Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

Lechtivej návod, jak dát starý za uši a pak z toho zešedivět. Obsahově plnější a nápaditější než většina celovečeráků. Servírován rafinovaně, vkusně, s nadsázkou a přívětivě(29.6.2010)

Mám doživotní trauma. Jakmile uvidím koně, vzpomenu si na tohle a zmocní se mě opět nechutenství. Jinak kladně hodnotím nápady autora a režiséra v jedné osobě, až teda na tu jednu. Brekeke(27.10.2013)

"Všechny dopisy cenzurují vojáci."(21.1.2014)

• gudaulin

Pokud definice pornografie říká, že jde o dílo, které rezignuje na estetické hodnoty a jeho výhradním cílem je vyvolat sexuální vzrušení, pak Dopisy v krajkách se blíží spíš klasické pornografii než kultivované televizní zábavě, snad jen s tím rozdílem, že je tam podstatně méně sexu než bývá v pornografických snímcích zvykem. Dopisy jsou totiž jednoduše nevkusné a v drtivé míře nevtipné. Dagmar Ďásková na víc než účinkování v pornosnímcích herecky nestačí a je to bolestně znát. Pro ostatní herce je to spíš úlet, kde buď přehrávají, nebo jen tak asistují. V prvních minutách jsem při pohledu na bílé zapudrované obličeje měl pocit, že jde o nějakou parodii na duchařské kousky, ale pak už jsem jenom zíral. Chápu, že v uvolněné silvestrovské atmosféře, kde o alkohol nebývá nouze a televize působí spíš jako kulisa, se může tenhle kousek v určité společnosti strefit do nálady, ale já ho bohužel viděl střízlivý a v úplně jiném prostředí. Celkový dojem: 10 %.(4.1.2014)

Každoročně se na Silvestra opakující "klasika" v níž na radu manželky sežere Jan Kraus vlastního ptáka.(9.4.2010)

Málem mi vypadly oči ;)(29.4.2010)

Příjemně lechtivé vyprávění nejen o několika kozatých, ale i o Krausovi bez ptáka ..(30.9.2013)

Především díky neodolatelnému slovnímu a černému humoru jsou Dopisy v krajkách opravdu podařená záležitost. Jen se na ně nesmí dívat přehnaně prudérní divák, kterého může řada situací přinejmenším rozhodit.(2.1.2014)

Film jsem si pustil náhodou na Silvestra, byl z něho značně rozpačitý a moje hodnocení se zastavilo jen na 1*. Ale slíbil jsem si, že ho někdy zkouknu znovu a tak se konečně stalo. Je to docela velká zvrhlost a ujetost i na mě, ale filmu kromě odvahy a originality musím dát plusové body i za humor, kterému jsem při prvním zhlédnutí nemohl přijít na chuť. Scéna s koněm mi příjde nadále dost nechutná, ale už ji nevidím v tak moc černém světle. Hodnocení zvyšuju na 3*, ten film má něco do sebe. "Venku jsou rebélie, pane. Všechny dopisy z Versailles cenzurují vojáci."(26.3.2008)

Místy nuda, místy sranda, místy zas lehčí znechucení, ale jako celek relativně dobře fungující vtípek s pár dobrejma,až geniálníma scénama (idiot ze stájí), ale je fakt, že konci už začnou povážlivě nudit obě části, jak ta vypravovaná, tak ta vypravěčova a zbude tak jenom krátká tv povídka, se zajímavým námětem a pár nápady.(7.4.2013)

V celkovém vyznění ne nudné, avšak nezáživné vyprávění kompenzuje krásné tělo Dagmar Ďáskové, kterou si jistě všichni pamatují jako prsatou sexy policistku ze staršího seriálu ČR. Černý humor, který se střídá s jemnými vtipnými náznaky a několika dobrými hláškami je pak někdy docela trapný a nechtěný - například určité záběry na koně by spíše pasovaly do německých pornofilmů. Námět je však milou připomínkou toho, že i u nás mohou vzniknout minimálně zajímavá díla s pár dobrými nápady, a na obrovské poprsí Ďáskové a tupý výraz Krause se velmi dobře dívalo :-)...(12.8.2009)

• WANDRWALL

Prý erotika. Žena s koníkem, to už je asi jen pro náročné ženy.(12.8.2010)

Docela jsem kulila oči, co je v českých vodách (které jsem považovala za stejně stojaté, jako je v tomhle krátkém filmu i ledacos jiného) možné. Dost mi vadila jedna věc, ze stejných částí nosiče bylo čteno opakovaně, ale jednalo se o jiný text, přičemž možnost přepisu tu nebyla. Za to jde hvězda dolů krajky nekrajky.(30.10.2013)

