Můj soused zabiják

• USA The Whole Nine Yards (více)

Nicholas Oseransky je zubařem v kanadském Quebecu, kde žije se svou manželkou Sophií a tchýní a má se co ohánět protože musí splácet dluhy po bývalém společníkovi a zároveň tchánovi. Obě ženy ho svorně nenávidí a dělají mu ze života peklo. Nicholas se však kvůli dluhům ani nemůže rozvést. Nicholasova asistentka ho varuje, že jeho manželka si přeje jeho smrt kvůli vysoké životní pojistce, kterou uzavřel. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nový obyvatel a Nicholas ho jde přivítat. Během chvilky si uvědomí, že toho muže zná. Je to proslulý nájemný vrah Jimmy Tudeski, který byl propuštěn z vězení po vraždě mafiána Lazlo Gogolaka a jeho mužů. Je jisté, že tady se skrývá před pomstou Gogolakova syna. Nicholase, kterému se říká Oz, zachvátí panika a doma se svěří manželce. Chce se hned odstěhovat, ale Sophie dostává nápad. Přeje si, aby Oz odjel do Chicaga za Janni Gogolakem a pověděl mu, kde Jimmyho hledat.. Oz z toho nemá dobrý pocit, ale rád by se nového souseda zbavil. Aniž by kohokoli kontaktoval, v hotelovém pokoji už na něj čeká Gogolakův muž Frankie, aby ho dovedl ke svému šéfovi. Zde se setkává i s Jimmyho krásnou ženou Cynthií. Janni už nehodlá Oze ztratit z dohledu a tak Frankie pojede do Kanada s ním. Později v hotelu se Oz rozhodne povědět Jimmymu pravdu a raději mu volá, aby byl na Gogolaka připravený. Nechce, aby někdo zemřel. Později ho v hotelu navštíví ještě Cynthia, aby se ujistila, že Oz skutečně ví, kde se Jimmy ukrývá a poví mu o deseti milionech, které zanechal starý Gogolak, a které mohou být vyzvednuty pouze v trojici Janni, Jimmy a Cynthia. A nebo místo některého z nich musí doručit úmrtní list. Je jisté, že Gogolak chce zabít Jimmyho i Cynthii a získat peníze jen pro sebe. Cynthia se považuje za defacto mrtvou ženu. Mezi Ozem a Cynthií to jiskří a nakonec spolu skončí v posteli a Oz rozhodně nechce, aby zemřela. V Kanadě už na Oze čeká Jimmy a je k němu přátelský. Frankie a Jimmy spolupracují a hodlají se zbavit Gogolaka. Když se Oz vrátí do práce, vypráví své asistentce Jill co ho potkalo a Jill trvá na tom, že ji musí seznámit s Jimmym. Už dlouho ho obdivuje a chce se stát nájemnou vražedkyní jako on. Její první zakázka měla být vražda Oze. Objednala si ji jeho žena Sophie, ale Jill to nedokázala. Oz je prostě příliš milý. Jimmy Ozovi poví, že ho kontaktovala Sophie a chtěla, aby Jimmy Oze zabil. Jimmy to také odmítl. Ze stejných důvodů jako Jill. Nyní je potřeba připravit se na Gogolaka a Oz chce rozhodně ušetřit Cynthiin život. Dojde k přestřelce, při které je Gogolak a jeho muži zastřeleni. Je zastřelen i policista, kterého si Sophie najala na Ozovu vraždu. Jimmy zuří když se dozví, že Oz spal s jeho ženou, ale Oz dostal nápad jak všechno vyřešit... (TV Prima)

Lupes

Odpočinek, odpočinek, odpočinek... A tohle se k němu hodí. Je to pitomost, ale místy se zasmějete, Bruce má ještě šarm, Natasha Henstridge dodá něžnou krásu. Flákače moc nemusím, ale tady naštěstí po Matthewovi nechtěli, aby vystoupil z role; a ono to sedlo! *** ()

rublik05

Vtipná akční podívaná, ve které exceluje tehdy ještě neskutečně charismatický Bruce Willis, komediální stránku zastupuje především trhlý Matthew Perry a jeho šílená manželka Rosanna Arquette, bavily mě ale také vedlejší postavy v čele s obrem Michaelem Clarkem Duncanem, pohlednou Amandou Peet a Natashou Henstridge. Příběh je poměrně jednoduchý, logika občas drhne, nemá nějaké extra velké zvraty, je však plný různých humorných či vyloženě absurdních situací, akčních scén moc není, nicméně to v celkovém kontextu vůbec nevadí, film má spíše takovou odlehčenou pohodovou atmosféru, občas nějaké ty romantické prvky, na odpočinek ideální záležitost. 7/10. ()

Nix

On Perry moc filmů ve výsledku nenatočil a je to škoda. Sice pro mne dycky bude Chandler, ale prostě jeho herecký výkon v tomhle filmu mne i tak nadchl. Je to sympoš a vybral si určitě žánr, který mu sedl. Willis je jako vždy svůj a role mafiána mu sedí (slaďouše by hrát opravdu nemohl). Takže už jen za tohle si film zaslouží lepší hodnocení a celkově zápletka byla moc fajn. Já se bavil. ()

KdG

Tyhle krimi komedie mam rád. Navíc když tam hraje Bruce W. a zde výborná Amanda Peet, akorát Oz je prostě Chandler z přátel a to mu nikdo neodpáře resp. on jinak hrát asi neumí. ()

Tiiso

Tento film je uváděn jako komedie. Jenže styl humoru, který je zde prezentován, mě zrovna příjde dost naivní a málo k smíchu. Chybí inteligentnější dialogy. Celé to působí jako humor za každou cenu. A to je tak vše. Matthew Perry je moc komický a nepřesvědčivý ve své roli. A Bruce Willis zase moc "Cool" a úsměv na tváři je také moc filmový. ()

emjey

3,5 * Scéna, kdy přijde Duncan s Perrym do hotelu a tam sedí Willis s bouchačkou mě zničila :D .. a nebyla jediná :) ()

AjfelCZE

Vezměte jednoho Chandlera, přidejte chladného zabijáka Bruce Willise a zamíchejte se spoustou hlášek, zmatků a přidejte nějaký ten gangsterský humor a podávejte se sklenkou chlazené minerálky :) Film mě docela bavil, na Natashu Henstridge se dá dívat a možná i díky ní je to jedna z věcí, na které se v televizi dá alespoň dívat ;) Za mě 4 z 5. ()

kyLuke

Se všemi kritickými hodnoceními nesouhlasím.Mě se tahle zábavná naháněčka a krimi komedie zároveň líbila.Rozhodně to není Willisova ostuda. ()

DjangoDoe

Na môj vkus výberu filmov sa mi Môj sused zabiják páčil. Nebol to žiadny prevrat vo filmovom priemysle ale ani prepadák, taký zlatý stred. Bruca Willisa môžem aj po komediálnej stránke a Perry sa predvádza podobne ako v Priateloch, čo tak isto považujem za kladnú stranku. Celkovo je tento film pohodový a aj keď nie je až tak vtipný ako by asi mal byť, jeho obsadenie a celková atmosféra je oddychová a prijemne pozerateľná. Celkovo tri a pol * ()

PhoenixSwan

To takhle jednou přišel Lynn a řekl "Matthew, nechceš si zahrát Chandlera v mém novém filmu?". Šel dál a potkal Bruce a zeptal se ho "Bruci, co takhle hláškující sarkastik, hm?".. No zkráceně řečeno, každý ve filmu hraje co umí nejlépe a to je na ní nejlepší. ()

HanSolo

Další z těch průměrných komediích vystavených na průměrném námětu a scénáři, na kterou jsem se díval jen díky ústřední dvojici (Willis, Perry), která je jediným důvodem, proč se člověk u filmu alespoň trochu pobaví. ()

Jaromír

Bruce Willis, to zase jednou rozbalil :). Mám rád filmy s Brucem Willisem, je to prostě klasik. Jen mi tu chyběl nějaký zásadní dějový zvrat, něco, co by mě překvapilo. No nic, tak je to jen pěkná a uhlazená romantická komedie, kde se občas střílí. ()

Cortesz

Příjemná komedie s prvky krimi, mafiánským nádechem a hromadou nájemných vrahů. Ovšem tato komedie by nebyla tak skvělá, kdyby v ní nehráli Bruce Willis, kterej je prostě dobrej, ale hlavně Matthew Perry, kterej zde prosadil svůj komediální talent a dokázal, že má navíc, než hrát v TV seriálech, ale občas se mi zdálo, že ty svoje pózy přehání, ale z celého filmu mě bavil nejvíc a také se mi zdálo, že mu tvůrci dali největší prostor, snad větší než samotnému Brucovi. Díky těmto dvěma je tato komedie celkem slušnou komedií, která disponuje jak vtipnými scénami, tak i vtipnými dialogy a skvělými hláškami, které většinou pronáší Bruce Willis. ()

Saul_Hudson10

Matthew Pery hraje prostě Chandlera, což mu perfektně sedí. Film je opravdu vtipný a může se opřít o velmi dobré herecké výkony. Nesedělo mi akorát "zaškolování" Amandy Peet do profese nájemného zabijáka. ()

vaclaw

Průměrna krimi komedie s lehce nadprůměrnou zápletkou, několika dobrými a několika špatnými vtipy, zajímavou hereckou dvojicí a nepříliš zajímavým zpracováním. Prostě čistý střed. ()

Black3R

Konečne som si pozrel, a je to bomba :) Od začiatku až dokonca som sa bavil, len škoda že to rýchlo ušlo ..... 80% ()

kubas369

K mému nezměrnému překvapení tenhle film funguje, jen kdyby Matthewu Perry sebou furt netřískal o zem, o dveře, nesnažil se napasovat do pneumatik a podobné volovinky, které mi sem moc neštimujou ale dejme tomu. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry