1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. (oficiální text distributora)

blackJag

Na to, jak je film hvězdně obsazený, působí jeho výsledná podoba dojmem testovací beta verze. Divná amatérská atmosféra, lehkomyslná skladba záběrů, herecká snaha nepodpořená výkonem režie nebo mimochodná vyústění. Snad ale právě díky hereckým tvářím a tématickému zaměření nelze film úplně odstřihnout od přízně diváka, i když podoba by mu opravdu slušela trochu odladěnější. 50% ()

giovanni3

Tak toto bylo zklamání. Herecké výkony ničím neoslnily, scénář nevyužil potenciálu válečného období a ani ta Lolyna kolaborace tu skoro není (pořád se držela milence a šla na 1 večírek a pak hned útěk s Suzie). Dějová linie s otcem tu je taky jen tak na okrasu, aby měla Suzie důvod odjet od milovaného muže. Takže film má válku jen jako berličku, když to skřípe tak přihodíme nějakou tu erotickou scénu a hlavní zaměření je na Romskou problematiku, kde je vlastně jeden ,,nájezd,, na jejich osadu a hned několik jejich sešlostí nic víc. Celkově nenaplněný potenciál = 2z5. ()

darwin

Drama se zajímavým námětem postavené hlavně na skvělých hereckých výkonech Christiny Ricci a Johnnyho Deppa. Umím si to představit mnohem lépe zpracované, ale je fakt, že to mohlo taky dopadnout mnohem hůř. ()

kolemjdouc

film je taková zlatá střední cesta každý si v něm najde něco pro sebe co ho osloví - hudba,děj,smutek.V jádru dobře myšlený projekt ale jakoby nedotažený ()

Daae

Hned od začátku mě tento film sebral. Od prvních tónů ústřední písně. Byla totiž má nejoblíbenější a vždy mám pocit, že se z toho rozřeseného tenoru i tklivých tónů zbortím v něco abstraktního a poddajného. Ještě nikdy jsem ji neslyšela ve filmu. Nevím, zda je to mým hudebním cítěním, ale jakmile do dramatu vložíte některé operní písně, určitě nešlápnete vedle. Tento film bych nazvala atmosferickým dramatem, u kterého se moc nenasmějete. Herci se mi líbili a Cate Blanchett jsem málem nepoznala díky jejímu hrubému ruskému přízvuku. Johnny Depp si střihl roli podobnou jako v Čokoládě a postava Johna Torturra mi nemohla nepřipomínat fantomovskou Carlottu :) *** 1/2 ()

DannyBoy80

Průměrný film, kde opravdu něco hraje jen Blanchett. Ricci nemá co hrát nebo to hraje hrozně. Depp průměrný. Torturro se snaží, ale prostě přes veškeré ty jeho střelené role jsem mu to nebyl schopen uvěřit. Jinak film je celkově dost slabý, řekněme tak celkově o ničem. Navíc se celým filměm nese ublíženost židů. Opět. Takže s tím můžete jít do prdele. ()

sona123

Zajímavý úvod (2 prostřihy, které předznamenávají celý děj), spousta herců, ALE: Christinu miluji, tady je toporná a nic nového nepřinášející. Johnyho miluji ještě více, ale tady mu prostě nežeru, že je cikán (záměrně nepíšu Rom, páč se to fakt nehodí, ale rasista nejsem!) - ale určitě je fajn vidět tuto dvojku po Ospalé díře opět spolu. No Cate, ta by byla na 10 hvězdiček, ať už co se akcentu a vůbec "angličtiny" týče, nebo i cukrbliků a všeříkajících pohledů - toto si rozhodně užila. Mám pocit, že se tu ale jinak někdo zcela ztratil v ději (či scénáři) - šup blik a a je tu konec. Jen tak mimoděk nám tvůrci předestřou, co asi všechno může se honit hrdince hlavou, no ona nám to nedá nijak najevo (rozhodně ne jedním unylým, strnulým pohledem). A ten název? Tak ten jsem už vůbec nepochopila. A co kůň, který se jen tak mimoděk prohání v Paříži, na divadelních prknech? Záběr kamery na Christinu ženoucí se na kole za svým "černým myslivcem" (ach, Čepku, škoda tě!!!), to je tedy hodně trapné (kdoví, kam režisérovi utíkaly myšlenky). Na druhou stranu, závěrečná scéna s Cate, ten jeden jediný, vše říkající záběr, ten byl úžasný. Ne, bylo to prostě jaksi nesourodé, mám pocit, že se režisér potácel v jakési maniodepresi a tak s námi smýká od naprostých geniálních výšin hluboko dolů do míst, odkud není možné jen tak jednoduše vysápat se ven. A to já fakt nemám ráda, takhle se mnou prosím nezacházet. ()

