Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

ICE-GRADLO

Filmeček si buduje od začátku svoji tajemnou atmosféru a bezmocnost něco udělat se svým osudem. V "tragických" okamžicích je laděn i do komedie-účastnící se snaží ignorovat předešlé vraždy. Horor mě příjemně překvapil a trochu mi připomínal Final Destination akorát bez drastických záběrů. Během sledování jsem se chvílema opravdu bál ale i pobavil. Ten příšerný překlad názvu filmu se snad ani nedá komentovat. SPOILER:"Smrti neunikneš", teda ne tak docela podle konce, který děj částečně objasňuje, ačkoliv možná moc suše. S jednou přeživší by bylo i možné pokračování s úplným objasněním. 4* ()

Yojimbo

Někdo by tento film měl konečně zařadit mezi komedie, protože jsem se u něj víc smál, než bál. Vtipné dialogy a černý humor jsou skutečně povedené, bohužel nějaké té hrůzy jsem se nedočkal. Amber Smith v roli ženy v bílém rozhodně není něčím, co by vzbuzovalo hrůzu a černých aut s tmavými skly jezdí po silnicích taky dostatek... ()

cerbygerby

Tak tenhle horor mě tedy neoslovil. Celý film se odehrává jen na cestě v autě a pak najednou člověk ani neví jestli je to fakt nebo ne, no aspon tam byla nějaká lekačka, ale rozhoduju se mezi 2 a 3* , a vzhledem ktomu že to bylo celkem takové tmavé a že jsem očekával víc, tak nakonec dám jen ty 2* ()

Dimo

Téměř všechno osazenstvo auta je těžce nesympatické, matka pak až otravná. Co je překvapivé, je docela tíživá atmosféra, mysterióznost a pocit beznaděje. Fajn na jedno promítnutí. ()

Porp

Keď človek nečaká nič svetoborného, dá sa to vidieť. Vlastne by som povedal, že je to pomerne obstojný horor, kde niektoré scény naháňali naozaj hrôzu. Snaha o hlbšiu pointu bola podľa mňa ale už trošku zbytočná. ()

ex.it

Napětí by se tu sice dalo krájet, ale podle mě tohle pro výborný horor nestačí. I když jsem byla nervózní i za hlavní postavy, prostě jsem se s tím koncem nezžila a celé mi to "zkazil". Možná to jen nebyl můj šálek kávy... ()

karinakari

Jelikož jsem rozenej strašpytel, horory nevyhledávám, a tudíž na ně nekoukám. Ale když máte nejlepšího přítele hororovýho fanatika, tak vám občas nezbývá nic jiného než udělat kompromis. A musím uznat, že jsem ho tentokrát udělala ráda! Smrt přichází v bílém je sice totálně hroznej název filmu, ale to nic nemění na jeho zábavnosti. Řechtala jsem se tak nahlas, až jsem se skoro udusila popcornem. Hlášky typu: "Příště vezmu glóbus, kdyby to chtěl tatínek vzít přes Severní pól" vás rozseká na celý den, takže buďte připraveni:-) Vtipným začátkem pro mě skončila pohoda a relax a začal nervový zápas s kousáním nehtů. Ano, já blbá zapomněla, že nekoukám na hořkou komedii, ale na horor. A že u mě sakra splnil všechny své povinnosti.. ()

Al44...

Než o nějaký strach či napětí zde jde převážně o spoustu dialogů a více či méně povedený humor. Musím ocenit, že film jde svojí vlastní cestou a snaží se přinést do žánru něco nového. To, že je to komediálně laděné zastírá i spoustu nedostatků a nelogičností. Pro mě je to tedy docela fajn taškařice na jedno podívání. ()

Torgal

Na dobrý film nie sú potrebné megarozpočty, niekedy postačí jedno auto zopár dobrých hercov a tona čierneho humoru. Nebyť neho, tak by tento horror nebol ani spolovice tak dobrý, lebo priebeh deja inak nie je príliš zaujímavý a ani nikam negraduje (akurát sa postupne zmenšuje osadenstvo vozidla). Skutočne horrorových momentov je tu len pár, ale fungujú veľmi dobre a dokonca sa príbeh na konci pekne uzavrie a všetko do seba zapadne, hoci som o tom počas filmu dosť pochyboval. 7+/10 ()

GlamourCat

Horory nepatří mezi moje nejoblíbenější podívané, ale tenhle měl úžasnou atmosféru. A velmi často na něj myslím. V autě zvlášť... Líbila se mi i celá ta vydařená rodinka. Líbily se mi náznaky, které jsou někdy daleko víc, než konkrétní detail. ()

1Legend1

Na mě až moc zabíjení, čekal jsem něco trochu jiného. Ke konci už byly náznaky, že by to mohlo skončit dost zajímavě, ale skončilo to asi tak, jak by to asi nikdo nečekal. Prakticky neukončené a zároveň divné. Nicméně hvězdičku přidávám za tu sexy blondýnu s děckem. 40% ()

ozeki

Druhý film v krátkém sledu spolu s Identitou, který u mě vyvolal velké množství otázek ohledně logiky a pointy. V obou případech jsem "zamyšlením se" nad výše uvedeným strávil nemalé množství času a musím říct, že mě to až nečekaně bavilo. V tomto případě dokonce tolik, že jsem si konec filmu pustil druhý den znovu a snažil se číst mezi řádky a následně horlivě studoval na IMDb v "Message Boards" diskuzi ohledně pointy a logiky (případní zvědavci zde můžou uspokojit svoje tužby v honu za logickými mezerami). Žánry Horor / Mysteriózní / Thriller u mě celkově začínají hodně stoupat v oblibě. Co tady praští do očí, je určitá lacinost a béčkovitost, která z filmu přímo čiší, ale není vůbec na škodu. Příjemná stopáž nedovoluje polevit v ostražitosti a nudu posílá do patřičných míst. ()