Cha chá, Němec, Brousek nebo Konvalinková v prasárně podobnýho ražení - tomu říkám legrace. A Ďasková v hlavní roli nemá chybu - její postava má opravdu POSTAVU s velkým P.(14.7.2007)

,,Čím víc hrála netýkavku, tím hůř ji ďábel pálil v zadku!" Opravdu rozkošná povídka tolik připomínající Dekameron. A je tu toho spousta! Dekadentní šlechta, obžerství, stripteas, voyerství, zoofilie, klystýr, kaviár, s/m s pěkným bičováním....prostě rozverný život šlechty s vtipnými poznámkami a pěkným dopisem. Trochu nechápu pobouřené komentáře zneuctěných diváků. Proč se na to proboha dívali! Nojo, porno odsoudí kde kdo, ale rád se podívá každý, že? A největší puritáni ho samozřejmě sjíždějí tajně od rána do večera. Ale tohle není porno, je to příjemné, lechtivé, rozverné, jiskřící....(2.11.2013)

Moc pěkný, roztomilý a příjemně erotický. Nicméně že je to v podstatě kravina, o tom žádná...(6.1.2009)

• dopitak

Z Kavčích hor opravdu nečekaná pecka, porno s koňmi, v hlavní roli Policajtka z předměstí (a úspěšná pornoherečka) Dáša Ďásková. Kdyby to bylo tak vtipné, jak je to nevkusné, hodnocení by se zrcadlilo. Hvězdička Evě Kučerové, která se kvůli takové věci nechala popsat.(18.10.2013)

Historicky dosud ne zcela adekvátně a plnoobsažně zpracované téma života evropské šlechty v období novověku má za důsledek, že si jen stěží dokážeme připustit odvrácenou stranu této nepříliš frekventované kapitoly světových dějin. Prostopášnost, opulentnost, smyslnost a erotická fantazie hraničící s často obskurní deviací byla přitom přirozenou a zcela běžnou součástí tehdejšího intimního zákulisí vyšší třídy. Budeme-li vycházet ze slavného Boccacciova Dekameronu, napsaného již v rozmezí let 1348 a 1353, nepřekvapí nás Pozziho autorská povídka ničím novým, na druhé straně ale vytváří více než důstojného nástupce ke Krejčíkovým Hrám lásky šálivým, jež jsou ostatně volnými adaptacemi dvou dekameronských povídek. Šokantnost této vskutku silně dráždivé historky nacházíme nejen v příběhu samotném (jehož středobodem je takřka pornografický obraz pádu nenávistné hraběnky), ale i v nepominutelném faktu, že celý projekt zaštítila a financovala veřejnoprávní stanice, jinak celospolečensky orientovaná spíše na jiná témata a jiný druh diváků. Navzdory předpokládané atraktivitě zobrazovaného úseku dějinné minulosti, zůstávají zatím DOPISY bílou vránou, naznačující zároveň možnost úspěšného prolomení dlouhodobé ignorance. Snad ne nadlouho.(25.12.2010)

Vzhledem ke zklamanému očekávání něčeho zajímavějšího a k nic moc zpracování by to bylo tak na dvě hvězdy. Ale všechno to, co jsem určitě nečekal a čekat nemohl, na tři pohodlně stačí, čtvrtá se dá rozepsat slovy "Čtv inscenace". O kulturních souvislostech pojednává Marthos, stručně výstižní jsou A_FISH, NinadeL nebo Politik. Češtináře varuji před komentářem MencaCZ, všechny před úplným spoilerem jménem otik. Naopak "Obsah" je bez spoilerů.(21.9.2013)

Tak jsem se těšil na scénu, kde si to Ďásková rozdává s koněm, a místo toho jsem se dočkal jenom záběru na Krause, jak při pohledu na to zavírá oči. Fakt zase příště dám na zdejší moralisty. Jinak je to zábavná historka o pár menších úchylkách, což je paradoxně této povídce na škodu - kdyby to bylo míněno vážně, perverzity by se pomalu stupňovaly až dekadentnímu finále a byla by to lahůdka, ale jelikož je celá ta historka vlastně míněna jako zfilmovaný vtip, dost jí ubližuje neschopnost gradace a opakující se motivy, které ale nejsou natolik zábavné, aby nezačaly unavovat. Škoda, s tímhle obsazením bych si dokázal představit zfilmovaného markýze de Sade par excellence. O chlup až dva (vy víte jaké) víc podivností a perverzit - a mohl vzniknout intelektuálský kult. Takhle je to "pouze" stylizovaná a třeskutě zábavná lehce erotická povídka.(4.11.2013)

<< předchozí 1 2 3