Muž, který plakal

Man Who Cried, The

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

Převážně pomalý atmosférický snímek odehrávající se na počátku druhé světové války v Paříži. Dlouhé pasáže bez dialogů, dobrá kamera a především čtyři skvělý herci.(10.9.2005)

Mužom, ktorý plakal po pozretí tohto filmu, bol podľa mňa Steven Spielberg, ktorý si hovoril, čo všetko by on dokázal z takéhoto sľubného námetu vyťažiť. Predovšetkým po emocionálnej stránke. Film je zato solídny, s peknou atmosférou a je originálny najmä v tom, že ako obete holocaustu zobrazuje aj tradične opomíjanú rómsku minoritu. V tomto prípade trochu zidealizovane zobrazenú. Takže prím navzdory priemernej réžii hrajú skvelí herci, mňa najviac oslovili hlavné ženské postavy. Hĺbku postáv a emócií tu nahradili ich hlboké dlhé pohľady. Škoda nevyužitého potenciálu, takáto látka by mala siahať po oceneniach. A rómovia si na svoj adekvátny kinematografický pamätník obetí holokaustu druhej svetovej vojny musia ešte asi nejaký čas počkať.(3.12.2012)

• fallangell

Otec odjede do ameriky, dcera odjede za nim, ale skonci v anglii, odskoci si do francie, potka cate blanchett, mihne se johnny depp, francii obsadi nemci, odjede konecne do ameriky, potka otce a zazpiva mu. Bohuzel ted uz nemate dalsi duvod se na tuto bezduchost divat. Protoze tady zadnou atmosferu nepotkate.(7.8.2008)

• Květula

Mam ráda Johnnyho i Cate, ale nějak mě tenhle film nezaujal. Bohužel.(25.10.2006)

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný.(18.2.2014)

• - Na soundtrack k filmu nazpívala několik skladeb i známá česká muzikantka Iva Bittová, jedná se o skladby Dido's Lament, Di quella pira, Gloomy Sunday a Close Your Eyes. (Reiniš)

• - Cate Blanchett (Lola) získala za roli v tomto snímku cenu Board of Review 2000 a cenu z Florida Film Critics Circle 2000 v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Snímek byl roku 2000 nominován na cenu Zlatý lev na filmovém festivalu v Benátkách. Zvítězil však film Kruh (2000), který natočil Jafar Panahi. (Terva)