poster

Muž, který plakal

 • Velká Británie

  Man Who Cried, The

Drama

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

 • Ilicka
  ***

  Křehounká Christina Ricci přichází do Paříže jako výborná zpěvačka a okamžitě spadne pod vliv zmalované vypočítavé rusky Cate Blanchett. Film mála slov, krásných obrazů a dusné předválečné atmosféry.(12.1.2008)

 • Big Bear
  ***

  Paříž v předvečer druhé světové války, Blanchett, Turturro, Depp, Ricci. Schéma, které musí fungovat... Ztvárnění Paříže bylo skutečně jako z knihy Marc Lambrona - Magické oko ticha... Ačkoliv se úvodní čtveřice snažila seč mohla, ač byla kamera skvělá, nedojalo mne to. Bylo to spíše o symbolech. Sally Potter jich tam možná vložila víc než divák postřehne, jednoduše proto, že je tam dala kvůli sobě. - Celé se to tak nějak podivně táhlo, konec však byl velmi dojemný. Třeba napodruhé, při jiné náladě hodnocení zvednu - kdo ví ? * * *(31.7.2012)

 • Eddard
  **

  Jednoduše jsem ještě nepřišel na to, proč Sally Potter tenhle film natočila, případně co mi chtěla sdělit. Ať už je to problém na mé straně, nebo se něco zvrtlo ve filmové produkci, byl jsem (po vynikajícím Orlandovi) docela zklamaný. Obraz a hudba na úrovni, zato poněkud nesvůj jsem se cítil z hereckých projevů Johna Turturra a Johnnyho Deppa, na kterých byl zajímavý snad jen jejích absolutní kontrast (přehrávání/minimalismus). Dokud to neuvidím podruhé (a případně nezměním názor), nedoporučím. 40%(30.1.2009)

 • Superpero
  ****

  Jsem překvapen že je tento film hodnocen tak nízce. Přitom je to velice silný zážitek. Ano je to o hercích slov se tam zrovna moc neprohodí ale všichni hrají přesně to co mají. A navíc Depp a Turturro jsou mí oblíbení herci a také začínám mít rád Cate Blanchett. Kdyby tady hlavní roli nehrála Christinna Ricci tak by tenhle film asi nemohl vzniknout.(28.2.2005)

 • Lenny.M

  Zas tak špatný film to není, mohl být i horší, okořeněný dobrou hudbou i hereckými výkony / až na tu Cate, fakt ji nacpou už všude až je to nudné, asi už na ní mám alergii :D /(25.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace