Šest pohřbů a jedna svatba

• USA Very Bad Things (více)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiální text distributora)

RXP

Keď je vonku zlé počasie a nálada na bode mrazu, neexistuje lepší recept ako pustiť si dobrú vybijanú. Dobre že som pohrdol zápasom MS v hokeji a pozrel som si match tohto už klasického filmového športu. Telá sa začali hromadiť, začalo to mŕtvou striptérkou a skončilo kto vie kde a mne bolo po chvíli jasné že hrdinovia z vo štvorici po opici ešte celkom dobre dopadli, pretože vo Vegas sa stávajú aj horšie veci ako to, že vás sleduje nasratý Mike Tyson. ()

hunterDave

Skvělá černá komedie, která ukazuje jak krutý smysl pro humor život má :) jak snadno se může něco posrat a jak důležité je zachovat si chladnou hlavu, jinak se to posere ještě mnohonásobně víc. Nechápu, proč to nízké hodnocení. Přiznávám, že pět hvězd bych také normálně nedal, ale tu pátou hvězdu tomu přidávám na znamení protestu. ()

Marek1991

Ako z jednoduchosti spraviť zložitosť? Ak neviete, pozrite si tento film. Hlavné postavy ma neoslovili, príbeh sa mi nepáčil a ani konanie postáv, ale v celku to bola sranda, zápletka ako na pohľadanie. Irónia, kriminalita a partia bláznov, ktorí radi pochovávajú svojich kamarátov do púšte, veď kto by ich tam našiel. :) ()

Diamant

NÁČRT OBSAHU: Divoká rozlúčka so slobodou a potom rozprávková svadba? KOMENTÁR: Keď je niečo príjemné, to ešte neznamená, že je to aj dobré... Divoká rozlúčka so slobodou nie je dobrou prípravou na svadbu! Zdá sa, že film si šikovne poradil aj s chúlostivými scénami, ktoré pomocou rýchlych prestrihov nepôsobia samoúčelne, ale divák v nich môže vidieť realitu zla, ktoré môže byť na začiatku veľmi lákavé, no keď mu človek podľahne, zákerne ho opantáva a v konečnom dôsledku mu prináša len problémy a nešťastie. Preto s konaním zla - hriechmi treba čo najskôr prestať. V opačnom prípade je situácia stále horšia a horšia, a to nielen vzhľadom na pozemský život... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov. ()

3n3my

V tomto filme nehľadajte nič logické, je to ako výlet piatich kamarátov do vegas... treba sa len uvoľniť, vypnúť a nechať sa unášať tým, čo nám táto tragikomédia prinesie. Skvelé herecké výkony, originálny nápad a potom už len čakáte, kto bude ďaľší - áno, čakáte, pretože skvelý CZ a SK preklad názvu vám toho povie viac, ako by mal. ()

• Slovo "fuck" nebo jeho obdoby, jsou použité ve filmu celkem 124x. (HappySmile)
  • Doktora, který prohlásí jednu z postav za mrtvou, si zahrál režisér Peter Berg. (HappySmile)
  • Rabína na pohřbu Michaela Berkowa, kterého hraje Jeremy Piven, si zahrál jeho vlastní otec Byrne Piven. (HappySmile)