1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. (oficiální text distributora)

UncleG

Klasický zástupce independentního pseudointelektualismu, který byl natočen s hvězdným obsazením jenom proto, že produkce již od počátku slyšela vzdálené cinkání cen a potlesk kritiky. Jeden z mnoha chladných kalkulů na téma "láska a porozumění" bohužel nenabízí nic než velmi laciné proklamace a ubohé zjednodušování. Příběh na prd. Dialogy na prd. Herci hrajou na prd a to rovnou dvojitej. No, nic. Hlavně, že se po tomhle filmu budeme zas všichni mít o fous víc rádi. ()

blackrain

Lidi táhla do Ameriky vidina lepšího života, však to známě z historie a z jiných filmů. Vždyť to nebyla žádná náhoda, že se ta malá holčička dostala na loď, která zrovna měla namířeno do Anglie. Christina Ricci nevypadala zrovna moc židovsky, ale rozhodně patří mezi poměrně dost výrazné herečky. Johnny Depp hrála cikána taky v Čokoládě. Nic mi nebránilo v tom, abych tenhle příběh ohodnotila tak vysokým hodnocením. ()

contrastic

Herecké obsazení par excellence, ale jejich využití až tak nedopadlo ! Lehce sterilní, nevýrazné, promarněný potenciál. Veliká škoda ! Hlavním nedostatkem tohoto filmu bude nejspíš Sally Potter ... ()

fallangell

Otec odjede do ameriky, dcera odjede za nim, ale skonci v anglii, odskoci si do francie, potka cate blanchett, mihne se johnny depp, francii obsadi nemci, odjede konecne do ameriky, potka otce a zazpiva mu. Bohuzel ted uz nemate dalsi duvod se na tuto bezduchost divat. Protoze tady zadnou atmosferu nepotkate. ()

sofiapetra

Hodnotím srdcem, takže objektivní kvality filmu mě v tohle případě moc nezajímají. Navíc Christina s Johnnym tvořili krásný pár - pro oko i duši. ()

xjane

Film s příjemnou atmosférou, krásnou ústřední písní a výbornými herci. Příběh židovky Suzie, která se chce dostat za svým otcem do Ameriky...většina filmu se odehrává v Paříži v době před 2. světovou válkou. Christina Ricci v hlavní roli křehké dívky je opravdu vynikající, její vyvolený Johnny Depp a její vypočítavá ruská kamarádka Cate Blanchett jsou také výborní. 70% ()

Streeper

I když ve filmu nejsou zrovna moc dlouhé dialogy a spíš režisérka kladla důraz na výraz tváří a kameru, tak je to (tedy alespoň pro mě) jeden ze skvělých filmů. Nedokážu si představit nikoho v roli Susan, Christina předvedla skvělý výkon. Cate Blanchett trochu přehrávala ve své roli a byla mi ve filmu dost nesympatická, ale Johnny Depp byl úžasný, i když tam prohodil jen cca 5 vět. Režisérka se soustředila hlavně na kameru než na dialogy a to je v Hollywoodu nevšední, proto si myslím, že si film zaslouží lepší hodnocení. ()

tomtomtoma

Působivé obrazy jsou nejsilnější stránkou tohoto filmu. A pak umění, příjemná klasická hudba, láska přesahující společenské konvence obvyklosti, zbabělé chování vypočítavosti lidských jedinců a etnické rozmanitosti, většinou zavrhovaných majoritní společností. Idealistické ve svém vykreslování národních různorodostí a ve svém dělení na ty dobré a správné a na ty s nečestným egocentrickým chováním. Židovská Ruska Suzie (Christina Ricci, jako malá Claudia Lander-Duke) ve své odysseovské cestě při hledání svého otce je zavedena nejprve v dětském věku do Anglie, aby se později přes Paříž dostala do vytoužené Ameriky a ke svému milovanému tatínkovi. Objevuje svět umění, svérázné společenství cikánského etnika, romantickou lásku, boj o holý život, zradu, i přátelství. Z dalších postav zaujmou ruská tanečnice Lola (Cate Blanchett), vynikající v umění ovládání mužů a stálostí kamarádství se Suzie i v těžkém čase, cikánský mladík Cesar (Johnny Depp), s artistickou schopností cirkusáka a pravá láska Suzie, italský operní zpěvák Dante Dominio (dobrý John Turturro), samolibý neurvalec upřímně přesvědčený o své výjimečnosti, Suzienin otec (Oleg Jankovskij), nalézající úspěch v Hollywoodu, Suzieniny angličtí pěstouni (Diana Hoddinott a Richard Albrecht), paní Goldstein (Miriam Karlin), židovská domácí v Paříži, či Felix Perlman (Harry Dean Stanton), vedoucí velkolepého představení. Působivé obrazy, utrpení, láska, boj o život, přátelství, a neustálé hledání. Života a jeho krás. ()

