V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

LoboNegro

No místy jsem se opravdu bavil, ale bohužel ani John Travolta tento pokus o film nemohl zachránit, spíš jsem asi dal tu jednu hvězdu kvůli němu.... Pokud je celý film takový nijaký, nevylepší ho ani jeden dobrý herec. ()

Skretule

Jsem dokonale trashově naplněn a uspokojen. Opravdu skvostné dílko se spoustou velmi bizardních nápadů....neandrtálští lidé, kteří v průběhu několika minut zvládnout pilotáž letadla, mimozemšťané, kteří sice dobili svět během 9minut ale jsou to naprostí pablbové vydávající growlingové skřeky, efekty jak z počítačových her 80.let a nejlepší ze všeho je Travolta, který v dabingu Trávníčka mluví a vypadá jak nějakej zhulenej rastaman. A teď jsem z toho všeho v rozpacích. Dám plný počet?...ale né, jdu na to kouknout ještě jednou abych uvěřil, že jsem to vůbec viděl. Zatím dávám záložní 1* ()

ZAUME

Řekl bych, že velmi hloupý vtip, kterého snad do teď litují Travolta, Pepper i Whitaker. Jedná se o velmi slabé sci-fi, u kterého jen velmi marně hledám výhody, či pouze scény, které by se mi líbily. ()

brasek odpad!

Niekedy to bolo prezentované ako sci-fi desaťročia či Travoltova vízia nového veku... nakoniec za veľké peniaze sme dostali kvalitu Dylena Hunta. ()

Thomak

Bejt to prostříhnutý na hodinu a půl a nebejt každej druhej záběr na šikmo, tak určitě o hvězdu víc. Je to prostě poctivý sci-fi béčko ve stylu devadesátek ve kterym se člověk jen diví, že se mu upsali herci jako Travolta, Pepper a Whitaker. Ti sice rozhodně nepředvedli úžasný herecký výkony, ale i kdyby hráli jakkoli, kdo by si toho všimnul? Rozpočet filmu je v těžkym nepoměru s oblíbeností, resp. výdělky, avšak ty prachy sou znát, efekty vypadaj celkem dobře, kostýmy, no, to je horší, ale nic co by mě urazilo. Ano, Hubbard založil scientologii, mimoto byl celkem špatnej scifi spisovatel, předlohu k filmu sem nečet, ale naivita a brakovost z toho čiší na sto honů. Velký scientologové se rozhodli zasponzorovat jeho odkaz, dobrá, ale podle toho film nehodnotim, protože se nejedná o žádnou sektářskou agitku. A, nakonec, jak sem se zde dočetl, tendle biják je jedna velká vykrádačka. Kromě podobnosti s jistou scénou z Matrixu mě do očí nic vyloženě nepraštilo. P.S. Zkoušel sem sledovat v češtině i angličtině a českej dabing je mnohem lepší. Dává to filmu novej rozměr. Od srágory k srágoře s prvky komedie s dost netradičnim, až absurdnim humorem. ()

Altalus

Jednu hvězdičku zat že mě Scientologové přečůrali a já si tenkrát v tom kině nevšim, že to natočili nakřivo :) ()

yelcin

Som fanúšik sci-fi , ale J.Travolta nie je môj obľúbený herec a predsa / na rozdiel od väčšiny/ sa mi tento film páči. Nie som člen scientologickej cirkvi ,nijaký masochista ani recesista , ale námet je zaujímaví a , že film dostal sedem Zlatých malín ? No a čo! Je pár filmov , ktoré dostali Oscarov a tiež nie som s nich nadšený. Schválne som si teraz pozrel víťazov Zlatých malín a keď pominiem nominácie tak vyhrali aj tieto filmy: Základný inštinkt # 42% #, Transformers 2 # 67% #,Guru lásky # 41% #, Posledný vládca vetra # 46% #..... ()

