Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Shit

Na tenhle film se se docela těšil, ale po většinu doby jsem se bohužel nějak nemohl dostat do děje. Přišlo mi to takový moc divný, sice se filmu nedaj upřít fakt originální nápady a některý scény jsou úplně geniální,ale mezi nima je jaksi trochu vzduchoprázdno, ale o to víc pak vynikají scénky s pekelným jzedcem nebo s Goodmanem a naprosto retardovaným Forsythem,takhle sem ho fakt ještě nikdy neviděl a zrpvu sem ho vůbec nemoh poznat, ale i hodně mladej Cage je naprosto vynikající. Ale rozhodně sem čkal víc ()

Morien

(1001) Faking jé. Až jsem si říkala, proč tohle není taky takový kult jako Big Lebowki nebo Fargo. I když možná je, jenom já o tom nevím, ale to spíš ne, protože na tohle moc nenarážím ve formě popkulturních referencí. Ježiš, poslouchej se Dagmar, co to píšeš za kecy. Prostě se mi fakt líbilo, jak si film dělá prdel ze všecho a ze všech, zejména z rodičovství a Američanů. A někdo prej říkal, že i z Poláků, ale to mi ani nepřišlo, dva vtipy zase není tolik, a ty ostatní, jestli tam byly, jsem nepostřehla. Už to děláš zase, přestaň si povídat sama se sebou! ()

Gilmour93

Zběsilost v srdci potkává Trable prcka Binka, reklamu na plenky Huggies a Šíleného Maxe. Autokratičtí Coeni se po Blood Simple snažili zahrát na veselejší strunu, ale čas už myslím prokázal, že ty nejlepší koncerty odehráli s převahou temných not.. ()

genetique

Prvotný úspech zopakovali Coenovci s prehľadom a získali double! A nie len tak s hocičím. Po ultimátne nekompromisnom filme prišla tradičná oddychovka, humorne ladená akcia so svižným dejom, s tradične originálnymi charaktermi postáv a niekoľkými pamätnými scénami. 80%. ()

sud

Pořádně ujetý blázinec i na vkus Coenovic brášků. Nicolas Cage je sympaťák (i když tu vypadá jak kokot), Holly Hunter je otravná jak svítiplyn a psychopatický tlustoprd John Goodman nemá chybu. Jako celek to nedrží při sobě a některé scény tam ani nemusely být. Ale stejně mám tenhle film pro jeho nespoutanost a jednotlivé scény (prakticky všechny s Goodmanem) docela rád. 60%. ()

castor

Nenapravitelný zloděj a naivní policistka. Nemůžou mít děti, tak jedno čmajznou. Navíc milionáři. Situaci páru komplikují bývalí spoluvězni i čistič vyslaný po stopách povedené dvojice. Manželství je holt záležitost kompromisů, jenže bratři Coenové na to jdou jinak, než co mainstreamem zpitomělý divák očekává. Bezstarostně odvázaná komedie nestárne, rukopis bratrů je patrný, herci se předvádějí na maximum. Originální kus, kterému sluší tři i čtyři hvězdy. Tentokrát půjdu nahoru, i díky fajn délce. ()

D.Moore

A jde to i bez mrtvol. Coenovci opět excelují, a to co do scénáře i co do režie. Potíže s Arizonou jsou jejich typicky nepředvídatelnou podívanou plnou úžasných crazy postav a nezapomenutelných scén. Kromě velké plenkové loupeže budu velmi dlouho vzpomínat hlavně na útěk Johna Goodmana a jeho kumpána z vězení, na pekelného motorkáře, který zřejmě přijel z nějakého postapokalyptického spaghetti westernu, na rvačku v karavanu, na ten nádherný závěr... Hernajs, já budu prostě vzpomínat na celý film.__P.S. Viděl jsem dabovanou televizní verzi, která mi ale zážitek nijak zvlášť nezkazila. Určitě i díky tomu, že Nicolas Cage mluvil hlasem Ondřeje Vetchého. ()

MM_Ramone

Láska je slepá, nepredvídateľná. Tak to bolo aj v prípade skúseného zlodeja, recidivistu H.I.McDunnougha a mladej policajtky Edwiny. Zoznámili sa vo väzení, kde si McDunnough odpikával trest. Zaľúbili sa a po jeho prepustení z basy uzavreli manželstvo. Ich vzťah bol harmonický, problém nastal až vtedy, keď zistili, že nemôžu mať dieťa. Rozhodnú sa, že jedného novorodenca ukradnú. Tým roztočia špirálu šialených udalostí. Bizarná komédia "Zmätky v Arizone" (Raising Arizona) je v poradí druhý filmový titul, pod ktorým je podpísané bratské režisérske duo Joel Coen a Ethan Coen. Natočili ho podľa ich vlastného scénara v roku 1987. ***** ()

Xmilden

Moc mě to tedy neoslovilo. Pár solidních scén nemůže zachránit tento dle mého plně zbytečný film. Po Zbytečné krutosti bratři Coenové notně sešlápli pedál brzdy. Nejvíce jsem si ve filmu vychutnal miniroli slizkého M. Emmeta Walshe. ()

kinej

Tento film, jako by ani nebyl od Coenů. Určitě se jedná o dobrou ulítlou komedii, ale není zde vidět nic z toho, na co jsme od Coenů zvyklí. Je zde jednoducjý děj, dobré herecké obsazení a spousta povedených gagů. ()

misterz

Bratia Coenovci opäť raz dokázali, že im nie je žiaden žáner cudzí a že do všetkého do čoho sa pustia, tak aj s veľmi sympatickým výsledkom dokončia. Máme tu roztomilú komédiu plnú gagov, naháňačiek a trefných hlášok, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Výsledný pozitívny dojem je korunovaný výborným Cageovým komediálnym hereckým prejavom a tak ako je u tejto režisérskej dvojice zvykom, aj peknou myšlienkou na záver. 75/100 ()

k212

Černá groteska od Coenů obvykle nezklame, tato rozhodně ne, ke konci osmdesátých let se jistě jednalo o naprosto jetou věcičku. Dnes už jen máloco překvapí a přesto zůstává tenhle filmík originální a svěží. A ten výčet skvělých herců - každý oděn v kabátě, který mu naprosto sedí (John Goodman je opravdu dost děsivý a směšný zároveň), Nicolas Cage Holly Hunter - no comment. ()

kingik

Poměrně průměrný film bez dobré zápletky. Cage je v roli spolehlivý a jeho crazy kreace je tím co v paměti zůstane, ale ostatní je dost natočeno na hraně parodie. A to mně přišlo až přehnané. Když to nebylo podloženo dobrými nápady začalo se do filmu přihazovat ze všech stran něco co by udrželo diváckou pozornost. Jenže až tak super režii to nemá, aby se hrálo jen na efektní scény. Pár z nich je opravdu dobrých, ale mě ten zvolený styl prostě neseděl. Pokus o něco, co je ve výsledku prázdné, ale občas i po "coenovsku" zábavné. 60% ()

Sobis87

Kdo by to čekal, že Coeni po svém ultrakrutém debutu Zbytečná krutost přijdou s tak švihlou a nadsazenou komedií, která chvílemi koketuje až s bizarností. Opět jsme zavedeni do světa kriminálníků, ti jsou zde ale oproti předešlému filmu neskutečně vtipnými karikaturami, které řvou jako panáci z grotesek a pobaví už jen svým vzhledem. Celé to vyprávění o touze po mateřství, která vyústí v kriminální čin(y), je lemováno kvanty skvělých nápadů, ať jsou verbální nebo čistě vizuální povahy. Bratři Coenovi tentokrát nejsou tolik svázáni žánrovostí svého díla (jako např. u Millerovy křižovatky, Zbytečné krutosti nebo Muže, který nebyl…ale i zde byli vysoce inovativní) a tak si mohli dovolit více popustit uzdu své fantasii, což vyústilo v neskutečně nápaditou režii, nemalé množství skvělých charakterů a obdivuhodné herecké výkony v čele s neskutečně roztomilou Holly Hunter mluvící s vtipným yankeeským přízvukem, roztěkaným Nicolasem Cagem (v té době to byl ještě komediální záměr) a praštěnou dvojicí lupičů ztvárněných Johnem Goodmanem a Williamem Forsythem. Z dalších filmů, které Coeni natočili, vím, že tahle dvojka dokáže ještě lepší věci a při tvorbě Raising Arizona byla ještě v tzv. zahřívacím kolem. Ty opravdové komediální majstrštyky vznikly až několik let poté, viz. Záskok, Big Lebowski a Bratříčku, kde jsi? Tu pátou hvězdu si tedy nechávám pro ně.85% ()

Webb

[7/10] (Circle /// Barevný /// Produkce: Ethan Coen /// Scénář: Ethan Coen, Joel Coen /// Kamera: Barry Sonnenfeld /// Hudba: Carter Burwell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

HoneyBunny

Tak tenhle film už jsem viděla hodně dávno a mám na něj docela příjemné vzpomínky. Nick Cage si ještě mohl říkat herec, ne hvězda. ()

Jordan

fakt číra a nefalšovaná sranda, bratia coenovci už od svojich filmárskych prvých krokov naplno ukázali, čo v nich drieme - a veru, že toho je dosť a mne sa to v akejkoľvek podobe a miere "sakramentsky" páči. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh