Muž, který plakal

Man Who Cried, The

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

• Lenny.M

Zas tak špatný film to není, mohl být i horší, okořeněný dobrou hudbou i hereckými výkony / až na tu Cate, fakt ji nacpou už všude až je to nudné, asi už na ní mám alergii :D /(25.7.2009)

Převážně pomalý atmosférický snímek odehrávající se na počátku druhé světové války v Paříži. Dlouhé pasáže bez dialogů, dobrá kamera a především čtyři skvělý herci.(10.9.2005)

Paříž v předvečer druhé světové války, Blanchett, Turturro, Depp, Ricci. Schéma, které musí fungovat... Ztvárnění Paříže bylo skutečně jako z knihy Marc Lambrona - Magické oko ticha... Ačkoliv se úvodní čtveřice snažila seč mohla, ač byla kamera skvělá, nedojalo mne to. Bylo to spíše o symbolech. Sally Potter jich tam možná vložila víc než divák postřehne, jednoduše proto, že je tam dala kvůli sobě. - Celé se to tak nějak podivně táhlo, konec však byl velmi dojemný. Třeba napodruhé, při jiné náladě hodnocení zvednu - kdo ví ? * * *(31.7.2012)

Docela hezký film, který myslím není moc známý. Jeho největší klady jsou obsazení (Christina Ricci se mi v žádné své jiné roli nelíbila víc a Cate Blanchett je fantastická) a krásná hudba. Prostinký děj vymetá jedno klišé za druhým a celkově to ani omylem není nějaký zásadní filmařský počin, který by měl ambice přepisovat dějiny filmu, ale jako taková výplň na dlouhý zimní večer zafunguje velice dobře. Příjemný filmík, který lze doporučit nejen všem fandům Johnnyho Deppa, byť jeho role zde není nijak velká.(3.3.2013)

Hana Bělská - velmi zajímavá osobnost tohoto plačtivého příběhu. Dojemné a Depp jako skoro vždy velmi dobrý.(7.2.2009)

• - Cate Blanchett (Lola) získala za roli v tomto snímku cenu Board of Review 2000 a cenu z Florida Film Critics Circle 2000 v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Na soundtrack k filmu nazpívala několik skladeb i známá česká muzikantka Iva Bittová, jedná se o skladby Dido's Lament, Di quella pira, Gloomy Sunday a Close Your Eyes. (Reiniš)

• - Snímek byl roku 2000 nominován na cenu Zlatý lev na filmovém festivalu v Benátkách. Zvítězil však film Kruh (2000), který natočil Jafar Panahi. (Terva)