Muž, který plakal

Man Who Cried, The

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

• UncleG

Klasický zástupce independentního pseudointelektualismu, který byl natočen s hvězdným obsazením jenom proto, že produkce již od počátku slyšela vzdálené cinkání cen a potlesk kritiky. Jeden z mnoha chladných kalkulů na téma "láska a porozumění" bohužel nenabízí nic než velmi laciné proklamace a ubohé zjednodušování. Příběh na prd. Dialogy na prd. Herci hrajou na prd a to rovnou dvojitej. No, nic. Hlavně, že se po tomhle filmu budeme zas všichni mít o fous víc rádi.(24.1.2012)

Zas tak špatný film to není, mohl být i horší, okořeněný dobrou hudbou i hereckými výkony / až na tu Cate, fakt ji nacpou už všude až je to nudné, asi už na ní mám alergii :D /(25.7.2009)

Hana Bělská - velmi zajímavá osobnost tohoto plačtivého příběhu. Dojemné a Depp jako skoro vždy velmi dobrý.(7.2.2009)

Docela hezký film, který myslím není moc známý. Jeho největší klady jsou obsazení (Christina Ricci se mi v žádné své jiné roli nelíbila víc a Cate Blanchett je fantastická) a krásná hudba. Prostinký děj vymetá jedno klišé za druhým a celkově to ani omylem není nějaký zásadní filmařský počin, který by měl ambice přepisovat dějiny filmu, ale jako taková výplň na dlouhý zimní večer zafunguje velice dobře. Příjemný filmík, který lze doporučit nejen všem fandům Johnnyho Deppa, byť jeho role zde není nijak velká.(3.3.2013)

Sladkobolný romantický příběh, který má do dramatu daleko. Trojka s přemáháním.(18.2.2015)