Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

KyleReese

První arénovka, kterou jsem viděl, tehdy ještě na VHS a se simultánním překladem Ondřeje Hejmy. Jeden z nejlepších Van Dammových filmů a vůbec první, který ho proslavil ve vodách B-produkce 80. let. O herectví se nedalo mluvit ani náhodou, ale sportovní formu měl tenhle Belgičan tehdy famózní. Ještě si pamatuju, jak jsme s klukama po shlédnutí zkoušeli kdo dokopne nejvýše, kdo udělá provaz nebo rukou rozbije cihlu. Až mnohem později jsem si zjistil kdo, že to je ve skutečnosti ten Frank Dux a našel si i nějaká videa, abych se ujistil, že to není jen vybájená postava. Přiznám se, že mi v paměti stejně nejvíc utkvěl charismatický záporák Chong li ztvárněný Bolo Yeungem no a samozřejmě kultovní scény jako “Dim mak“, “OK USA“ nebo “mince v dlani“. Velice příjemná je taky hudba a vždycky se na film rád podívám už jen kvůli povedené choreografii a tomu, že tehdy střihači neměli škubání v prstech a tak jsou souboje pěkně přehledné. Holt klasika mého dětství. ()

Kubasino

Chudák Radek Cihla v tom svém pseudointelektuálním mikrosvětě... Někteří lidé nikdy nepochopí diferenciaci filmových žánrů a subžánrů, přičemž ve své omezenosti porovnávají věci veskrze neporovnatelné. Každý film cílí na něco jiného, má jiný záměr a v neposlední řadě jiné ambice. Nic osobního, ale Radkovi bych doporučil jiný obor, než je ten filmový. Zjevně mu příliš nerozumí... Dejme ale stranou osobní zášť na zaostalé jedince. Van Damme nikdy nebude "charakterní" herec a nebudete mu věřit každé slovo, jako třeba Tomovi Hanksovi ve Philadelphii nebo Williamovi H. Macymu ve filmu Od dveří ke dveřím. Ale víte co?! Ono je to je to fuk! Zkusme vnímat kinematografii jako živoucí celek, jehož části zároveň sami žijí svým životem. Jednou z takových částí je žánr "martial arts". Subžánrem budiž "revenge martial arts". A co by takový film měl mít? Pohybově nadaného hlavního představitele: done. Herce, co má alespoň špetku charisma: done. Zajímavé bojové scény: done (s výhradami). Tady nutno podotknout, že bojové choreografie najdeme i lepší (Ip Man), ale v rámci žánru: good enough. Dostatečně "nenávistischopného" záporáka: done (sakra, je to Bolo). Old feel hudbu: done bez výhrad. Peripetii: kromě relativně naivního důvodu účasti na kumite přichází i důvod pomsty (klasická revenge smyčka). + přidejme pěknou holku, rozumné cajty (alespoň v závěru), pestrou směs různých typů bojových umění, špetku humoru... Jako je zbytečné tu představovat klady tohoto filmu. Nafrnění rádoby inteligenti tyhle věci stejně nikdy nepochopí. A ti rozumnější mu i tak dají šanci. Van Damme natočil kupu sra*ek, ale Krvavý sport je tom nejen v rámci žánru... ()

soukyd33

Skvělý film o bojových sportech, a o tom, že se vždycky objeví někdo silnější. Skvělý příběh, podle téměř skutečného příběhu. Akce, napětí, styly bojových sportů. Skvělá hudba. Soundtrack 👍. Hvězdiček 4 ()

Bohdy67

Jeden z těch lepších akcnaku z konce osmdesatek s Van Dammem a Bolo Yongem... Jednoduchy dej, rychle souboje... Podobne souboji cti a vlastne vsem karate filmum.. 61% ()

___Tuco

Naštěstí sem tento film již dlouho neviděl a již se bez něj asi obejdu, ale tenkrát na základní škole, u kamaráda na videu, neduležitější , nejlepší..a napodobování těch bojových stylů :)). Navíc tento film a další podobné určitě přivedl sposta kluků k bojovým uměním a sportu ubec. ()

dikmoreon

klasika 80-tych rokov, film na ktorom moja generacia vyrastala. A zaroven najlepsi snimok Van Damma. Neprekonatelny zaporak chung-lee ()

sun.eagle

JCVD v plné síle. Jako malý jsem jen čekal na souboje. To co se děje mimo arénu je naprosto nezajímavé. A platí to i když se dívám po letech. Pokud nechcete přemýšlet jen se bavit a box v TV vam připadá nudný stejně jako filmový Rocky tak tohle je jasná volba. ()

Nickkk

Takhle by asi nějak vypadal tajný krvavý turnaj v Honkongu, rozhodčí v růžových sametových kimonech, ring jak U-rampa na skateboard a bojovníci vystřižení jak ze hry na PC z 80.let...Realita jak vyšitá. Nejlepší postava: Čong Li ()

blikac

"Cože, tys dal Krvavýmu sportu jen 4 hvězdy?!" bum a už bych měl otočku jak vyšitou. Nojo, ale to bylo dávno, teď už Radim možná ani tu otočku neudělá, možná ani vlastně JCVD a ani bysme si neměli kde VHSku pustit. Takže dávám vyměkle 4 hvězdy. BUM! ()

gustaw

Dávám * nostalgii ,dakší * za rozhoďnožku a třetí * za věčně usmrkávajícího grimasujícího Bola Yeunga ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)