V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

Cverna

A je to.... Dnes jsem se na to ještě jednou podíval a musím dát čtyři hvězdičky! A pátou hvězdičku bych přidal, kdyby to slavné vítězství lidí nad Psychlony proběhlo 4. července! A teď vážně, je to průměrný sci fi film a já mám sci fi rád! Rád se odpoutám od každodenních starostí a kouknu na to, co by mohlo být za sto, pět set či tisíc let... Co se děje na okrajích naší galaxie či co se dokonce děje v jiných galaxiích... A proto: Je to průměrný film a dá se na něj dívat! A pokud to někdo vidí jinak, tak ať se dívá na něco jiného... A mimochodem... Co je to ta proklínaná Scientologie? ()

Meow86 odpad!

Velký průser. Přiznám se, že jsem ani nedokoukala, byť ze zásady se o to snažím seč mohu. Pro Travoltu strašná ostuda. Džízs Krajst! ()

Víteček odpad!

Osobně preferuji, když filmy obsahují alespoň nepatrné množství logiky a zde to bylo z tohoto pohledu velký špatný, takže od mě pouhých 10% za neúmyslný humor. ()

Salus

Teď musím zdůvodnit ty 3 hvězdičky, aby mě neukamenovali. Ten film jsem si půjčil jen proto, že měl tak příšerné recenze. Přistupoval jsem k němu jako k něčemu odpornému. A ve světle těch nejtemnějších očekávání jsem se docela pobavil. Je to špatný film, ale pokud jste na to připraveni, tak neublíží. To takový Postman ... ()

MartCT

Tak ja sem asi z jiny planety:o) Ale me se tenhle film libil a dobre sem se u nej bavil proto odpad se mi zda az moc drsnej.. ()

Romulus007

Je zřejmé, že co divák to rozdílný názor. Upřímně mně hodnocení tohoto filmu překvapilo. Nečekal jsem sice že bude mít pře 80%, ale pod 20% byl zase druhý extrém, který bych také netipoval. K tomuto snímku bych chtěl říct asi jediné a to, že, dle mého názoru, se nejedná o zase tak špatně natočený film. Je pravda, že kamera, hudba a vizuální efekty by mohli být lepší. Ale musím oponovat trochu jeho odpůrcům v tom jakým způsoben tento film shodil. Kdo tento film nazývá béčkem, tak asi opradu neviděl pořídné béčko jako je třeba film „Agenti nula nula“. Já si mylim, že Travolta konečně natočil svou první sci-fi komedii. Jeho herecký výkon samozřejmě neselhal ani zde. Nebyl o nic méně slabší než v Pulp Fiction. Maska jen víc dotvořila postavu komického neohrabaného vesmírčana, který se snaží o kolonizaci naší planety. Ale moc mu to nejde, protože má všechny špatné lidské vlastnosti, což lidem zbylým na Zemi vlastně pomohlo k jejich záchraně. To, že masky ani scény nebyly až tak moc propracované bych nebral jako velké mínus, prostě nakonec to utvořilo vcelku působivý snímek u kterého jsem se vážně bavil :-). Také bych možná řekl, že natočit přesně takhle tento film, jak natočen nakonec byl, byl možná i režisérův záměr. Vždyť v nedokonalosti je půvab, je tam veliká odlišnost od Holywoodských filmů vyráběných jako na výrobní lince, podobný jeden druhému jako vejce vejci. Tento film bych zařadil Peter Jacksonovu filmu „Meet the Feebles“. Moje hodnocení by asi nebylo tak vysoké, kdybych nepotřeboval zvednou trochu rating tohoto filmu. Dal bych tu tak tři hvězdičky. Ale dal jsem mu pět, abych tento film vyzdvihnul více do středu, kde by se měli pohybovat filmy s rozporuplnými kritikami, jako je právě tento. ()

leonidas

jako já si myslím ,že tento film patří do kategorie nedoceněných.kdyby místo sci-fi bylo komedie určitě by se na to koukalo líp. ()

Jamall

To když jsem byl jednou doma z chřipkou,tak mi jeden můj drahý kamarád doporučil at se podívám na Bojiště Země.Už podle příběhu jsem si říkal,že nepůjde o nějaké kdovíjaké dílo,ale čekal jsem aspon nějakou zábavu.Ta se sice dostavila,ale jiná než jsem chtěl.Smál jsem se při pohledu na Travoltu s dredama a to samé u Foresta Whitakera.Triky také stojí za starou belu,no prostě děs běs.Ta jedna hvězda je za dredovaté emzáky :) ()

lochetma

dala bych třetí za dabing,který tu chválíte,ale znova si to opravdu hnedtak nepustím :-) ale už jsem určitě viděla větší slátaniny ()

Sluti

Hodnocení odpad mám vyhrazené pro filmy, které mě téměř až uráží, jak jsou špatně natočené. V průběhu tohohle filmu jsem měl takřka po celou dobu sledování na rtech veselý a pobavený úsměv. Klasická ukázka filmu, který je tak špatný, až to z něho dělá zábavnou a příjemnou podívanou, chce to jen trochu nadsázky. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu