Patrick Dewaere v hořké komedii o životě, fotbalu a mužích v ofsajdu. Když je François Perrin, druholigový fotbalista a tak trochu sukničkář, zatčen a neprávem obviněn ze znásilnění mladé ženy, rozhodne se nespravedlivému rozsudku vzepřít naprosto originálním způsobem. Chce najít svou údajnou oběť a vykonat čin, za který byl odsouzen. (oficiální text distributora)

borsalino

Tak to mě opravdu bavilo, Patrick Dewaere je tedy pěkné kvítko. Současně jsem ocenil onen kritický přesah nad rámec běžné komedie a navíc ještě pěkné dialogy, byť občas hořkosladké. ()

claudel

Spoiler! Vtipná francouzská komedie o tom, jak věčný smolař ke štěstí přijde a dá za vyučenou všem falešným pochlebovačům a patolízalům. Mistr Annaud s komediálním mágem Veberem přesně vystihli nadčasovou neupřímnost většiny, která by jednoho dne křivě obviněného klidně ukamenovala, zatímco na druhý den, když se onen obviněný vyhřívá na výsluní, by mu dali svoji dceru za ženu. Asi první film, kde jsem viděl Patricka Dewaera a jsem nadmíru spokojen. A když si přečtete o jeho životním osudu, nemůžete se divit, že Raphael Haroche složil takový šanson na jeho počest, jaký složil. ()

Padme_Anakin

Velice zdařilá záležitost ve všech ohledech, úžasně napsaná, moc pěkně natočená a musím zcela otevřeně přiznat, že Patrick Dewaere si mě vodil jako marionetku, jeho charisma, herecký talent, živelnost, to je něco fantastického, k tomu tedy překrásná role fotbalisty, kterého sice uvězní za znásilnění mladé ženy (křivým svědectvím) a on si dá předsevzetí, že tento čin vykoná, když už za něj sedí, ovšem jeho nová životní šance přichází spolu s propustkou na fotbalové utkání... „Já bych se do toho vězení raději vrátil, já jsem to slíbil panu řediteli.“ Královsky jsem se bavila, místy se smála nahlas a místy mi od smíchu tekly slzy, nádherná věcička a ten poslední záběr mi vyloudil na rtu takový ten přihlouplý úsměv... ()

bloom

Francois Perrin (případně Pignon, chcete-li), tentokráte trochu jinak. Žádný roztžitý smolař a "dotěrný chlap", který svými zmatky nevědomky hází klacky pod nohy ostatním. Spíše paličatý rebel v podání tipově přesného Patricka Dewaera. A také patrně nejvíce trpký scénář Francise Vebera, jaký jsem kdy viděl. Sice na nějaké kritičtější motivy u něj můžete být zvyklí, ale až tak hořká byla snad jen Hračka. Na ni navazuje v postavě všemocného podnikatele, zde navíc majitele místního fotbalového týmu, kterým maloměsto Trincamp, ve kterém se film odehrává, žije. Za srdečným fanouškovstvím se ovšem schovává pokrytectví, tahání za zákulisní nitky a falešné přátelství. Díky svěžím dialogům a hudbě slušný kousek, ale rozhodně ne nepřetžitý proud smíchu. 70% ()

kobejn

Tenhle film je bezvadnej, zahlíd jsem ho náhodou, hráli ho jednou v tv, a byl super, nakonec se z toho vyklubal jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl, v paměti mi utkvěla scéna u stolu, kdy si tam ta postava dělá prdel z těch fotbalistů, fakt bžunda. ()

FilmFan24

Komedie ještě s pravým francouzským šarmem nejenom o fotbalu a pro fotbalisty. Sukničkář, ztvárněný Patrickem Dewaerem je naprosto neodolatelný a trable, do kterých se dostane, chce vyřešit zcela originálně. Byl obviněný ze znásilnění, které nespáchal a tak se rozhodne po útěku čin "dokonat".... ()

lioncel

Filmové galapředstavení ve své době asi nejnadanějšího mladého francouzského herce (i podle názorů odborných kritiků) .. Patrick Dewaere .. můj tehdejší velký oblíbenec a favorit .. který žil příliš rychle a příliš krátce .. s velkým rozpětím svého nesporného talentu a stále jen na plný plyn .. jinak to ani neuměl .. aby v zápětí, k našemu velkému zármutku a šoku, jako mnozí jiní slavní a výjimeční lidé, sám dobrovolně předčasně ukončil pobyt mezi námi …. ale i bez toho mého smutného patosu .. příběh je to opravdu výborný … ()

