Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

cab

Amater na stolicce rezisera (Luis Llosa) nalaka starnouciho akcniho hrdinu (Sylvester Stallone) a svudne lehkou zenu (Sharon Stone), aby je v jejich nevedomi ztrapnil a zesmesnil. To vse se deje v zajimave myslenem, ale presne opacne provedenem akcnim projektu poloviny 90.let. 30% ()

Bohemák

A zase jednou: Zíííív! Nebýt krásné hlavní hrdinky, ani bych to nedokoukal. Dialogy jak z jiné planety nás pomalinku a nudně postrkují mezi postelovými scénami a detonacemi. ()

Hanys_

Krásná překrásná Sharon, parádní záporák James Woods a nahý kulturista Sly... Tohle trio prostě dokáže vždycky dokonale pobavit. O rok mladší a "podobní" Assassins ale vyfasovali zručnějšího režiséra a rozdíl byl hned vidět...6/10 ()

wosho

Obsazení lákalo, režisérovo jméno nicneříkalo a divák byl nakonec nasrán. Specialista ve výsledku dokáže jen to, že divák si vychutná staromodně udělané exploze, jeden italský zadek a americký kozy ve spoustě páry a vodní clony. Nechápu, že Stallone protlačil na post režiséra tu jihoamerickou hnidu. ()

Paity

Co si budeme povídat. Tenhle film vidělo spousta lidí hlavně proto, že se tam zase svlíkala Sharon Stone, ukázala prsa a párkrát zavzdychala. To ale nestačí. Proto jsem spokojen, že tam bylo tolik výbuchů, když už to má být ten specialista. V Každém případě, jedna hvězda jen za tu scénu s utrženým apartmá. ()

AdamesWWE

[5/10] Špecialista nie je žiadny špeciálny film, ponúka obyčajný príbeh ktorý tu neupúta, herecky dobrý film, Sly, Woods, Roberts, akčné scény dobré. Celkovo nie nudný film, ale iba lahká jednohúbka. ()

Petr.Kocfeld

Mně se to líbilo.Sly je zde opravdu dobrý.Sly a Sharon Stone je pohledná a inteligentní.Dávám 60 procent a 3 hvězdy.Tento film je zajímavý a svižný.Akce a napětí zde nechybí.Tento snímek se mi líbil,když jsem byl mladší.Film Specialista,kde Stallone hraje experta na odstranovaní výbušnin je zajímavý a dobrý.Nonstop akce dává tomuto filmu spád a pružnost a tento snímek je také plný dechberoucího napětí a docela se mi líbí děj tohoto akčního filmu s představitelem Rockyho. ()

Prochy38

Myslím si, že to není úplně originální téma. Ale tak zase proč ne. Povedený akční thriller. Sly trochu v netradiční roli, ale dobře se na to kouká. Do toho S. Stone, která je neuvěřitelně krásnej kus ženské. Není to jeden z těch Stalloneho trháků, ale špatný film to určitě není. ()

Hanes88

Dobří herci, dobrý námět a i dobré akční scény. Nicméně si myslím, že si s tím šlo pohrát trochu více a kdyby se tak stalo, mohlo to být klidně i 5*. Tak jsou to "pouhé" tři. Jinak se mi to ale i tak celkem líbilo. 65%. ()

Paldiny

Po plodnom roku 93 Stallone nezaháľal a prišiel s explozívnym Špecialistom. V ňom stoja proti Rayovi Quickovi rovno traja záporáci a ani to mu nezabráni, aby si aj na večer spravil program. Akcia si miesto ohlušujúcich samopalov zakladá na momente prekvapenia nastražených bômb, dej zase smrdí mafiánskym prostredím, hlášky šteklia bránicu a Sharon aj čosi iné. A aby mali z toho niečo aj deti, tak nechýba výchovný rozmer, kedy sa Sly neostýcha vyprevadiť z MHD trebárs aj nevychovaného vagabunda. Mať tie správne zásady je skrátka vždy na prvom mieste. ()

cmenda

Slušný ale nepatří to do top filmů od Staloloneho ,každopádně je to pěkně napínaví a má to hezké vyvrcholení ale děj je jasný od začátku . ()

Skalda

Pokud by to Llosa sestříhal do dvaceti minut a byly by tam všechny výbuchy ušetřil by si spoustu peněz a nám trápení s lámáním si hlavy jestli nám někde nco neuteklo - nebo je to opravdu tak přímočaré (chtěl jsem napsat stupidní ale to ještě ne - s tím přišel Sly až za pár let)? Ale což ... je to o pomstě a jsou tam "ohníčky" a Sharon - no. ()

Macik

jeden z mála filmů kde Stallonovi sedla role přímo na tělo. Opravdu jeden z nejlepších Slyových filmů.... ()

spiritus

Stallone, Stallone ty to teda vedeš....brakovost s tvých filmů přímo číší.....Proč proboha tohle vzniká....nechápu ()

dezert

Podprůměr od totálně podprůměrnýho režiséra, s celkově podprůměrným natočením a zahráním. Snad kromě Jamese Woodse. Ale to je jen normálka pro něho. Takže k čertu. Jeden z nejhorších Stalloneových filmů. Luis Llosa je otřesnej režisér. Praštit toho Llosa do nosa. ()

lareinna

Opäť krásna a inteligentná Sharon, Stallone bol zasa hrdina, ale jemu to pristane :-) Mne sa páčil tento film, v pohode by som si ho pozrela zas.. ()

Matros

Pravděpodobně nejnudnější a nejdebilnější stalloneovka. Hvězdička za Jamese Woodse, který přehrává jak o život. ()

Mikino00

Nudný, fádní a dějově průměrný zástupce svého žánru. Bohužel Sly v konkurenci skutečných herců neobstál, milostná linka je k smíchu a o nějakých akčních scénách se mluvit nedá. Pár efektních explozí a nahá Sharon Stone film nedělá. ()