foto

Leland Orser

  • nar. 6.8.1960 (55 let)
    San Francisco, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Leland Orser Jones, americký filmový a televizní, osobitý herec, jehož kariéra zahrnuje role nepříčetných, psychotických a zvrhlých postav. Orser se objevil v malých rolích v celé řadě filmů a televizních pořadů, včetně přednosty chirurgie Dr. Luciena Dubenka v televizním seriálu POHOTOVOST.

V roce 1991 debutoval na televizní obrazovce v show Gabriel's Fire. Takzvané "štěky" hrál již od začátku osmdesátých let v seriálech THE GOLDEN GIRLS, NA ZDRAVÍ, PRÁVO V LOS ANGELES, AKTA X, POLICIE NEW YOURK, ZÁKON A POŘÁDEK: ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI a KRIMINÁLKA LAS VEGAS. V roce 1999 si již střihnul větší (hlavní) roli doktora Arthura Zellera v epizodě "Descent" seriálu KRAJNÍ MEZE a Martina Colliera ve čtyřech epizodách 24 HODIN.

Menší role ztvárnil i v mnoha úspěšných filmech. Objevil se například v roce 1995 ve Fincherově krimithrilleru SE7EN jako šílený muž v masážním salonu, jako Larry Purvis ve sci-fi VETŘELEC 4: VZKŘÍŠENÍ (1997), jako pilot havarovaného větroně ve válečném dramatu ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA (1998), jako Richard Thompson v thrilleru s Denzelem Washingtonem SBĚRATEL KOSTÍ (1999), jako zraněný muž, jenž zachránil zdravotní sestru Evelyn Johnsonovou (Kate Beckinsale) ve válečném dramatu PEARL HARBOR (2001). V roce 2003 se objevil v akčním thrilleru DAREDEVIL.

Orser si také zahrál v různých částech seriálu STAR TREK (plukovník Lovok, člen Skrreean závodu, vraždící hologram, Loomis).

Roman "kikulin" Porteš

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2010 Morning
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace