Medvěd

Masinfira

Kdo neviděl, neuvěří. Prakticky dokonalý film u nějž jedno oko nezůstane suché. Vcelku banální zápletka se stane zajímavou tím, ze které strany ji vnímáme a tím je tento film tak skvělý. Vlastně dostáváme možnost stát se na chvíli sami medvídětem, což prostě nezažijeme každý den. Film působí velmi opravdově a díky tomu stojí za to se na něj podívat. ()

DeRoyce

V devadesátých letech bylo pro mě osobně toto dílo na absolutní emocionální špici. Krása přírody, v hlavní roli dvě tiché tváře bez mimiky, k tomu jedna roztomilejší, než druhá. Alespoň do té doby, než se větší medvídek rozlobil. Nemilý osud, šizení krásných zvířátek, jejich putování a překonávání těžkých překážek divočiny.. Tak u toho mi teda tenkrát ukápla slza.. ()

violik

Král šedých medvědů - J.O. Curwood, Seton apod. - knížky mého dětství...Tak nádherné, že snad nešlo je tak dojemně ani natočit. A přece ... POVEDLO SE. ()

marcelita

Srdcovka!! Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů vůbec. Představa,že medvědi jsou hraní mě neustále dostáva k otázce jak?? jak to dokázali?? jak?? Jak přesvědčíté grizzlyho hrát aby to nevypadalo,že nestojí v šapitó. Mazec!!!! Kudy chodím-tudy ho chválím! ()

3logix

Úžasný film, ktorý nepotrebuje veľa slov... Milé, drsné, smutné a veselé zároveň. A fakt, že tento skvost vznikol pred štvrťstoročím na tom nič nemení. ()

Va33ek

Tento film nejenže poskytuje divákovi sledovat nádherné přírodní scenérie, u kterých jsem si přál abych byl přímo v nich, ale také ukazuje dobrodružnou cestu medvědího mláděte, která nenudí, naopak člověka velice chytne. S chtíčem jsem trnul co se bude dít dál. Aby toho nebylo málo, tak film s sebou nese velice krásné poselství. Sečteno, podtrženo = plný počet ! ()

eoj

Ačkoli film tematicky není úplně můj šálek kávy, a chvílemi mi to připadalo až příliš "rodinné", nakonec se přikloním ke 4*. Důvody: Medvědí sny, nezaujatý přístup k tématu medvěd vs. lovec, kamera (resp. netradiční záběry), přítelkyně spokojená jak štěně při drbání. ()

josefkam

Naprosto fantastický film tvářící se spíše jako přírodovědný dokument. Ani neuvěříte, že vše je zde hrané podle scénáře. Obsazení špičkovými zvířaty s jejich špičkovými trenéry dělá z tohoto relativně levného díla "Velkou věc". Celkové hodnocení: 9/10 (4,5 hvězdy) ()

machopoltar

moj prvy film ktory som videl a pozeral u seba doma v priestorovom zvuku,,v tej dobe to bola technicky a inak zlozita vec,,,,kedze tento film podporoval tento format pozeral som ho dookola,,,,,,,,a,som stastny ze to bol prave on, pretoze je nadherny,,,dodnes neviem pochopit vrcholnu zavarecnu pasaz, ,,,,,,,ako to natocili ?,,,, ()

Peter.Cajgel

Nádherná príroda a zvieratá. Človek sa aj zabaví(animované sny malého medvedíka a jeho kotrmelce) aj poplače, keď malému medvedíkovi umrie mama a keď ho chce uloviť puma. U mňa jasných 5 hviezdičiek. ()

Ganka

Jeden by čekal večerníček o medvíďatech, nicméně film s minimem slov vám řekne mnohem víc. Nejvíc mě zaujalo jak lovec v jednu chvíli klečí před medvědem a prosí jej "Nezabíjej mě!" a po té, co se medvěd slituje, tak se jej muž chce pokusit zabít. Chvílemi jsem přemýšlela, co za aktivistu film natočilo, protože pohled zvířat na lidi není vůbec tak hezký. To, co nám může přijít jako roztomilé a veselé je pro zvíře utrpením. Když se muži bavili pohledem na medvídě tápající se po talíři s mlékem, tak vypadali jako stupidní surovci, přitom člověku to přijde běžné a nenapadne ho, že by tím zvíře nějak trpělo. Dost by mě zajímalo, jak film točili, protože mít v hlavní roli grizzlyho asi není uplně psina. ()

Gavo

Nádhera! Krásna príroda aj vyobrazený život v nej. Aj keď to nie je na 100% autentické, o to je to obdivuhodnejšie, ako to tie medvede dokázali zahrať. Tento film som videl ako dieťa pred možno 20 rokmi, nedávno som naň niekde narazil a hneď som zatúžil znovu ho vidieť. A stálo to za to. Vôbec som si nepamätal ako to skončilo, tak ešte aj ten koniec mi spravil zvlášť radosť. ()

unitedfan

"Největším vzrušením není zabíjet, ale nechat žít." Tento film jsem viděl jako malý a teď skoro po dvaceti letech jsem se k němu náhodou vrátil a je to nádhera. Takový film už nikdo v dnešní době nenatočí a i kdyby jo, tak medvědi budou cgi a většina lokací se bude točit před zeleným plátnem. Obdivuji tu práci se zvířaty a celkově s emocemi, které tady fungují perfektně. Tak trochu se slzou v oku vzpomínám na dobrodružné filmy jako jsou Poslední mohykán, Tanec s vlky nebo právě Medvědi, kde hlavní roli hraje poctivé filmařské řemeslo a nádherná příroda. ()

godal

Natočit film o něčem tak strašném,jako je medvěd a ještě k tomu ve Zlínských ateliérech,musí být docela fuška.Ale jako film je to geniální a kromě nějaké štětky,imitující zvuky medvíděte,jsem si jej užil.Příroda,přirozený život medvěda-vše dokonale natočeno a dokonce to má i děj.Plná palba a poklona Žánovi ()

freebob

Nádherný příběh osiřelého medvídka a jeho přátelství s medvědem Grizzly samotářem.Film táhnou oba dva zvířecí hrdinové,ale i hlavní mužská role lovce v podání Tchekyho Karya nezůstává nezajímavá.Hlavně jeho proměna na konci filmu,kdy se bezohledný lovec rozhodne medvěda ušetřit.Žít a nechat žít.Mistrovské dílo. ()

Thane

Tak jsem si to po letech zase pustil. A mozna se k tomu za 10 let zase vratim. Je to pekny je to kratky je to husty co s medvedama natocili. Je to dojak je to i zdimacka na emoce ale vlastne fajn. ()