Neobvyklý kriminální příběh, který všechny konvence staví na hlavu. Tři kamarádi už mají dost nudy a obyčejného života na předměstí. Lákají je peníze a život kriminálníků. Tito nešikovní a hádaví zlodějíčci se však vůbec nedají srovnat s místním kmotrem (James Caan Mickovy modré oči), který je dovede k největší akci jejich kariéry. V jedné z hlavních rolí uvidíte skvělého Owena Wilsona (Jsem agent, Taková zvláštní rodinka), který je také spoluautorem scénáře. Film Grázlové se s debutujícím Lukem Wilsonem (Pravá blondýnka, Charlieho andílci) a Bobem Musgravem stal kultovním komediálním hitem. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Celovečerní prvotina atmosferika Wese Andersona vykazuje všechny rysy (osobitá symbióza hudby, kamery a do detailu promyšlené režie), kvůli nimž jsem si tohoto Texasana zamiloval. Opět, respektive poprvé nám představuje svou oblibu ve zvláštních myšlenkových pochodech svých na různý způsob potrefených hrdinů, kteří dokáží dělat bláznivě odvážné skutky s nenapodobitelně vážnou tváří. V tomto případě s tváří debutujících kamarádů, Owena a Lukea Wilsonovic, kterým Bottle Rocket otevřel hollywoodská vrátka a oba se do Andersenovy joudovité zápletky skvěle hodí. Bottle Rocket sice nedisponuje tak ucelenou zábavností a tvůrčím přesahem jako jeho následující filmové výlety, přesto jde o příjemně strávenou hoďku a půl a zřetelné načrtnutí kariéry jednoho z nejpoetičtějších vypravěčů planety. 65% ()

Rathalos

Wilsonovci v hlavnej ulohe v tejto komedii,dal by som aj vyssie hodnotenie,keby v tom bolo viac humoru,malo vtipne sa mi to zdalo,cize Wes Anderson opat velmi u mna neuspel...:-) ()

martiňák

Po prvních dvou shlédnutích: Tohle hodnocení bych radši nedával, ale pokud mám být spravedlivý jsou to pouze dvě hvězdičky. Wes Anderson patří mezi mých top5 režisérů a jeho Taková zvláštní rodinka je mým suverénně nejoblíbenějším filmem. Grázly jsem viděl až po ní i po Životu pod vodou. Ani tyto dva Andersonovy filmy jsem při prvním shlédnutí nedokázal zcela přijmout, ovšem po shlédnutích dalších jsem z nich nadšený. U Grázlů jsem už po 1. shlédnutí tušil, že v tomto případě to nebude zcela ono. Dal jsem filmu ještě další šanci, zejména kvůli režisérovi a hercům, ale opravdu mě nechytil. Absurdní humor a situace, které mi v případě Rodinky a Života přesně sednou, mi u Grázlů příliš zábavné ani trefné nepřipadají. Navíc mám dost velký problém se s hrdiny Grázlů ztotožnit, nebo je aspoň pochopit a ani mi nejsou moc sympatičtí. Grázlové mi přijdou především zajímaví z pohledu Andersonovy další tvorby, protože v nich lze nalézt prvky, které ve svých dalších filmech rozvíjel a podle mě i zdokonalil. Jinak film není příliš zábavný ani jinak oslnivý. 2*. Po dalším shlédnutí s odstupem několika let: Najednou se mi film líbil, dokázal jsem se ztotožnit s jeho hrdiny a celkově mi přišel zajímavý, ale myslím že většina diváků si k němu cestu nenajde (nezaujme je). 4*. ()

W.Wicki.W

Žánr krimi bych přímo tomuhle film nedávala, ani to není romantická komedie :D .... Spíš drama, tak nějak "jak jde život".... + menší nezdary alá loupež, vězení... Myslím si, že na svou dobu je to perfektní film, na nic si nehraje, postavy také, Owen Wilson je zde perfektní, není nijak naleštěný jako v některých jeho nových filmech, prostě je to "Dignan" .... Film je takovým zamyšlením se nad životem, v případě 3 kamarádů, kdy ten 3. - Bob, si jde defakto jinou cestou, ale oni dva mají totožnější cíle... Kdo chce vidět Owena Wilsona ještě nepolíbeného herectvím měl by se na tohle určitě podívat, neznám tolik filmy Wese Andersona jako lidé pode mnou, ale díky tomu, že tenhle člověk má na svědomí třeba film The Royal Tenenbaums nebo The Grand Budapest Hotel tak se to celé nese v dost podobném duchu... ()

radeckator

Viděno až jako asi šestý či sedmý Andersonův film a nutno říct, že jeho současnou a standardní tvorbu s jasně vyprofilovaným rukopisem bych v jeho debutu ještě stěží našel, ale na prvotinu celkem ucházející. ()

markyzgero

každej nějak začínal...tahle parta začala hůř... nebejt frat packu, tak jsou wilson bros o 2 levely níž, přesně ve stylu bottle rocket a stejně jako poeův havran bych zařval: never more! jenže oni se svezli na vlnách, a tak čelistík (luke) a nosánek (owen) jedou v mainstreamu. ()

karlee

Hm, tak to je zajímavé, moc jsem se nezasmál (jediná hláškující postava je Kumar), romantické mi to taky moc nepřišlo, natož pak krimi. Přesto mě film celou dobu bavil. ()

departed

Zábavná jednohubka a zároveň má premiéra s Andersonovo filmografií (řekl jsem si, že to vezmu chronologicky). Začínající skvělá dvojka Wilsonů, pár dobrejch hlášek, kde rozhodně vede scéna s "Tell Anthony I love him.", a i doprovodnej soundtrack se povedl (je chytlavej). Mám pocit, že mě počiny tohohle režiséra budou bavit. ()

boombang

No jo, typický Anderson, už na začátku své režijní kariéry si z diváků dělá prdel. A docela zábavnou. Ovšem o Murrayovi zřejmě zatím neslyšel. P.S. Owen Wilson s ježkem poprvé i naposledy (konečně) uvěřitelný. ()

Elessar.

Niečo na tom klukovi bude, obajvujú sa tam fragmenty jeho nasledujúcej tvorby, no ešte to tam úplne nevidno, ale neviem čo je na tom moc komediálneho no... ()

mummie.spy

Jediné zaujímavé na tomto filme je, že si tu hlavné postavy zahralii traja bratia. Dopozerať do konca ma nútila nádej, že film predsa musí o niečom byť. Žiaľ - nebol. ()