Kdopak to mluví

• slovenský

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $140,088,813Tržby Celosvetovo $296,999,813/60%/(7.8.2005)

Jednička byla aspoň fakt originální. A toho prcka vybrali dobře:-)(28.2.2006)

Jeden z mých nej. filmů z dob dětství .. :)(31.5.2008)

Je to milé, úsmevné a má to príjemnú atmosféru. Na nedelu poobede raz za 5 rokov ideálne.(1.4.2011)

Prvý diel trilógie Pozri, kto to hovorí sa mi páčil. Hlavne preto, že to bolo niečo nové, nepoznané, humorne poňatého a hlavne veľmi dobré a musím povedať, že aj vydarený pokus o vyjadrenie posunkov a myslenia dieťaťa, Množstvo chvíľok malého Mikeyho boli, povedal by som, veľmi presné.. V žánri romantických komédií veľmi vydarený film. Táranie malého bába smiešne a v tej dobe ozaj nevšedné. Už začiatok filmu, kedy spermie pretekajú, ktorá bude skôr u vajíčka, je veľmi zábavný.(3.2.2015)

• - Scénaristka a režisérka Amy Heckerling se k napsání tohoto filmu inspirovala svým manželem Nealem Israelem, který se po narození jejich dítěte bavil tím, že změněným hlasem říkal, co by asi jejich dítě mohlo říkat. (Karlos80)

• - Během cesty do porodnice, Mollie (Kirstie Alley) říká, že jí praskla voda. Když ale vystupují z auta, tak nemá mokré kalhoty. (Mr.Hudson)

• - V širokých záběrech při finální honičce je jasně vidět, že v taxíku nesedí James (John Travolta) a Mollie (Kirstie Alley), ale jejich dubléři. (Mr.Hudson)