Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

tatka

Páči sa mi, keď si v klasickom akčňáku hlavný hrdina odtrhne na záver najkrajšiu babu ako korisť. Menovite Stallone má v tomto smere šťastnú ruku. Ale veľká láska, načo, preboha??? Sly nie je žiaden prvý milovník, zamilovaný kukuč a nejaké tokanie, to sa k nemu nehodí. Ani k Sharon úloha ranenej srnky. Okrem toho, hlavne režisér má s týmto rozmerom veľký problém. Asi potreboval natiahnuť stopáž, 10 minút milostného tokania je lacnejších, ako vyhodiť pol bloku do luftu. Škoda. Zápletka dobrá, akcia výborná, Slyov zadok bombastický, nahá Sharon úžasná. Dávam 3, lebo sa mi páčia svalnatí chlapi. ()

djtotal

Nevidim, co sa rezirovania tyka ziadnu chybu, kamera je do detailu bezchybna a taktiez herecke vykony. Podla mna, na rok 1994 dokonaly projekt bez ohladu na kritiky. Aj strih, je v tomto filme podla mna pracou genia a rezia mi pripomina Briana De Palmu. ()

Delfador

Líbilo se mi jak Sly namlátil těm chuligánům v autobuse. Nakonec jednoho ještě prokopl sklem,jo aspoň tato scéna stála za to. ()

LeePriest

Dvě hlavní role hrají 2 filmové hvězdy - Stallone a Stone. Jinak ale hvězdný film moc není, rozdělil bych ho do tří kategorií: 1. fanoušci Sylvestera Stallona a ti, kteří mají rádi dobu, kdy velkými akčními celebritami byli Arnold Schwarzenneger, Syl. Stallone nebo Jean Claude Van Damme ať se určitě podívají, myslím že je film neurazí. 2. Komu nejsou cizí výbuchy, bomby a akce celkově a chtějí hodinu a 3/4 relaxovat - zkuste to, nečekejte ani hit ani propadák. 3. Koho akce ani hlavní hrdina neoslovuje, ať se filmu vyhne. ()

William_Kirk

Skvělý nahláškovaný akčňák, který celou dobu rychle ubíhá. Hereckému obsazení také nemám co vytknout – především James Woods je naprosto dokonalý v roli hlavního Stallonova protivníka. Steiger, Roberts a Stoneová jen doplňují podařenou sestavu. Nezvyklý byl výběr skladatele Johna Barryho pro tento žánr, ale odvedl (jako vždy) dokonalou práci. Takže jedna * za hlášky, druhá * za akci, třetí * za herecké obsazení, čtvrtá * za hudbu a poslední * za to, že mě film baví i opakovaně jako při prvním zhlédnutí. ()

brasek

Sklamanie... podľa protagonistov v hlavných úlohách som čakal akčnú pecku. Kedže ma zaujíma pyrotechnika tak hodnotím jednou hviezdou. ()

Tuty

Přijde mi, že ten film drží jakž takž pohromadě jenom díky technicky nápaditejm akčním scénám, jinak jde o dějovej ementál s pěkným vizuálem, navíc to ještě víc mrví ten novej dabing a neustálé TV reprízy! Dobrá je tu hudba ale... ()

DJMaroko

Tento film si nenechám pokaždé utéct. Stallone v nejlepší formě ! Film s postupem času zraje jako víno. Kašlu na zdejší komenty a udělené Zlaté maliny. Na svou dobu si film vydělal slušné peníze a díky bohu v něm nehrál Steven Seagal. ()

jakubi

Nejsem odborník na akční filmy, ani jejich věrný divák. Proto se mi asi na tomto filmu líbí, že není zas až tak akční (což samozřejmě jiní kritizují). Navíc jsem se dívala jen proto, že se chtěl dívat někdo jiný. A kupodivu se mi film opravdu líbil. Akorát asi opravdu není akční. ()

shinlove

Můj nejoblíbenější film se Stallonem, kde mě se*e jediná věc - český dabing, protože jako každý porevoluční film se dabovalo i americké OK jako OK a toho tam bylo požehnaně a to mi rvalo uši. Nic to nemění na tom, že je to skvělý film, s báječnou ústřední trojicí. 5* ()

zurivymlok

Tak tento film mi zase nepřipadá tak špatný, jak by se mohlo zdát dle zdejšího hodnocení. V době uvedení to pro mě bylo drobné zklamání (čekal jsem dalšího Ramba řezajícího padouchy), ale jinak na snímku neshledávám nic závadného. ()

Tanulin

Stalloneho snesu cca ve třech filmech, kdy mi příjde docela fajn - tohle je jeden z nich. Llosa nepřesladil ani z toho neudělal vyloženě akční drama.Sharon je tu krásná jako snad všude a E.Roberts je tak šíleně úlisný až je tím zajímavý. Na mě to fungovalo a film si docela ráda kdykoliv znovu pustím. ()

pirate

Nepatří ke špičce filmů se Stallonem, ale hezky zabaví. Další z filmů, kde je Stallone trochu jiný, než jen rváč a přesto dobrý. Tři a čtvrt hvězdy. ()

Krupe

Pomsta Sharon Stone pomocí Sly Stalloneho v příjemném, oddychovém a trošku béčkovém akčním filmu, kde jsou tři hlavní herecké postavy docela slušně zahrány. P.S. Sharon to v tomto filmu velmi sluší:) ()

Peabody

celý film je studený jako Sharon Stone, i když Sly předvádějící své svaly, cévy, šlachy a kombinaci testosteron/bobule/ botox ve studéném světle taky není k zahození. Opět smrtelně vážné tam, kde by špetka humoru pomohla přenéíst se přes hrozné herecké výkony a debilní scénář. MOžná, že hadry který má sharonka na sobě jsou super sexy, jak zde někdo vyplachuje své noční sny, ale kromě pár zajímavých nápadů s tím, jak ukrýt výbušninu se to nedá a finále, ve kterém vybuchuje snad všechno na zeměkouli včetně jejího vnitřku se to fakt nedá brát jinak než jako velký a dost blbý happening. ()

SkeeveTulp

Považuju to za standardní akci přelomu 80. a 90.let. Sly je mlčenlivý drsňák, Sharon je démonická kráska, James Woods psychopatický hajzlík. Netřeba žádných detailních rozborů, máme vše, co je třeba: Sharon a Sly ukážou tělo, k tomu pár výbuchů, pár hlášek, a film na oddech po práci je na světě. A Sharon prostě byla kočka ;-) ()