Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline žijí se svými dvěma syny a adoptivní dcerou ve velkém domě na Manhattanu a zdá se, že rodině vůbec nic nechybí. Ovšem jen do té chvíle, kdy Royal, velký milovník žen a života, rodinu opustí. To se stalo před dvaadvaceti lety. Teď je Royal bez peněz, a tak si vymyslí smrtelnou nemoc a apeluje na soucit svých bližních. Horší okamžik si ale pro svůj návrat vybrat nemohl. Etheline právě dostala seriózní nabídku k sňatku a již dospělé děti mají dost starostí samy se sebou... Proslulý filmový solitér Wes Anderson rozdělil děj filmu do jednotlivých kapitol, mapujících etapy života Tenenbaumových. Jde mu nejen o Royalovo pozdní prozření, ale i o reakci ostatních členů rodiny, protože návrat nezdárného otce vyvolává léta zasuté vzpomínky a traumata. Příběh nabitý břitkými dialogy a melancholickým humorem umocňují výrazná výtvarná stránka filmu a výborné herecké výkony. Ostatně Gene Hackman si za své ztvárnění svérázné hlavy rodiny odnesl prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

wipeout

Jedná sa o nádherný príklad, že aj v rámci stereotipmi obliehaného žánru akým je americká komédia sa dá vytvoriť niečo originálne, nekonformné no popritom aj svosjky zábavné s hviezdnym obsadením. Bizarná rodinka Tenenbaumovcov plná tých najzvlástnejších postavičiek od zlomeného profesionálneho tenistu, po vraha z blízkeho východu so záľubou v špionáži slúžiaceho v dome plnom Tenenmaumovcov. Je úžasné koľko známych tvárí sa podarilo tvorcom zlanáriť, no asi to bol jeden z tých kvázi pro bono imiďžových filmov, ktoré by mali hercov posunúť niekam vyššie, čo sa aj väčšine darí. Jedine Bill Murray mi pripadal nevýrazný, aj keď to bude asi tím, že mu nebol poskytnutý taký veľký priestor. Problém je ale v tom, že kým si zvyknete na extravagantne absurdno čierny štýl humoru, je už film vo svojej polovici. Ale vonkoncom by som ho neodpisoval treba si pozrieť a podľa nálady možno zaujme mnoho viac. Z podobného súdka odporúčam I hearth huckabees alebo Live aquastic with Steve zissou, a to hlavne ten prvý. veľmi silných 3,5* ()

Huntelaar

Nejmilejší product placement na Adidas, jaký jsem kdy viděl. Já ten Andersenův svět plný postaviček, tak skoupých na slovo, prostě žeru. O to víc je důležité, aby ty figury měli správný ksicht, a tady to funguje na jedničku s hvězdičkou a podtržením. Je mi jasné, že takové filmy a humor (dá se říct) není pro každého, ale pokud máte mírně ujetý smysl pro legraci, ten film si zamilujete. ()

Petroff

Sebekriticky přiznávám, že mi vůbec nedošlo o co tu vlastně šlo... O děj jistě ne. K smíchu mi to nepřišlo, k pláči taky ne... já fakt nevim, co s tim. Nevim proč, ale fascinovala mě tu fenomenálně depresivní Gwyneth Paltrow, umělohmotnej Owen Wilson, zvláštně nijakej Luke Wilson ...zvláštně epizodní Bill Murray, nekňuba Danny Glover... Ben Stiller v teplákovce, co nutí do teplákovek svý dva syny... Fakticky divnej film - divnější tím spíš, že prvních 20 minut jsem měl dojem, že koukám na něco superkomplexního, na jeden z filmů, který řeknou všechno, divil jsem se podání - a vlastně skoro všemu - až jsem se tak prodivil ke konci... ()

dee-key

No na jednu stranu mi nevadí forma. Hodně postav a žádná není hlavní, to je celkem osvědčený a funkční koncept u dobrých komedií. I ten vyprávěcí způsob absurdních životních epizodek mi jde celkem k duhu. A casting je vpravdě prvotřídní. Problémem je, že nevidím důvod, proč se na to podívat znovu, protože zas tak vtipné nebo alespoň zajímavé či chytlavé mi to nepřišlo. Takže dobré se krátí se zlým a zůstává průměr. ()

ibeh

Rodinka je čtvrtý film, který jsem od Andersona viděla, a opět nejsem vůbec zklamaná, přestože jsem Hackmana nikdy neměla v lásce. Role bohémského otce Tenenbaumse mu však skvěle padla. No a Murray je naopak můj oblíbenec. Wes má svůj styl, originalitu obsahovou i výtvarnou, a mne si naprosto získal. Dokáže mne odtáhnout do úplně jiného světa. Kupodivu se mi tahle zvláštní rodinka líbila víc než Grandhotel Budapešť. Ale prvenství má u mne stále Až vyjde měsíc, u něho jsem se bavila nejvíc. P.S. To veršování v závěru fakt nebyl záměr :) ()

