, Robin Davis si nic nepřikrášluje. Interiéry, exteriéry, kostýmy vše krásně koresponduje se začátkem a s první polovinou osmnáctého století. Ať si to tu haní kdo chce, já film považuji za povedený a nenudil jsem se ani minutu. Kdo chce akci a napětí ať si pustí všechny díly Angeliky .-)! * * * *(15.2.2012)

Překrásný a výpravný historický film. Kdo četl knihu Massima Grillandiho "Madame de Pompadour " mi dá jistě za pravdu. Film se úžasně držel historických podrobností včetně fyzických předností historických osob a tedy výběr herců byl perfektní. Ludvík XV. ve své době prý nejkrásnější muž Evropy byl perfektně vybrán (Vincent PEREZ) a Madame Pompadour (Heléne de Fougerolles) přesně odpovídala nevšední kráse Jean Antoinette, která dobyla nejen tělesně, ale hlavně duševně srdce záletného krále Francie na dlouhých 20 let, což se žádné ženě před ní nepodařilo. Dvoudílný nádherný film, který, jak doufám snad někdy vyjde na DVD. P.S. Vůbec nechápu, jak někdo může klasifikovat tenhle film na "odpad" !! To chce klasifikovat sám sebe ?(5.1.2009)