simply

Christinu Ricci a Johnnyho Deppa můžu v jakémkoliv filmu, tak jsem si říkala, že tady ten kvůli nim nějak přetrpím. To jsem ovšem netušila, že mě tak zasáhne. Fascinovaně jsem hleděla od začátku až do konce...Nádherný zážitek ()

janabel

To byla taková nuda. Ten nezajímavý děj, který mě uspával, ta stejná hudba stále dokola a ten stejný zpěv hrdinky a navíc její stejný výraz, to vše mi tak lezlo na nervy, že musím dát hodnocení, které jinak běžně nedávám. Jediná hvězda za Blanchett. ()

Gore

Ani nostalgická atmosféra ani skvělý herecký výkony (Ricci, Depp, Turturro a brilantní prcek Claudia Lander-Duke (s podivem natočila jen další dva filmy a z toho je jeden jen 1-minutovej, kterej lze vidět na youtube) nezakryjí fakt, že ten film nezaujme, z části díky monotónní režii Sally Potter. Celý film ruší Cate Blanchette, kterou jsem v posledních 3 měsících viděl v 7 filmech a ani v jednom mě nezaujala. Proč proboha hraje v tolika filmech a ničí mě tím? ()

Olczyk

Velice podmanivý příběh, který je zajímavý svou atmosférou a musí do něj vtáhnout každého diváka, jenž má duši a smysl pro pochopení věcí nepoznaných. ()

Marsello

Herecká štvorica plus zaujímavý dej. Nie je to zasa niečo prevratné či ohromujúce, ale je to priemerné a pozerateľné. ()

Heroine

Tady si nejsem jistá jestli to nebyl spíš divák, kdo plakal. Nudou, a mimořádně špatně zvolenou hlavní představitelkou. Na druhou stranu má film slušné obsazení vedlejších postav, jako Depp, Turturro a Blanchett, která je opravdu krásná. I přes docela zajímavé téma, kdo se má celou dobu dívat na jeden výraz v obličeji Christiny Ricci? ()

BOURQUE

Zaujímavé a kvalitné obsadenie na poste herečiek a hercov, kde na výkonoch jednotlivcov sa nedá veľa vecí vytknúť. Len to vedenie filmu  a ešte katarktickejšie vyvrcholenie príbehu má svoje určité nedostatky. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

IdaHutt

Oouvej, ouvej, ouvej! Tentokrát mě Sally Potter zklamala na celé čáře. Teze ze snímku trčí jako škaredá pštrosí hlava z dámského péřového boa. Křečovitá snaha vyslovit jakési velké poselství o pronásledování Židů a Cikánů skončila tápavým zmatkem. Ostatně, vždyť ta Židovka ani nebyla Židovkou (jen kýmsi, kdo se snažil pracně, leč marně na své židovské kořeny rozpomenout). Nemluvě o tom, že celá tahle postava působila mechanicky, jako by byla poskládána pouze z kratičkých didaktických fragmentů, ke všemu nelogických. A nemluvný, distingovaný Cikán neměl s Cikánem také mnoho společného, byť se to snažil urputně předstírat, hlavně zanedbáváním hygieny (což na krásném Deppovi nebylo poznat) a negramotností. - Pro napravení kulturního zmatku doporučuji pustit si hned snímek Černá kočka, bílý kocour. Ostatní dvě postavy - ruská tanečnice a italský operní zpěvák rovněž směšně šustí papírem, pardon celuloidem, pardon digitálem. Shrnuto: tento snímek měl sice děj, avšak neměl příběh (a neměl pointu). A protože neměl příběh, nemohl přinést ani žádné poselství. Sally Potter naštěstí neumí natočit film, který by nebyl vizuálně krásný, kultivovaně vyprávěný, doprovázený nádhernou hudbou - ale zase problém! Proč árie dávného indického venkovana z Bizetovy opery Lovci perel má sugerovat zpěv židovského kantora odkudsi z rusko-polské Haliče? Tohle není čistá hra, tohle je hloupá, přímo podvodná kalkulace s útočením na city, protože ta árie je samozřejmě božská. Takže tentokrát to Sally Potter hodně zpackala a hodně mě tím naštvala. Radši si příště znovu pustím její dokonalý opus Orlando. ()