MrPierc

Pokrytecká morálka maloměšťáků, kteří si hrají na honoraci. Jako všude drží otěže moci pár vychytralých, kteří jednoho místního blba nechají zavřít. Problém je, že hrají finále a díky fotbalu ho klidně vytáhnou ven. Před tím byl pro ně ubožák, ale poté, co dá gól, jejich názor se mění a vše je omluveno. Pokrytectví dosahuje vrcholu, všichni ho okamžitě mají za přítele. On jim ale na špek neskočí a dokáže se vzepřít. Nemám rád fotbal, ale tady hraje velkou roli a názorně ukazuje, jak tato blbá hra mění názory na cokoliv. Znásilnil jsi někoho ? Nevadí, ale dal jsi gól a nemůžeš být tak špatný ... ()

sator

I po 30 letech to pobaví, a stále to má v druhém plánu i co říct...Jo a hláška : bude pracovat jako plavčík ! A umí vůbec plavat ? Prosim tě nekomplikuj to ! ()

MJMilan

Klasická Francouzská komedie z konce 70' let s bouřlivákem Dewaere v hlavní roli s docela obstojnou a nevšední zápletkou z fotbalového, vězeňského a policejního prostředí. ()

Radiq

Teda nevim, jestli mi něco uniklo, ale kdy dal tu hlavičku? Ale vzhledem k druhmu českymu názvu Horká hlava to odkazuje spíš na jeho hlavu než na fotbalovou hlavičku. Jinak je to docela suchej film, ze které komediu nedělá skoro nic. Dival jsem se na to jenom kvuli tomu, že to natočil Annaud, ale tenhle film neni vubec poznat, že by byl od něho. Prostě spíš jsem se nudil, než bavil... ()

UhLee

Filmová výzva griph - film č.2 - (6/10). Že bych francouzské komedie přímo nějak vyhledával, tak to se říct nedá. Když se na nějakou podívám, tak to musí být nějaký výjimečný projekt. Jako třeba Nedotknutelní, nebo třeba trochu odlišný film Asterix a Obelix. Hlavička pro mě byla velkou neznámou a vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Film to nebyl špatný. Měl svoje originální nápady a vtipné situace. Že by mě něčím učaroval, tak to se říct tak úplně nedá. Nejedná se tak úplně o komedii, jako spíše o takovou satiru. Film to ovšem byl zajímavý a disponoval svým kouzlem. ()

noriaki

Trpká bilancující komedie o samorostu který nezapadl do nepsaných pořádků. Žádné záplavy smíchu se čekat nedají, i když humorných scének scénář obsahuje víc než dost. Přišlo mi že hlavně slouží k vyvážení kritické složky filmu. To se nakonec moc nepovedlo, protože vyzněním je film hodně smutný, snad i díky osudu samotného Patricka Dewaerea. Zde často citovaná podobnost s Formanovým mistrovským dílem Hoří, má panenko je sice trefná, ale do jisté míry nepřesná. V Coup de tęte je široká škála charakterově odlišených postav, od vyloženě kladných, přes lhostejné, až po ty nemorální. Jít na samotnou dřeň, a obnažit společnost v celé své nahotě, se Francis Veber neodvážil. ()

JohnSmith

Co člověk může čekat od filmu, který je o fotbalu. I když je to od Vebera, tak jsem se vůbec nebavil a nepřišel mi vtipný. ()

zigíš

François Perrin sám proti prohnilým fotbalovým činovníkům, sponzorům, policajtům, takřka proti celému městečku. Svižně napsaná komedie (hodně hořká dlužno dodat). ()

Jeremiah

Zajímavý film, který opět dokazuje jak je pan režisér J.J.Annaud univerzální. Po dílech z přírody, historie, pravěku, války, z období koloniální nadvlády a Tibetu se odvážil i na pole sportovní, spojené z vězněním za nespravedlivé odsouzení. Přiznávám, že pokud bych byl za něco podobného neprávem odsouzen, tak bych se asi taky snažil dodatečně naplnit podstatu trestného činu, za který jsem byl odsouzen. A pokud by mě obvinila žena jako v tomto filmu ... . Pobavil jsem se, a proto hezké 4* . ()