LCH

Jako námět není špatnej a celkem je to i koukatelný...je teda vidět, že efekty nejsou nijak propracovaný, ale to se dá nějak přežít. Celkem mě to bavilo...co považuji za nejhorší věc na tomhle snímku je opravdu "povedený" dabing Travolty....nebýt toho tak bych možná dal i 3 hvězdy...ale říkám...celkový dojem z filmu mám takový, že je to takový slabší béčko na odpočinek...viděl jsem už i horší počiny. (35%) ()

Sunwheel

Film, od ktorého som čakal skutočne menej, než som dostal, až ma to naštvalo. Medzi najhoršími snímkami histórie táto paródia na sci-fi vážne opusy určite patrí, ale sklamane musím uznať, že som poznal aj horšie. Príbeh je samozrejme vykrádačka všetkého možného a len potvrdzuje, že L. Ron Hubbard nebol (okrem paródie na alternatívnu psychológiu) bohvieaký autor sci-fi a bola vždy u neho dôležitá hlavne kvantita (čím sa jeho sekta pyšní). Mimozemšťania, ktorí ovládnu Zem a postaví sa proti nim vodca ľudovej revolúcie z jaskyne - to sme už zažili mnohokrát. Hlavnou devízou filmu je teda jeho produkčná a dramaturgická rovina. Všetko zle a škoda vyberať, či je horší strih, kamera, efekty alebo dialógy či uveriteľnosť deja v rámci vedeckej fantastiky (jasné, máme príšery a zbrane - no jaskynný muž sa to naučí ovládať keď mu to niekto slovne vysvetlí). Ak si Travolta skutočne myslel, že vytvoril veľdielo, tak to len potvrdzuje, že scientológovia nemajú medzi sebou žiadnu elitu sveta. A za to si zaslúži hviezdu! ()

Rudm

Zas tak blbej film, jak tu většina píše, mi to nepřišlo, ale za to je to dost nuda, od začátku až do konce, společně s divnejma bytostma v čele Johna Travolty, kterej tu je dost ujetej. V paměti mi z toho všeho utkvěla akorát scéna z vězeňské přednášky Eukleidovy věty, kdy osazenstvo nezná ani trojúhelník, a jak pro Travoltu natěžili zlatý cihly. Zbytek je minulost, ke které se netřeba vracet. ()

DaveManiak odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které sem kdy viděl. A to po všech stránkách. Rád bych napsal alespoň jedno pozitivum, ale nic mně nenapadá. ()

Alex.

Co to kua bylo??? .. jednohodne prijdu do videopujcovny.. pozdravim pana co tam pucuje a rikam.. tak copak tu mame novyho ? .. pan se usmeje a prohodi.. prave prislo to bojiste zeme.. s tim travoltou.. este sem to ani nevidel.. chcete to? .. ja na nej jasne.. travoltu mam celkem rad a sci-fi zanr taky.. sbalim kazetu a valim v celku nadsenej domu to skouknout... teda.. to sem nemel delat.. od prvni chvile co ten film zacal sem divny svedeni snad po celym tele... ale rikal sem si..dame tomu sanci.. sanci sem tomu daval cca 2 hodiny co ten film trval.. ale bohuzel sem se niceho co by mi udelalo radost nedockal.. neco tak prisernyho sem dlouho nevidel.. kdyz pominu nesmyslnost celyho filmu, nechutne herecky vyrazy vsech zucastnenych a totalne smesny scenar ve kterem je vic der nez ve florbalovem micku.. porad dostavam besnou slataninu ktera je pravdepodobna asi jak popelnik na motorce.. je to skutecne prisernost a po dlouhe dobe sem zase itoval 2 hodin travenych pred naprosto echtoznim... 1* pouze za solidni triky, ktery i kdyz to nebyla zadna hyper slava, aspon byly koukatelny.. ()

hrabě_olaf

Na tomhle filmu je snad srandovní všechno - od dialogů, po výkony tvůrců. A je asi na místě poznamenat, že v globálu je to vše k pláči. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu