Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

Pharlap

Je to úchylárna prvního stupně.. chápu Vás všechny, co na tento film láteříte.. ale já mám pro něj prostě slabost.. je to pro mne naprostá klasika a viděl jsem to už asi 20x a pokaždé se těším na další shlédnutí... prostě pocitovka :-) ()

LADAS79

Filmoné vystoupení dvou hvězd Sylvester Stallone a Sharon Stone bylo docela úchvatné v podání akčních scén a milostných hrách ale co bylo na filmu tak nejlepšího byly dobře vymyšlené víbuchy v podání Stalloneho a konci filmu dobře zabezpečení svého úkrytu plného překvapení,ale nakonec to bylo vše zničeno. ()

Uberlord

Jednoduchá akce, vycházející z dřívějšího konfliktu, jehož následky hodlá záporák, o pár let později, řešit pomstou... Skvěle zapadající obsazení v čele se Slyem v nejlepší formě. Bohužel zásadní prvek při dramatizování děje je tu klasicky ženská, která vše zamotává. Díky bohu, že je to krásná Sharon, na kterou se dá dívat za každé situace. Je to standardní popkornovka na hodinku a půl, když zrovna není do čeho píchnout... Ale musím říct, že jsem ji viděl snad stokrát a nepřestala mě bavit :o) Inu starý, dobrý Stallone! ()

borohub

Proč je to kurva tak dlouhé, proč je to kurva tak nudné, proč je to kurva tak nedodělané. Všechno jde ruku v ruce, ale prostě tohle nežeru ani trochu.. Škoda toho námětu, ten byl velmi povedený, bohužel tentokrát si scénárista asi pořádně šlehnul. Proč jsi sakra Stallone a Sharon propůjčili takové sračce svoje jméno?!? Ale tak hvězdu dávám za občasné silnější chvilky(kterých sice bylo pomálu, ale co se dá dělat) – Už NIKDY VÍCE!!!! Btw: teda nejčastější slovo v českém dabingu bylo asi slovo "oukej" které se tam opakovalo normálně i 3x ve větě, to taky moc na dojmu nepřidá, když prostě 3x za větu řeknou ještě americkým přízvukem "oukej" ()

Alca

Stačí, aby se Sylvester Stallone uhrančivě podíval a naprosto splňuje moji představu zabijáka schopného všeho, ale s morálními zásadami. Dalším pilířem, na kterém tenhle film stojí, je naprosto odporný padouch. Až potud dobrý. Ale další výraznou charakteristikou je v každé scéně nahá nebo (méně často) téměř polonahá Sharon Stone. Nemám ráda, když je ve filmu, aby jí dodali na síle a "charakteru", hlavní hrdinka téměř pořád nahá. Ale miluju Sylvestera Stallona, jak říká prostitutce po tom, co jí vyhodí bordel do vzduchu: "Najdi si novej džob." ()

GordonCZ

Neuvěřitelně špatně pospojovaný plytký příběh o lásce naivně dobromyslného agenta CIA a jeho femme fatale v podání Sharon Stone. Film, ve kterém jsou vlastně nejlepší částí jen a pouze nejrůznější detonace a pyrotechnické efekty jen těžko může opravdu zaujmout. ()

64B

Detonace výbuchy - slušné. Milostný příběh - nuda. Sharon Stone tady sice byla ještě kost, ale ani to nestačilo. Opět to zachraňuje Sly a Anthony Quinn. ()

brzozin

Sly prostě neumí hrát. Jeho ksicht je kamenný jak náhrobní kámen a v té sprše to bylo něco tak odpudivého, že ještě teď to rozdýchávám. ()

johnsnow

V 3švrtine som zaspal. 3.3.2021: Po druhom pozretí to niečo do seba má a paradoxne po tej pasáži kde som pôvodne zaspal sa to rozbehne a už nepoľaví do finále. ()

haffen

Čo si budeme hovoriť... Sharon bola v 90. rokoch najväčšia sexbomba, nečudujem sa tomu, sám som z nej bol mimo. A takéto filmy sa veľmi ťažko hodnotia. Film samotný je hodne priemerný, ničím nevybočujúci a neprináša nič nové. Už v podstate od začiatku viete ako to celé skončí, ide len o to ako ako sa bude zabíjať. Dal by som filmu bez mihnutia oka 2*, ale fakt nemôžem. Lebo Sharon... ()

DassemUltor

Místní smetánka vůbec nechápe. Tenhle film je pro mě srdcovka. Úplně nejlepší je jedna stará verze se speciálním českým dabingem, kterou ale za Boha nemůžu najít. Teďka když to dávají na nově tak ten nový dabing už prostě není ono. Možná to máme někde ve sklepě na VHS ale na to už ani nemám přehrávač. Třeba někdy :))) Těch oblíbených scén, ta muzika, hlavní zaporak.. chjo.. klasika ()

pestak

Akční thriller má výbušnou akci dobře rafinované, monumentální exploze a zájmena superhvězdné obsazení. ()

horor2

Sylvester Stallone přesně tak jak ho mám rád! Sharonka je tady zatraceně sexy! James Woods zahrál pěkného zmrda :-) Bacha, kam šlapeš. KULTOVNÍ ZÁLEŽITOST! ()

cinema_cz

Posuzujeme-li tento snímek jako akční film, pak nezbývá konstatovat, že jeho příběh je malinko nepřehledný, chybí mu napětí, tempo a dynamika a navíc, se nedostává ani vlastní akce. Budeme-li ovšem o Specialistovi uvažovat v intencích dramatu, dopadneme ještě hůř. Tohle všechno, podpořené navíc naprosto průměrnou a nenápaditou režií Luise Llosy, je řídkým odvarem desítek lepších snímků téhož žánru. Iva Hejlíčková ()

Hemlock

Italský hřebec a Sharon Stone, která je tak žhavá, že by se na ní daly smažit řízky - kombinace, která sama o sobě zaručuje jistou míru kvality. Specialista je celkem vyvážený akční thriller, který by si zasloužil i vyšší hodnocení, ale je zde dost hluchých pasáží, které celkový dojem kazí. Tak či onak se ale jedná o nesmrtelnou klasiku a kdo je fanda Stalloneho, je to povinná četba - 60%. ()

Blazkowicz

Nápad asi dobrý, ale to provedení je takové divné. Víceméně to není špatné, film je docela dobrý. Jenže je to dlouhé, nic moc se tam neděje a kromě milostných a vybuchujících scén jsem se nudil až moc. Nejspíš to asi pan režisér lepší udělat neuměl. 3-* ()