Nudí vás obyčejný život? Věříte v mimozemšťany? Pak se staňte exekutorem! Mladý prodavač Otto (Emilio Estevez) opustí nudnou práci v supermarketu. Když se jednou fláká po ulicích, požádá jej neznámý muž jménem Bud (Harry Dean Stanton) o odvoz zaparkovaného auta, které údajně patří Budově manželce. Vzápětí se ukáže, že Bud s Ottovou pomocí auto legálně ukradl – je totiž exekutorem ve firmě Pomocná ruka. Ta zabavuje auta majitelům, kteří se opozdili se splátkami. Otto má zničehonic novou práci. Jako exekutor si přitom užije spoustu zábavy. Čím dražší auto, tím větší je exekutorova provize. Tím větší je však také zájem konkurenční firmy bratrů Rodriguezových. Zapněte si pásy: městem totiž právě projíždí nesplacený Chevrolet Malibu v hodnotě dvaceti tisíc dolarů. Za volantem je vědec, který utekl z vládní instituce, a v kufru mrtví mimozemšťané… (Česká televize)

p.a.douch

No sakra. Co to mělo být? Komedie? No některé hlášky byly dobrý a zasmál jsem se, ale na komedii jich bylo málo. Krimi? Cože? To se mi taky nezdá. Není krimi o nějakém vyšetřování? Jediné co sedí je sci-fi. Divné je, že jsem to dokoukal a vlastně jsem ani nebyl zhnusen. Jak jsem již napsal hlášek nebylo moc, aly bylo doopravdy dobré a perfektně seděly. Výkony herců? Těch tam bylo pomálu. Je nutno přiznat, že ostřílení veteráni se snažili. Představitelé paní Parksové, Buda, Millera, Napoleona Rodrigueze a Archieho si zmínku rozhodně zaslouží. Emílio byl už taky celkem ostřílený herec a role Otta ho patrně bavila. Režisér a scénárista se snažil, ale ještě to nebylo ono. Taky byl celkem znát osekaný rozpočet. No pro pamětníky 80-tek to bude celkem nostalgie a ostatní?  Ti to můžou kdykoli vypnout, když je to bude otravovat. Takže tomu ty tři hvězdy dám. ()

FAxPR

někdo říká, že je to jen chaotická a nepochopitelná pulp fiction.. a není snad pulp fiction chaotická a nepochopitelná? jaký je tady rozdíl? B jako B, huh? ()

veere

Ordinery fucking people. I hate them. Výborná ujeťárna, vůbec nevim o co tam šlo, ale o to víc je to PUNKOVÝ, škoda lehce zmršeného závěru. What our relationship? FUCK THAT! ()

michalkop

Těžko uchopitelný kousek, který na první pohled nedává smysl. Ono ani na druhý. Údajně kultovní snímek a vrchol punkové produkce. Jestli chcete být bohatší o jeden bizarní zážitek, doporučuji. ()

Fenk

Exekuce aut v Americe neni žádná prdel… trocha speedu na noc, bouchačku se slepejma a může se jít na věc. Příjemný odér anarchie se prolíná takřka celým snímkem a závěrečné No future vole! podtrhují titulky v protisměru. ()

karlvonarbei

Režisér, scénárista i jeden z herců této vysmažené úpadkové grotesky má velmi příhodné příjmení - COX a tím je vše dámy a pánové o filmu řečeno! 2 hvězdičky dávám za skvělou novovlnou hudbu, jinak by měli všichni klusat na léčení ze závislostí ()

nalevka

Moc jsem nepochopil celý tento příběh, nějak mě to vůbec nechytlo. V americe na to mají asi jiný názor, holt nejsem američan a tohle jde mimo mě. ()

tiradentes

Keďže je to kultová klasika, čakal som omnoho viac. Ale až na pár fakt vtipných situácií dosť nuda. Trochu mi to miestami pripomínalo Dude, Where's My Car? (čo je sračka obrovského razenia). ()

StarFsh

Vcelku podarené, až na to, že to už dnes trochu trpí na efekty. Tie ale nie sú pre film tohoto razenia to najpodstatnejšie. To najpodstatnejšie je to, že to je poriadny úlet, na ktorý sa príjemne pozerá. ()

prasjanko

Nebetyčná pičovina, veľmi sa mi to páčilo. Celkom ma prekvapuje, koľko ľudí tu v komentároch chápe kultový film ako film, ktorý sa páči jemu. Tak aby sme si urobili jasno, pre začiatok by som sem švihol definíciu kultového filmu podľa wikipedie: "Kultovní film je označení pro film, který svým významem ovlivnil část populace nebo umění, které jej uctívá. Obvykle jde o film, který má početnou skupinu obdivovatelů, čímž si udržuje svou hodnotu, která je stálá. Obsah kultovního snímku klade důraz na neobyčejnost. Neobyčejné snímky jsou běžně považovány za „experimentální“. Dále pak nekonvenčnost a danou kontroverzi. Poměrně důležitým atributem kultovního filmu, zvláště pro vyznavače, je, že by měl budit touhu divákova opětovného zhlédnutí." Zápletka a vlastne aj celý príbeh postráda akúkoľvek logiku. Narvatého je toho tam stráášne veľa, ako keď psíček a mačička varia tortu, len tak skratkovite: FBI, CIA, UFO, PUNK, TV kazatelia, etc. Motív tajomného toxického auta je dozvukom paranoje z atómovej vojny, ktorá kulminovala niekedy koncom 50tych rokov a bola hojne využívaná v kultúre takzvaných poklesnutých žánrov ako su horory či scifička. Niečo, čo nás tu, za železnou oponou, úplne minulo (našu paranoju sme si mohli vychutnávať, keď sme sa na branných cvičeniach v pršiplášťoch a s mikroténovými sáčkami na rukách a nohách hádzali do jarku pri ceste nohami smerom k výbuchu). Miestami som bol úplne stratený, niektorým vtipom som vôbec nerozumel. Na druhej strane to celé malo takú krásnu naivné punkovú atmosféru a kopec fakt dobrých hlášok. Podľa mňa určite jeden z obľúbených Tarantinových filmov. "I`m gonna ask you few questions. Since time is short and you may lie, I`m going to have to torture you. But I want you to know it isn`t personal" A tiež snáď asi najkrajšia punková smrť: "I know life of crime led me to this sad fate, I blame society. Society made me what I am." ()

cartouche odpad!

O čem tahle slátanina vlastně je, to neví ani sami tvůrci. A můžou jen toužebně slintat, aby se to dalo označit slovem "komedie". ()