Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

bourec

Kdysi byl Stallone a jeho filmy nedotknutelný, ale po dalších projekcích některý jeho filmy ztrácej na kvalitě.Sylvester nebyl nikdy dobrej herec,ale spousta jeho filmů je lákavá dějem,akcí.Tohle dílo nedomrlčete Llosi je afektovaný(Roberts,Stone)trapný v akci,a i ta scéna ve sprše je trapná,a navíc zcela zbytečná.zase jen horší průměr.50%. ()

zette

Stalloneho mam rad ( uz me ale sraly ty jeho predvadeci muskulaturni pozy ) a Stone je jedna z nejvice sexy herecek poslednich 30-ti let. V tomto filmu vsak krome teto dvojice funguji jen detonace a to je malo i na akcni film. ()

PROCESOR

AUU! Kdo nechal předabovat " klasiku" 90- tek, ty nesmrtelný hlášky...Nevěřil bych, jak pár frází na který jste zvyklý jsou nahrazeny "podobnými" dokáží dokonale otrávit. Sly v kondici, jako kladas co zachranuje sexy S.S. ale hlavně výbornej záporák James Woods, který obě celebrity hravě přehrál, byl důvod, proč jsem se k filmu rád vracel, ted mu vzali jednu z jeho nej zbraní asi aby snímek mohli dávat před 22. Je to jako nenalíčená inteligentní krasavice S.S. a nejistý Sly, kterému se klepou ruce nad deaktivací nálože..Proč? Kdo má v popisu práce takhle prznit filmy. Bude časem říkat Terminátor "Dasvidania" místo "Hasta la vista , baby" až to genitální hlavu napadne, zase něco předabovat...AUU! ()

Juto

James Woods kradne celý film pre seba. Zápletka je jednuducha, ale film ťaží z hereckých výkonov. 6/10 ()

emo

Fakt škoda, že tak ambiciózny projekt skončil len ako ďalšie veľkorozpočtové B-čko. Najmä vďaka režisérovi a chabému scenáru... ()

c.tucker

Dobrý film je to jen v okamžiku, jestli u něho nemyslíte. Například: proč je tam scéna, kdy Ray zbije nějakou partu gaunerů v autobuse? - asi proto aby se ukázalo, jakej je to zlej hoch; další otázkou je to proč Eric Roberts, který je pouze o 2 roky starší než Sharon Stone už šefuje (sice pod svým otcem) nějakým borcům, když je ona ještě malá holka? No to je jedno! Hlavně James Woods je naprosto svělej v tom co dělá. Z celkového hlediska, je to poutavé výbuchy, nahota apod. ()

otík

Naprosto klasická stalloneovka s hodně netradičními erotickými scénami, no ale proč ne, když oba dva hlavní hrdinové mají hezká těla. Stalloneovi role sedne, jako machr na výbušnini je uvěřitelný a také touha po pomstě Šárky Kamenné je logická. Dále zde tradičně exceluje záporácky nadaný Eric Roberts a James Woods si roli parchanta užil s velkým nadhledem. Podařená to věcička tento snímek. ()

panMartin

No jak to říct méně hvezdiček nedám a více taky ne. Minimálně jednu dává za skvělou Sharon Stone která se pro erotické role narodila fakt božská. ()

SeanLSD

Pre všetkých, ktorí ohŕňajú nos, pripomínam, že ŠPECIALISTA bol v roku 1995 2. najnavštevovanejším filmom v českých kinách ! Osobne sa tomu vôbec nečudujem. Ľutujem, že som ho ako zasran nemohol vidieť na plátne. Asi by som uletel. V telke mi však neušiel desiatky krát a nikdy nezabudnem na tú horúcu floridskú atmosféru, na to, že je to Stalloneho posledný film v tej nečakanej fantastickej sérií rokov 1989, 1993 a 1994, na DOKONALÉHO Jamesa Woodsa a skvele sekundujúcich Steigera a Robertsa, že ma tu Sharon Stone vzrušovala viac než v ZÁKLADNOM INŠTINKTE, ani na tú parádnu pieseň zo záverečných titulkov, ktorú som si potom vždy pospevoval ešte niekoľko dní. Ojoj, kdeže, ŠPECIALISTU mám naozaj rád, ďaleko viac než takisto dobré pyrotechnické trháky ZDESENIE a ŽIVÁ ROZBUŠKA. ()

eye candy

je monoho lepsich filmu je i mnoho horsich, pokud nejste zrovna fanousky TNT nebo alespon sylvestra stallona asi nema ani cenu si tenhle film shanet no snad jen kuli sprchove scene, ktera je paradni i kdyz by byla jeste lepsi kdyby tam sly nezavazel:) alespon hl.zaapork je docela zabavnej smejd takze bych to tak videl presne na 3starzz a docistacistocisty pruuuumer ()

Triple H

Z doby, keď boli Stallone a Stone hviezdami, ktoré ťahali divákov do kín (no, v tomto prípade skôr teoreticky). Film je pomerne dosť nezáživný a za zmienku stojí len vtedy ešte krásna Sharon. ()

Jaňo

Asi mi nebudete veriť, ale toto je vôbec prvý film, ktorý som so Stallonem videl (5.apríl 2oo8). Nemyslíte si však, že tohto herca nepoznám, jednoducho som o filmy s ním nemal nejak veľký záujem. Na Špecialistu som narazil náhodou a celkom ma prekvapili dobré herecké výkony. So samými výbuchmi sa strieda ľavý prsník Sharon Stone v sprche, ktorý ste mohli na 5 sekúnd vidieť, takže vôbec nehodnotím zle a dávam nadpriemernoočakávané 3* a k tomu prihadzujem sľub, že sa polepším a viac si prekuknem toho Sylvestra a jeho snímky : ) ()

hans500

Jako akční film na Stallona průměr a i zajímavé obsazení je celkem nevyužité. James Woods byl sice perfektní, ale třeba Rod Steiger měl příliš málo prostoru. ()