1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. (oficiální text distributora)

Scorn_

Název je lepší než film, a plakat pravděpodobně nebudete. Ze začátku je snímek zajímavě natočený, po zhruba deseti minutách je to jako kdybyste vzali do ruky ovladač a přepli na zcela jiný film. Ani ten není špatný, je obrazově slušný, někdy až překvapivý, snaha o emo-atmosféru se cení. Příběh ale postrádá jakoukoliv gradaci, je plošný, a tak nějak divně nesourodý. A především nevím, co autorka chtěla tímhle filmem sdělit. ()

reygadas

Nádherný film s výborným obsadením. Dej filmu sa odohráva počas druhej svetovej vojny v Paríži. Hlavnou hrdinkou tohto komorného príbehu je židovské mladé dievča Suzie v podaní skvelej Christiny Ricci. Suzie sa snaží odísť do Ameriky a vyhľadať tam svojho otca, ktorý ju zanechal v Rusku. Kým sa nakoniec stretne Suzie so svojím otcom, tak prejde dlhší čas a na svojej nebezpečnej púti za svojím otcom stretá pokrytectvo, neznášanlivosť, priateľstvo, ale i lásku. Nádherná je aj ústredná hudba, kde mimo iného zaznie aj krásna skladba Gloomy Sunday v podaní skvelej Ivy Bittovej. Film je po všetkých stránkach nádherným podobenstvom so silnou hudbou a zaujímavo poňatými scénami s vysokou umeleckou výpoveďou. Tých 66% je nepochopiteľných. ()

Marťulka

Když jsem viděla asi prvních 5 minut, kdy ještě byla Fegele, později Suzie, malá. Milovaný tatínek jí odjede do Ameriky a ona chudák, chce ho najít, ale místo toho odjede do Anglie. Povídám, to bude drama jak víno :D a kde nic, tu nic, nějak jsem nepochopila pointu celého toho pokusu A ten konec, ... Co mě ale dostalo - výborná hudba, výborná... ()

Karja

Charismatický Johnny Depp a věčně zachmuřená Christina Ricci (už získávám pocit, že vážný výraz herečce vtiskla role ve filmu Addamsova rodina, kde si zahrála jako malá. To ale nemyslím zle, spíše naopak, patří k mým oblíbeným): oběma hercům role v tomto dramatu padla jako ušitá na míru, navíc tam vytvořili i krásný milostný pár, byť jen na chvíli. Snad bych si jen filmu dovolila vytknout zdlouhavý úvod a ne příliš záživné divadelní scénky. Proti srsti mi pak byla i Cate Blanchett v roli nadřazené Rusky. 80% ()

ŘehořSamsa

Panebože to je blbost! Do té 1* se vešli Depp, Blanchett i Turturro. Jako, nic proti romantickým filmům z pohnutých dob, pár jich mám oblíbených, ale tento je bezduchý, prvoplánový, plytký blábol. Johny pláče, taky bych plakala, kdyby mě v tomhle donutili hrát. Prostě, jak na začátku běhají po tom vyschlém lese, tak už víte, jak to dopadne. ()

Efff

Jedna hvězdička za úžasnou úvodní scénu v Rusku a tu rozkošnou malou holčičku, druhá za hudbu a za Johnnyho Deppa, kterého ale obsadili zřejmě úplně prvoplánově proto, aby divačky udrželi u obrazovky (která by taky odolala pohledu na cikánského prince na bílém koni s tak uhrančivýma očima, že, dámy!). Jinak bohužel nevidím důvod, proč hodnotit výš nebo proč si to pustit ještě jednou. ()

Tak.normal

Upoutávka v programu zněla zajímavě, ale samotný film mi ničím zajímavý nepřišel... přišlo mi to povrchní, čekala jsem trochu hlubší příběh a nelíbilo se mi závěrečné shledání s otcem. Na druhou stranu hudba byla skvělá a bylo to bez zbytečných dialogů. ()

robbez

Ruský antisemitismus, nacismus, chladná Anglie, bohémská Paříž, vytoužená Amerika, cikáni a židé, dcera hledající otce - trochu moc stereotypů, dojetí a emocí na jeden film. Operní scény s Verdiho hudbou byly z celého díla asi to nejlepší. ()

TeachMe

Možná bych jednu hvězdičku ubrala za neoriginální scénář a vlastně nijak neobohacující příběh, ale nemohu si pomoct. Ale nakonec ji nechám už jen z toho důvodu, že chci podpořit snímek, který je svou atmosférou zcela dech beroucí. Naprosto skvělá volba hudby (snoubení opery, vážné hudby, cikánských recitálů,...) v kombinaci s vizuální stránkou scény a naprosto minimalistickými a přesto přesnými hereckými výkony (zmíněné přehrávání Cate Blanchett jen beru jako záměrné zdůraznění kontrastu) mě ukovala do gauče a vtáhla do svého světa. Silný zážitek ve mně navíc zůstává již druhý týden a některé scény si v hlavě stále přehrávám. ()

petrkocou

Směšnost povrchní selanky podtrhují ochotnické výkony hrajících umělců. Režii se účinek daří občas posunout někam mezi Monty Phytons a jihoamerickou telenovelu, Ošklivka Katka se samozřejmě vnucuje. Po většinu času však jen Cinka Panna. Přes hvězdné obsazení film navíc působí velmi laciným dojmem. Nakonec se podívejte o trochu výše kolik herců mělo možnost si v něm zahrát. Ti se ovšem pohybují v jinak zcela prázdných scénách, komparz se téměř nevyskytuje. Postavy jsou ploché a prázdné jako list nepopsaného papíru, a tak zůstávají od začátku do konce bez sebemenšího náznaku vývoje. Zakončení pak nedbytně sugeruje vzpomínku na učitelku rvoucí nedopsanou písemku z pod zoufale škrábajícího pera. Je skutečně škoda takto uboze promarněné příležitosti, kterou tento námět skýtá. Jedna hvězda snad jen za scénu s romskými zpěvy. ()

rhodos

Drama se silným námětem, které je postaveno především na hereckých výkonech všech představitelů v čele s famozní Christinou Ricci. Ale k nejvyššímu hodnocení mi tam cosi chybí. ()

Lonnan

Začátek sliboval více, než film jako celek dal. Zpomalené záběry romantického Deppa vyšuměly hned poté, co si vzal pannenskou Suzie bez pitomé úvodní pusy. A dál jsem už nevěřila ničemu ani slovo. Že to byla prodejná Lola, co na lodi zahynula a o to více byla málo reálná záchrana Suzie a její setkání s otcem. Slova nebyla ani trochu přesvědčivá, jen se tak nějak odříkala jako při první zkoušce a navíc v obvyklém klišé. Klouzalo to prostě po povrchu až to zklouzlo z očí a skoro hned bylo zapomenuto. Asi muži rozumnějí ženám více, než ženy samy sobě. ()

cachanell

Pro mne film o ničem. Dobré obsazení, ale nic z toho. Chybí myšlenka, náboj... chybí vše. A konec filmu, děs - běs. Pro velké mínus a ztráta času. ()