Muž, který plakal

The Man Who Cried

Velká Británie / Francie, 2000, 100 min

Lidi táhla do Ameriky vidina lepšího života, však to známě z historie a z jiných filmů. Vždyť to nebyla žádná náhoda, že se ta malá holčička dostala na loď, která zrovna měla namířeno do Anglie. Christina Ricci nevypadala zrovna moc židovsky, ale rozhodně patří mezi poměrně dost výrazné herečky. Johnny Depp hrála cikána taky v Čokoládě. Nic mi nebránilo v tom, abych tenhle příběh ohodnotila tak vysokým hodnocením.(31.5.2012)

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný.(18.2.2014)

Paříž v předvečer druhé světové války, Blanchett, Turturro, Depp, Ricci. Schéma, které musí fungovat... Ztvárnění Paříže bylo skutečně jako z knihy Marc Lambrona - Magické oko ticha... Ačkoliv se úvodní čtveřice snažila seč mohla, ač byla kamera skvělá, nedojalo mne to. Bylo to spíše o symbolech. Sally Potter jich tam možná vložila víc než divák postřehne, jednoduše proto, že je tam dala kvůli sobě. - Celé se to tak nějak podivně táhlo, konec však byl velmi dojemný. Třeba napodruhé, při jiné náladě hodnocení zvednu - kdo ví ? * * *(31.7.2012)

• Johny_fork

Christina Ricci mě svojí přirozeností opět odzbrojuje. Jinak se jedná o dosti pseudoumělecké dílo. Jdeme dělat umění, dáme tam operu, Deppa, židy, cikány a fašismus. Trochu laciné kulisy pro tak skvělé herce myslím.(24.10.2010)

• Lenny.M

Zas tak špatný film to není, mohl být i horší, okořeněný dobrou hudbou i hereckými výkony / až na tu Cate, fakt ji nacpou už všude až je to nudné, asi už na ní mám alergii :D /(25.7.2009)

• - Na soundtrack k filmu nazpívala několik skladeb i známá česká muzikantka Iva Bittová, jedná se o skladby Dido's Lament, Di quella pira, Gloomy Sunday a Close Your Eyes. (Reiniš)

• - Snímek byl roku 2000 nominován na cenu Zlatý lev na filmovém festivalu v Benátkách. Zvítězil však film Kruh (2000), který natočil Jafar Panahi. (Terva)

• - Cate Blanchett (Lola) získala za roli v tomto snímku cenu Board of Review 2000 a cenu z Florida Film Critics Circle 2000 v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)