Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti... Když Richard Martin (Sam Neill) koupil nejnovější model domácího robota s označením MVR-114, netušil, že jde o unikát. Andrew (Robin Williams) se od svých kolegů robotů odlišuje samostatným myšlením a neuvěřitelným smyslem pro humor. Z věrného služebníka se postupně stává miláček rodiny s vlastní osobností a lidským pohledem na svět. Andrew si začne uvědomovat svou výjimečnost a vydává se do světa, aby se mohl poohlédnout po stejně osvícených exemplářích MVR-114. Po mnoha letech hledání se seznamuje s konstruktérem robotů Rupertem (Oliver Platt) u něhož ziišťuje, že žádné další exempláře již neexistují. Po tom všem se touží stát člověkem. Díky nové technologii získá doposud strojově kovový Andrew dokonalou lidskou podobu a jeho cesta za obyčejným lidským štěstím začíná. (Bonton Home Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (317)

Rogue 

všechny recenze uživatele

Možná jsem jen neměla den na přeslazené romantické filmy, možná mě jen naštvalo prznění Asimovovy skvělé knihy. Možná mi jen vadil přitroublý výraz Robinna Williamse, nebo jsem prostě jen čekala něco víc. Každopádně mě tenhle film hodně zklamal, a to i přez to, že jsem počítala s tím, že to Columbus zvorá. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Bicentennial Man je příjemná rodinná "pohádka" o robotovi, jenž se chtěl stát člověkem. Na to, že je to na motivy povídky od I. Asimova, jsem čekal trochu něco jiného. Bicentennial Man je totiž klasický Columbus - v tom dobrém, i v tom špatném slova smyslu. Je to rodinná, přeslazená a dojemná rodinná podívaná v tom nejameričtějším pojetí. Herecké výkony jsou dost dobré - Robin Williams umí hrát až neskutečně lidsky a člověk mu to naprosto žere. Hornerova "dojemná" hudba je rovněž pěkná. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Každý z nás má asi filmy, ktoré sú pre neho srdcovou záležitosťou. A každý človek sa k týmto filmom veľmi rád vráti, kedykoľvek má možnosť. Pre mňa do tejto kategórie spadá aj film "Bicentennial Man". Hneď na úvod potrebujem povedať, že mi neskutočne chýba prítomnosť Robina Williamsa vo filme a prial by som si, aby tu ešte mohol byť. Pretože keď vidím jeho filmy a počujem jeho humor, mám pocit, že svet je trošku krajším miestom. Neviem ako inak by som popísal moje dojmy z tohto filmu, pretože vždy keď ho vidím mám pocit, že sa cítim príjemne, no súčasne prežívam aj bolesť hlavných hrdinov. Najmä Andyho. Pretože smrť je pre nás prirodzenou, no súčasne každý z nás je nešťastný, keď stratí ľudí, ktorí sú mu blízki. Problémom ale je, že pre neho je čas (ako mu Sam Neill ešte v prvej časti povedal) nekonečný. A v každom momente si to uvedomuje. A oveľa viac v druhej polke filmu, keď už nemá dokopy žiadnu rodinu a uvedomuje si, že nikto z jeho priateľov a rodiny mu neostane. A to je veľmi silné. Čo ďalej na tomto filme funguje? Láska medzi ním a Portiou. Príde mi to maximálne úprimné. A rovnako aj priateľstvo medzi ním a Hailie Kate Eisenberg na mňa pôsobí maximálne úprimne. A okrem toho komédia. Ako by mohol tento film bez nej fungovať? Nie je to len dráma, ktorá ma správneho ducha, no Robin Williams ma v tomto filme dokáže ohromne rozosmiať svojimi fórmi. A nikdy ma to neprestane baviť. Vizuálne je film skvelý, masky a make-up sú podľa mňa vynikajúce. Keby možno mám povedať jeden malý problém, ktorý tu vnímam, tak by to bol asi fakt, že po rokoch na mňa prídu záverečné momenty možno trošku zbytočne emocionálne. Ale aj tak nemám pocit, že by boli nasilu alebo, že by nefungovali. Stále sú dosť dobré na to, aby som ich veril a mal z filmu pocit, že funguje. Zakončil by som tento komentár asi slovami, že som tento film miloval ako dvanásťročný chlapec a milujem tento film dnes. A po smrti Robina Williamsa ho pozerám asi ešte radšej. Pretože od toho momentu je pre mňa záverečná smrť Andyho Martina skutočnosťou aj v reálnom živote. Neumrela len moja obľúbená filmová postava, ale stratili sme navždy aj človeka, ktorý ho stvárnil. A nech si kritici hovoria čokoľvek, pre mňa je to Williamsov najsilnejší film. A rozhodne zo mňa dostal najsilnejšiu reakciu. A rokmi pre mňa nič nestratil. V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 11.mieste Hodnotenie: A+ ()

villon17 

všechny recenze uživatele

Možná trochu přehnaný hodnocení, ale já se neskutečně bavila. Celou dobu měl film spád, vtipy padaly jeden za druhym, slzičky se mi semtam taky kutálely po tváři a mělo to dokonce pointu a cíl. Škoda že takovejhle partner může bejt jenom robot. Andrew byl milej, hodnej, obětavej, sladkej, vstřícnej, láskyplnej, citlivej, chápavej, slušnej, zdvořilej, roztomilej, zkrátka dokonalej. Lidi často chtěj bejt někym nebo něčim jinym, ale Andyho nějvětším snem bylo stát se člověkem. Tenhle film celkem naučí vážit si toho, co máme a čim sme... "Ťuk ťuk." "Ťuk ťuk." "Ne, máš říct: Kdo tam, Andy." "Kdo tam, Andy." "Nee, kdo je za dveřmi." "Já nevim." :D:D ()

Adasin 

všechny recenze uživatele

Nejsladší robotí film? Dost možná. A taky jeden z nejnatahovanějších. Potenciálně silný příběh roztáhnut do extrému, kdy už i na to fandění hlavnímu hrdinovi jsem byla příliš znuděná. Tak nějak mi v těchto filmech začínají dost vadit ty časové posuny typu "o 16 let později." A.I. Umělá inteligence na mě zapůsobila o poznání víc (i přes svou slabší druhou polovinu). 5/10 ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • V původním příběhu o Andrewovi od Isaaca Asimova se společnost, která vyrábí roboty, jmenuje "U.S. Robots and Mechanical Men". V roce 1971 se jedna společnost k poctě Asimova pojmenovala "U.S. Robotics". Ve filmu je ovšem tento podnik popsán negativně, takže na žádost skutečné "U.S. Robotics" tvůrci přejmovali společnost na "NorthAm Robotics". Přesto je možno ve filmu na několika místech vidět původní jméno a logo. (HappySmile)
  • Film se odehrává mezi 3. dubnem 2005 a 3. dubnem 2205. (tom.nosek)

Reklama

Reklama