1frida2

Chyběl kousíček a dala bych ****, ale! Tak nějak to nejde, příběh fajn, kulisy fajn, na čtyřku by to chtělo větší grády. Jednou vidět, jakž takž. ()

KajusaK

Na film jsem koukala kvůli J. Deppovi, který si měl zahrát větší roli, bylo tomu ale jinak - poprvé promluvil až cca v polovině filmu a byl viděn jen když se jako cikán proháněl na koni v divadle :) takže to mě velmi zklamalo a hvězda dolů zato + za trošku moc smyšlený konec - reálně by se to asi těžko stalo :) .. Jinak , vcelku dobrej příběh ale rozhodně bych uvedla žánr muzikál protože ze 100minut zpívali minimálně 60 ;D) a to skoro stále dokola tu samou písen..Cate Blanchett zahrála svou roli bud perfektně anebo úděsně, stále se nemohu rozhodnout. Původně jsem chtěla dát hvězdy 3 ale scénka s jízdou na kole, cikánskými scénkami, a pár dalších momentů mě utvrdili pro tu 4..I když musím uznat že jeden z těch slabších Deppových filmůů.. ()

misulka03

Překvapivý snímek, něco, co bych naprosto vůbec nečekala a fakt mě to mile překvapilo. Film je úplně jiný než ty, které znám. Najde se plno filmů, které jsou originální svým příběhem, další, které zaujmout, protože jsou tam použity zajímavé efekty nebo skvělé kamerové pasáže atd. Ale toto je něco naprosto jiného a dosud jsme se s ničím podobným nesetkala. A pokud přehlídnu toto zvláštní pojetí a zaměřím se na samotný příběh, tak nemám také slov, prostě nádherný dojemný příběh, který mě chytil za srdíčko. Jsou zde pasáže, které bych si představovala trošku jinak, které bych pozměnila, ale nejsem režisérka. Jsem pouze laik, který hodnotí podle dojmu, takže mnozí můžete moje hodnocení kritizovat, ale nemůžu si pomoci :) ()

dr.fish

Výpravný epos o počátku druhé světové války, roli židovstva v této chvíli, a o tom jak pak před nacisty uprchli do Ameriky, ovládli Hollywood a zazpívali si písničku v jiddiš. Příběh kulhá na obě nohy, Christina Ricci tak velkou roli evidentně nezvládá. Nebýt Cate Blanchett, je to naprostý propadák...50% ()

lennyd

Každá válka je hrozná. Zvlášť když vás napadnou nacisti, jste židovka (Christina Ricci) nebo cikán (Johnny Depp) (ano cikán, tehdá to ještě nebyli Romové). Příběh malé holčičky, která se odkudsi z podkarpatské Rusi chce dostat do Ameriky, za svým otcem. Přes Anglii, Francii - v době kdy začíná druhá světová válka, to nemá jednoduché... Skvělý výkon (jako vždy) Johnnyho Depa, i Christiny - naopak se mi vůbec nelíbila Cate Blanchett (ale asi se ani líbit neměla :)) ()

Tomasso001

No tak v tomhle filmu jsou cikáni jako z utopie, jediný co sedělo byla scénka s ukradeným kolem, ale hned se zase vrátilo a cikáni byli nadšený že mají hosta :-) Jinak celkem pěkný filmek, ale nebylo to úplně ono ()

venison

Takový typický válečný snímek o tom jak pár Židů mělo štěstí v neštěstí.. Nejvíce na mě herecky zapůsobila Cate Blanchett, Johnny Depp tu ztvárňoval pouze roli pohledného cikána.. Zbytek neurazí, nenadchne.. ()

hanagi

Sally Potter si mě už dříve získala svým Orlandem a pro její způsob vyprávění mám velkou slabost. Líbí se mi, jak kombinuje nádherné obrazy s hudbou a jak si reálný příběh udržuje téměř magickou atmosféru. ()