Muž, který plakal

Man Who Cried, The

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný.(18.2.2014)

70% Dva mí oblíbenci (Christina a Johnny) opět v jednom filmu... No, Orlando to není (první film, který jsem od Sally Potter viděl a zatím i nejlepší), jen kdyby tam nebyli ti cigáni...(30.6.2008)

Film s příjemnou atmosférou, krásnou ústřední písní a výbornými herci. Příběh židovky Suzie, která se chce dostat za svým otcem do Ameriky...většina filmu se odehrává v Paříži v době před 2. světovou válkou. Christina Ricci v hlavní roli křehké dívky je opravdu vynikající, její vyvolený Johnny Depp a její vypočítavá ruská kamarádka Cate Blanchett jsou také výborní. 70%(14.4.2008)

Tradiční symbióza filmové a divadelní vědy se vykazuje pečlivou výpravou, fatálním dějem, skvělým obsazením, ale bohužel i plochým vývojem dramatu. Nebýt toho (před)válečného dusna, dávám maximum. Christina Ricci a Cate Blanchett jsou skvělé, mužští jen dobří, včetně Johnnyho Deppa. Ale vyloženě úžasná je ve své předposlední roli Hana Bělská. Podívejme se na to, kam se od dob Na sluneční straně poděla.(25.1.2010)

Rozhodne existujú filmy lepšie ako milovanie. Cítila som sa ako prvýkrát po MOULIN ROUGE. A po Moulin Rouge sa vždycky cítim ako prvýkrát po Moulin Rouge. Alebo ako po ÚŽASNOM milovaní .... ´) Baz Luhrmann, Sally Potter, ďakujeme.(15.8.2009)