figliar

Pomerne neznámy a nevýrazný film, ktorý stavia čiste na dialógoch medzi štyrmi hercami. Dráma sa tu objavuje o dosť menej ako romantika, dej a pointa boli dosť obyčajné, ale vďaka kvalitnej práci filmového štábu a vojnovému prostrediu Paríža, to za tú hodinku a pol nakoniec stálo. Škoda posledných 10 minút filmu, ktoré boli až príliš ,,americké" a nezmyselné. ()

mira.l

Průměrné tři. Svým způsobem jsou tam silné momenty a zajímavé scény, ale já tak nějak nevím, co tím filmem vlastně mělo být řečeno. Prvních asi 15 minut bylo docela utrpení téměř němého filmu s několika větami v jakémsi podivném jazyce, kdy jsem si jen pomalu dával dohromady souvislosti Rusko - Židé - násilný odsun... Pak mladá talentovaná zpěvačka Suzie ( Christina Ricci), která vlastně nezpívá(??), odjíždí za lepším životem do Ameriky, jenže se dostane do Anglie, kdo vlastně je, ví stěží ona sama, časem se dostane do Paříže, kde potká barovou tanečnici Lolu (Cate Blanchett), po jejímž boku se dostává do jakési opery, ve které ... světe div se, taky nezpívá. Do toho potulní cikáni v čele s Johnny Deppem, nacisti... a ten konec, od zásahu lodi, plující se Suzie (konečně!!) do Ameriky nějakou střelou z letadla, ten byl teda hodně letecky podaný a tááák sladký a nereálný, až to nebylo hezký. Na ty průměrné tři to vytáhla hlavně C. Blanchett, která tu sice až poněkud přehrávala, ale ty její pohledy...:). Na druhou stranu to přehrávání docela dalo vyniknout jaksi prospěchářské a koketní povaze ruské tanečnice. Nebýt Cate, stěží bych dal dvě. Objektivně ale musím uznat, že po vizuální stránce to bylo udělané celkem pěkně a hudba taky byla zajímavá. A ještě: popravdě řečeno, jsem nějak moc nepochopil samotný název filmu. ()

_aandyy_

Nevím, jak přesně nazvat to "něco", které mi na filmu tak imponuje... Možná je to prostředím, dobou, silným příběhem a herci... ale každý film tohle nemá. Je to snad určité napětí, když Johnny Depp mlčí, okamžiky, kdy se před Christinou Ricci objevuje cikánský kmen a ona na ně tajemně zírá... Nedá se to popsat, podle mě je to téměř dokonalé dílo (podle mě bez chyby, ale ať jsem taky objektivní, řeknu, určitě to určité chyby má, kdyby nemělo, je to tady asi výš a správně by si to taky zasloužilo), naprosto působivé, především na všímavého diváka. A abych nemluvila jen o oblíbených hercích, musím uznat, že se tady skvěle činila i Cate Blanchett a John Turturro, který byl ve své roli opravdu silně přesvědčivý a silně by si samozřejmě zasloužil jednu na čumák. Nemám tady v podstatě nic zvláštního, co bych vytkla, snad jen takové ty dlouhé požárové scény a podobně mě zrovna nenadchly, ale na těch celý film naštěstí postaven nebyl. Pro mě je Muž, který plakal další z takových těch "charismatických" filmů, na které se nezapomíná. ()