Kingjiri

Ze snímku nejsem natolik nadšenej jako většina diváků, ale je fakt, že z toho mála dokázali tvůrci vytěžit dost. Komediální prvky mě nijak nevadily, byť je pravda, že vedle povedenejch hlášek se objevily hlášky/neuvěřitelně cinický chování postav v situacích, kdy by vůbec nikdo na jejich místě neměl náladu vtípkovat. Musim se přiznat, že ze závěrečný pointy kvůli titulkový scéně nejsem uplně chytrej. V rámci žánru potěší zejména slušná technická kvalita a herci, tři silnější hvězdy. ()

Hartigan

I s odstupem času se z mého pohledu jedná o supr horůrek, který ihned po pár minutách dokáže chytnout za koule a jen tak je nepustit. Odehrává se během štedrovečerní noci pouze v jednom autě a na jedné přílesní silnici, což naznačuje, že rozpočet sice nebyl velký, ale na to se v našem případě ostatně nehraje. Taktéž příběh je víceméně jednoduchý - po lese běhá pošahaná žena středního věku v bílých šatech s mrtvým novozencem v ruce a hraje s rodinkou, která má namířeno k příbuzným na večeři, zvrhlou hru o přežití. Dlouho jsem si namlouval, že vím jak to dopadne, jenže samotný, velice překvapující závěr důkladně vytřel zrak. "Smrt přichází v bílém" svým správným načasováním a svérázností se již stihla stát v očích mnoha hororářů klasikou. P.S: Za Lin Shaye palec a český dabing palec nahoru! ()

GIK

V průběhu sledování mě film postupně přestával bavit. Ono neustále sledovat 2 - 6 stejných lidí napěchovaných v malém prostoru jednoho auta celkem omrzí. Naštěstí se sem tam objeví nějaký vtípek nebo zase naopak děsivá scéna - nejlepší bylo projíždějící černé auto s úpícími obětmi. Tvůrci to rovněž dost přeháněli s brutalitou. Některá slabší povaha by mohla těsně před koncem filmu rezignovat, což by ale byla velká škoda, protože pointa je zde to nejlepší a spoustu nesmyslných věcí vyjasní. I když je to snad ta nejprimitivnější pointa, tak se tvůrcům povedlo, že ji málo kdo s jistotou odhalí dříve. Je laciné napsat, že ji někdo prokoukne po deseti minutách - to takhle střílí od boku u každého misteriozního filmu a ještě se s tím chlubí. Těším se na reprízu. Se znalostí konce si tento maloprostorový horůrek vychutnám o poznání více a uvidím, jestli zůstanu u 4*. ()

NorseSword24

Pamätám si ako som to videl pred pár (2-4) rokmi a ako ma to vtedy neskutočne vystrašilo. Celkom dosť zapamätateľných scén a dobrá nočná "road" atmosféra. Bojím sa že keby si to pozriem teraz tak ma to neuchváti ako vtedy, tak to hodnotím len z vtedajšieho zážitku. ()

Vabr

Pro mě první film roku 2024 (koukal jsem ho asi ve dvě ráno, schválně, jako vánočně zvolený horor), a totální flop po všech stránkách. Postavy jsou banda lobotomů, co myslí snad kolenem a jezdí v tom svým připos*aným lobotomobilu furt sem a tam bez nějakého přemýšlení, jak kdyby jim ani nezáleželo na tom dostat se z lesa pryč. Neustále nesmyslně vystupují a rozdělují se a zdechávají a čas od času jedné z nich rupne v bedně, aby se v tom bídným scénáři aspoň něco stalo, nadávají si, jsou agresivní (především otec-řidič), štěkají po sobě jeden blábol za druhým, do toho zpívají Jingle Bells, pak poslední dva přeživší napadne konečně prozkoumat taky trochu ten les, když jim po nekonečném ježdění v tý kraksně dojde, že to asi nebude žádná oybč situace, na kterou bude stačit obyč řešení. Jenže to by nesměly být dementní. Samozřejmě se to zas celý pose*e, a člověk se začíná teprve bát! Ne že by tohle byl nějak děsivý film, to vůbec ne, ani k smíchu bohužel není, přestože zde pokusy o komedii byly, mnohem víc máte strach z toho, jak de*ilní anebo sjetej ten člověk, co tohle napsal, musel být. No pak se tam zas něco semele a tadá, máme finále s tím nejklišovitějším vyústěním, co si jen u hororu z dvoutisícovek umíte předtavit. O můj bože, nějak papírek! Vyhodnocení: Mně už ta babka z Insidious hned přišla jako špatný znamení; kdekoli hraje, je to šit ()