Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

PlysovyMacko

Mladá žena si najme špecialistu na bomby, aby zabil gangsterov, ktorí pred rokmi zavraždili jej rodičov. Jeho chce navyše zabiť bývalý kolega. Film je založený na atraktivite hlavných predstaviteľov, ktorí v pár scénach ukazujú svoje sexy telo, hlavne pikantná erotická scéna v sprche je vrcholom filmu. Mne sa páčila scéna v autobuse, keď si hlavný hrdina poradil s partiou grázlov. ()

route60

Luis Llosa je břídil až na kost jeho Specialista je neuvěřitelně mizerná akční blbůstka na kterou zapomenete po pár minutách. ()

maldoror16

Velmi utahané a nenapínavé. Příběh by mohl mít potenciál, ale film ho v žádném směru nerozvíjí. Prkenné charaktery a stejně tak herecké výkony. Velmi hluché, a tak 1* pouze za vele-přitažlivou Sharon. 20% ()

martins

Jeden z nejlepších filmů Stalloneho, předtím než začal točit typu Demoliton man nebo Soudce Dredd a než se vrátil v Rambovi či v Postradatelních. Tehdy ještě luxusní Sharon Stone a padouši James Woods, Rod Steiger nebo Eric Roberts. Film je takovým remakem francouzského Posledního léta v Tangeru, zasaženého do současnosti a trošku jiným dějem. Častá repríza v TV film trošku znehodnotila, stejně tak režie jak píši kolegové by mohla být kvalitnější.. ()

Stanmi

Expert na výbušníny Ray Quick (Sylvester Stallone) je najat tajemnou ženou May Munroovou (Sharon Stone), aby ji pomohl v její cestě za pomstou... Sly byl v první polovině 90. let hvězdou první velikosti (koneckonců o rok dříve natočil Demolition Mana a Cliffhangera) a to samé platilo i pro Sharon, která se díky Základnímu instiktu dostala do povědomí mnoha dívaků, takže jejich společný film vypadal jako tutovka. No Specialista pro mne není vyložený propadák (na to jsem se až moc dobře bavil), ale žádný majstrštyk to taky není. Největším kladem snímku je nejspíš jeho obsazení, Sly je v top formě, Sharon je sexy (navíc se nebojí svléknout) a proti sobě mají kvalitní trio záporáků - Rod Steiger, Eric Roberts a James Woods. Příběh o pomstě v zásadě není špatný, ale najdou se lepší scénáře. To samé se dá prakticky říct také o provedení, navíc na poměry Slye a devadesátkových akčňáků je tu celkem málo akce (asi tři bitky a nějaké ty výbuchy). Zajímavostí je, že o hudbu se postaral přední bondovský skladatel John Barry. Takže jak už jsem naznačil Specialista je v zásadě standardní akční film z 90. let, který zaujme především solidním obsazením. ()

megajalec

Film, na ktorom sa evidentne podpísal zub času. Už samotná zápletka a pokus o nejaký zaujímavý príbeh je plytký a ničím neohúri. Podanie sa zdá byť bombové, ale jediná bombová vec na celom Špecialistovi je napokon iba krásna Sharon Stone. Celkovo dej nič moc, Stallone sterilný a vždy cool (aj pri scénach, kde by to chcelo trochu zmeniť tie emócie). Nesedela ani sexuálna scéna, hrozne nasilu to vyzeralo. ()

carl.oesch

Přes tři a pod čtyři. Koukatelný film, i víckrát. Story sice dojemná, ale místy nepochopitelná, Sylvestr sympaťák (z oněch mlátiček a svalovců té doby nejlidštější - zase, Treminátora by hrát nemohl), jednotlivé bouchací akce perfektní, Woods klasicky psychopatický, k čemuž ho jeho zjev předurčuje no a Sharon - lepší než v Basic Instinctu. Ale pouze vizuálně, herecky nemá co hrát a ani není nijak dobrá herečka. Dusná atmosféra, perfektní hudba a nejoblíbenější scéna se Sylvestrem v autobusu, jak uvolnil "elegatně" místo starší černošce. Na rozdíl od oné sračky zvané Základní instinkt film zábavný... ()

Simako

Fakt bída, takovej slabej vodvar! Jestli se mě má přesvědčit Sly ve sprše, tak fakt nevim!! S.S tak dlouho chtěla hrát se SLYem, až to takhle dopadlo. Bída=2! ()

Creshaw

Souhlasim s Tosimem a Djkoma a hodnotim stejne - lepsi prumer. Pred nejakymi 10ti lety, kdy jsem Specialistu videl, by ode me dostal 4*, ale zpetny pohled je nemilosrdny :) 60% ()

DonFrolimo

v pubertě mě ta podelší šukací scéna docela rozčarovala, zajisté na tom nemůžeme stavět hodnocení, takže smůla speciálko. ()

Nerajohn

Svého času poměrně hit, akční detonační scény jsou celkem dost fajn, ale milostná rovina je celkem nuda. Koukat na Stalloneho s nacucanýma žílama není zrovna to pravé ořechové. ()

david666

Na tento film se vždy rád v Tv podívám. Roberts zde zvládl roli záporáka na hvězdičku. Sharon je tady více sexy než v Zákl.instinktu a Sly? - ten si vystačí s jedním výrazem ale přesto je skvělý. ()

KKOALA

Chtěl jsem dát pouze 3,5* maximálně 4*, ale jak tu vidím to nízké hodnocení...to si SPECIALISTA nezaslouží! ()