Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Řeknu mu své jméno a to bude poslední, co uslyší." Akce převážně založená na explozích a žhavé Sharon Stone. Té zde v dětství zabili rodiče gengstři, kterým se chce pomstít s pomocí specialisty na bomby Sylvesterem Stallonem. Dnes už stará klasika, která stojí za shlédnutí. "Myslím paní, že už je tu volné místo." Pronesl Stallone k starší paní cestující v autobuse, když spacifikoval mladý grázly, což přineslo jednu z TOP scén tady. - 90%. ()

padlar

Jedna z akčních klasik devadesátých let. Sly v plné kondici, sexy Sharon Stone a excelentní James Woods. Jak to u tohoto druhu filmu bývá, tak zápletka není nijak komplikovaná, i když není zase až tak jednoduchá, jak se zpočátku zdá (pomsta v pomstě). K tomu sem tam nějaká ta menší či větší exploze, které byly většinou efektní. Vysloveně trikově nepovedená byla snad jen ta s odstředením hotelového pokoje. ()

topol999

No.... Říkám rovnou, že by 3* byly zaslouženější, nicméně nakonec jsem dal za 4 a to jen a pouze za nádhernou Sharon Sone. James Woods a Eric Roberts nehráli zle, naopak příběhově to bylo dosti děravé a občas nelogické. I překlad byl celkem vtipný (např. sbohem, sbohem), ale aspoň jsem se zasmál. Co se týká dabingu, tak je to klasický počátek 90. let, ovšem Sly a Sharon byli nadabováni skvěle... ()

BStone

Specialista je akční film, který je slušně koukatelný, i přes velkou míru prázdných, nebo hrozných míst. Jakžtakž ho táhne Sylvester a především úchvatná Sharon. James Woods dělá co může, ale místy slušně přehrává. Něco mezi dvěmi a třemi hvězdami. 40% ()