easaque

Po prvním shlédnutí jsem byl trošku na rozpacích, i když se mi to líbilo. Je však pravda, že děj je poněkud roztříštěný, překombinovaný a zmatečný a tak jsem si to musel po čase zopakovat a díky tomu jsem ještě o kousek zvednul hodnocení - tj. na výsledné 4hvězdičky. Každému to nemusí sednout, ale je to typický Andersonův styl, který tu ještě není tak vybroušený (v jeho posledním filmu "Až vyjde měsíc" je už dokonalý). Takže se mužete těšit na zvláštní, absurdní a jemný humor - doporučuji pro náročnější. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ani dobré, ani špatné. V rámci filmů Wese Andersona je to průměr. Ten jeho humor v tom je, ale přišlo mi, že je ho tentokrát méně než obvykle - jak v dialozích, tak v obraze. Děj taky není špatný, v závěru má určitou sílu, ale plyne tak nějak nezajímavě. Postavy jsou dobře vymyšlené, ale pořádně nevyužité. Úplně nejlepší na tom všem stejně ta perfektní kamera, kterou má Andreson ve svých filmech vždycky, dokážu i pochopit, že si ten film někdo zamiluje, ale mě osobně moc nezaujal a za pár měsíců si ho možná ani nevybavím. Přišlo mi to těžce průměrné a na Andersona i příliš obyčejné. Slabé 3* ()

kagemush

Tak tady se o nějakém stylu ,Wes Anderson´ ještě nedá mluvit. Nicméně pan Talentovaný natočil ftipný košer extrabuřt. Ojoj, joj, ojojoj! ()

M.i.k.e

nemůžu si pomoct,ale filmy Wese Andersona mi prostě nesedí...po výborných Grandhotelu Budapešť a Moonrise Kingdom si dávám zpětně Wesovi starší kousky a i u Royal Tenenbaums se ukázalo,že Wesovým filmům je opravdu potřeba přijít na chuť a svým zůsobem do nich dorůst...povedlo se...80% ()

HappySmile

Tenhle film mě dostal svým stylem vyprávění, který se podle mě hodně podobal Amelii z Montmarteru. Hodně vtipné a hlavně nenucené. Někomu by se mohlo zdát, že je tu přehvězdováno - no možná ano, ale na škodu to vůbec nebylo. Vřele doporučuju. ()

Martin741

Slusna spolocenska konzervacka, ktora stoji a pada na dialogoch, hodne sa konzervuje. No ale pri hercoch ako Gene hackman /Prime Cut, Francouzska Spojka/ a vybornej Gwyneth Palthrow /Sedm, Hook 1991/ sa film da dobre zniest : 70 % ()

dezorz

ti, ktori ohovaraju hollywood pre nedostatok napadov asi nikdy nevideli ziaden film od wesa andersona. rodina tenenbaovcov je formalne aj obsahovo vyspelejsia nez novsi life aquatic, ale chyba jej vizualna bizarnost podmorskeho sveta stívzího a tak skor nezaujme ako zaujme. to je skoda. ()

baaaja

Podle hodnocení tady na CSFD jsem čekala, že to bude lepší... nevim nevim, prostě mě to nijak nezaujalo, navíc ty syrový rozhovory uplně o ničem. Buď to opravdu o ničem bylo, nebo jsem prostě jen nepochopila podstatu děje.. ()

snob

Oblit Hollywoodským umem zase jednou jsem se přešťastně poblil. Pokud se jednalo o parodii na telenovely a zavedené mustry na romantické sladkosti, tak se to dosti nevydařilo. Z parodie stala se další romantická bezcennost. Nevtipné a neprosto nevkusné. Kdybych film rozdělil na tři části, vypadalo by to následovně. První část - seznámení se s postavami. Naprostý aušus. Druhá část - násilné vtlačení vaší osoby do jakéhosi děje. Být postižen leprou, zdá se mi výhodnější. A třetí část - vyvrcholení. Ale takové impotentně neschopné. Dřístyprdní zhovadilost. ()

DruidKarel

1034. hodnocený film: Už to tak bývá, že se rád koukám snad na všechny filmy s Owenem Wilsonem a tak jsem i tentokrát neudělal výjimku. Film je to ale dost zvláštní. Owen Wilson jako totálně ujetej syn, kterej si začne se svou sestrou (Gwyneth Paltrow), která tajně kouří. Jejich bratr (Ben Stiller) pak nemůže překousnout svého otce (Gene Hackman), kterého tak dlouho neviděl a navíc jejich matka si začne s černochem. Film je to opravdu hodně zvláštní a dost postavenej na hlavu. Pokud budete nevěřícně krouti hlavou nad tím, co vidíte, pak byl záměr tvůrců filmu úspěšně splněn. 3* si ale tenhle film zaslouží, i když to není žádná pecka. 3* ()

C0r0ner

Doplněné vzdělání s Andersonem #2, které je o kousek lepší než předchozí film, ale stejně se ani zdaleka nehrabe na parády po roce 2009. Vizuálně opět úchvatné a vnitřně opět děsivě prázdné a plytké, takže zase zbyl pouze příjemný pocit, že se na to dobře koukalo, ale vlastně nebylo na co. 60% ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson a superhvězdná parta

Wes Anderson a superhvězdná parta

30.12.2012

Letošním Až vyjde měsíc přesvědčil nejen oddané fanoušky svého jedinečného stylu a navíc si připsal svůj druhý nejúspěšnější film po Takové zvláštní rodince. Není divu, že jeho novinka nazvaná The… (více)