Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

(více)

Recenze (293)

pravo 

všechny recenze uživatele

Solídna rodinná komédia počas vianočných sviatkov alebo na lenivé tiahnúce sa nedeľné dopoludnie, ktorá deti pobaví, zaujme a staršie publikum neurazí. Princíp príbehu je nám veľmi blízky, pretože oštaru s nepríjemným škodcom sme mali všetci (myši, mravce, muchy a iná háveď) a preto tých dvoch pitomcov aj chápeme aj nechápeme. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Film je takovej mix mezi Tom a Jerry a Sam doma. Coz dava prostor pro paradni blaznivou komedii, ale bohuzel je to taky nejvetsi problem. Sledovat dva typky, jak se snazi vyporadat s mysi by bylo zabavny, jenze to by ta mys nesmela delat naprosto nerealny veci a hlavni dvojka nesmeli bejt super vylizany dementi. Kdyz tohle ale clovek prekousne, tak se bude skvele bavit, protoze se furt neco deje, film svizne odsejpa a vtipnejch situaci tu je spousta. ()

Reklama

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Ta myš prostě nemohla dostat míň než za ****. Atmosférou film připomíná spíš grotesky z osmdesátých let, překvapivě dobře funguje i dnes. Příběh není nijak objevný, zato je v něm spousta místa na maličkosti, třeba drsnou Kočkodzillu, Chrise Walkena jako deratizátora nebo havajskou tanečnici nad myšákovou postelí. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pre mňa aj po rokoch neskutočná zábava. Film má skvelé tempo a funkčnú chémiu medzi Nathanom Laneom a Lee Evansom. Veľká pocta starým groteskám a animovaným filmom typu Tom a Jerry par excellance. Najviac na filme oceňujem živú myšku, ktorá dominuje oproti tej digitálnej. Dnes by sa takýto film robil inak. A práve preto, že je robený poctivo sa stáva akýmsi žánrovým klenotom. Výborný Silvestriho motív, precízna Verbinského réžia - už tu ukazoval zmysel pre detail a zábavu, a v neposlednej rade skvelý štek Christophera Walkena. Pre mňa funkčný, zábavný a milý filmík, ktorý ani po rokoch nestratil nič zo svojej pútavosti. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Trošku mi to připomíná komedii SÁM DOMA. Ta malá myška je Kevin a snaží se ubránit svůj hrad před dvěma chamtivýma nemotornýma maníkama, jako tomu byli ti dva zloději ze SÁM DOMA. Stejně jako Kevin i ona umí udělat kdejaké nástrahy nebo spíše odolává nástrahám těm dvěma nemotorným kujónům, kteří se ji všelijak snaží odstranit. Celý film je nadupaný nejrůznějšími komickými situacemi, při kterých starodávný dům zažije demolici. Ani nemohu věřit, že se jedná o americkou komedii, jelikož nejen humorem ale i prostředím vypadá celý film jako by byl natáčen v Británii. Už jsem jej viděl několikrát a pokaždé se mi velice líbil. [6736. hodnocení, 205. komentář, 65%] ()

Galerie (39)

Zajímavosti (7)

  • Když se Ernie Smuntz (Nathan Lane) během proslovu snaží trefit myš kladívkem, tak při tom skončí na zemi a shodí mikrofon z pultu. V dalším záběru je ale mikrofon zpátky na pultu. (Duoscop)
  • K filmu byla natočena raritní upoutávka, kterou ale bohužel nenajdete na VHS ani na DVD. Na začátku je slyšet dramatický hlas: "Příběh o myši..." a ze stínu pomalu vystupuje obrys známé Disneyho postavičky Mickeyho Mouse. V dalším záběru se ale ukáže, že je to myš z Honu na myš, která drží blízko u hlavy párátka, na kterých má napíchnuté olivy. (HappySmile)
  • Ve scéně před dražbou domu pozdraví Ernie Smuntz (Nathan Lane) arabského šejka slovy "Hakuna matata". Nathan Lane daboval v originálním znění postavu Timona ve filmu Lví král (1994), ve kterém tato fráze proslula. Pod stejným názvem pak nazpíval i píseň. (ing.Frosty)

Reklama

Reklama