Medvěd

zipper111

Jako malej jsem vždycky bulel, když medvědici zavalí hromada kamení...A že jsem to viděl asi 100x...Emocionální film ktereému ale odpustíte úplně všechno! ()

gogos

Existuje jen velice malo filmu o zviratech, dosahujici teto kvality (pro me treba Benji...) Proste film s medvedy o medvedech. O vztahu samce a jeho "adoptovaneho" mladete. Je to fakt parada. Film je zajimavy a krasne natoceny. Presto si myslim ze to slo dotahnout jeste dal a potencial byl urcite vetsi... ()

vorheese

Vynikající film o dospívání obsahující všechny předepsané ingredience: komplikovaný vztah s rodiči, první sexuální krůčky i zkušenost s drogami. :-) ()

blackrain

Jak to ten Annaud jenom dělá? Jeho filmy, kde hlavní roli zvířata, jsou úžasné. Opět filmové dílo, při jehož sledování jsem se úplně rozplývala. Samozřejmě jsem se nechala dobrovolně strhnout k slzám. Tohle je zásah přímo na mojí komoru. Odpouštím panu ražisérovi snové vize. Chápu, že to bylo pro malého trauma. ()

rykardo

I když " zvířecí filmy " nejsou zrovna moje parketa, tak tohle devadesatiminutový, medvědí emo mě docela dostalo... Navíc, po dlouhý době, zase trochu změna žánru, která rozhodně neuškodí, spíš naopak a jsem potěšen, že to takhle dopadlo...80% ()

topi

Moc pěkný dobrodružný film s krásnou přírodou a všemožnými druhy zvířat. Snímek je občas docela i brutální, ale tak už to v přírodě chodí. Perfektní jsou snové sekvence mladého medvídětě, když se mu třeba zdá o žabách nebo o své mrtvé matce anebo když sežere muchomůrku červenou a jeho následné halucinace. Na těchto animovaných sekvencích se podílel náš mistr animovaného filmu Břetisla Pojar, což je určitě velká zajímavost a samozřejmě skvěle odvedená práce. Film doprovází i pěkný soundtrack. ()

Damiel

Pamatuju si, jak jsem na tom byl coby dítě školou povinné s tátou a ségrou v kině Lucerna. Ten začátek, kdy medvídě přijde o mámu, mě úplně rozklepal... ()

stration

Ve své době mě to hrozně bavilo a fascinovalo. Zvláště scény, v kterých je jak medvěd, tak člověk. A taky muchomůrková scéna. ()

Herr_Flick

Jedinečné, silné, nádherné, dojemné, skvělé. Snad je to tou nevinností a krásou, že mě L' Ours od první minuty tak dostal. Tohle se musí vidět. Před tvůrci smekám! ()

reqiuem

další film, kde odváděj mnohem lepší herecký výkony zvířata než lidi(a mimochodem kde jsou i na vyšším morálním levlu)..a na kterej většina lidí stejně hned zapomene a pak si oblíknou svůj novej kožich.. a jdou ven....nezbývá než naivně doufat, že to někoho přimělo se zamyslet.. ()

L_O_U_S

Koupil jsem si DVD, ale trvalo roky, než jsem je vložil do přehrávače. Celou tu dobu jsem neměl náladu na doják o hodných zvířatech a zlých lovcích. Naštěstí se tenhle film nedrží schematických linek a postavy nejsou ploché. Jenže jak píše i J*A*S*M, nezaujalo mě to tolik, abych měl potřebu si to pustit znovu. Navíc budu mít tenhle film už navždy spojený s jednou humornou povídkou, kterou jsem kdysi dávno poslouchal v audioverzi (ano, jde o jeden z deníků dospívající dívky). (1 253.) ()

Aleee89

Film o zvířátkách, to je skoro zaručený úspěch, pokud to ovšem není infantilní až debilní či moc americké. Z francouzského snímku Medvěd naštěstí dýchá láska k přírodě i zvířatům, což se na výsledku projevilo. Možná škoda, že je to dojemné více na začátku než na konci, trochu mi chybělo nějaké grandiózní a slzopudné finále, ale i tak jsem si tento příjemný film užila. Mědvědi byli skvělí, my jsme se trochu poučili, trochu zapřemýšleli o vztahu člověka a přírody a všichni jsou spokojení. ()

kajas

Z úvodních scén jsem možná byla okouzlena, ale vzhledem k tomu, že jsem opravdu hodně citlivá na násilí vůči zvířatům, měla jsem s dalším děním ve filmu morální problém. Té medvědí (a psí) krve tam bylo prostě moc. Také mi vůbec, ale vůbec neseděly halucinogenní/snové sekvence malého medvíděte, které měl na starost "náš" pan Pojar. Přesto je fascinující, jak tvůrci dokázali vést zvířecí herce. ()

GILLWANDER

Medvedí príbeh úprimnejší než ten ľudský. Takzvané výkony zvierat sú presvedčivejšie, uveriteľnejšie a o to krásnejšie než prostý výklad z ľudských úst. Vadia mi zasadený ľudia do prírodnej harmónii, kde si zvieratá uvedomujú ich prítomnosť. Vadí mi ich váha, i keď menšia ale i tak škodlivá pre koncept. Stačilo by postavy presunúť na nepoužitú koľaj a venovať sa len a len nehercom - čiže zvieratám (zver ako hercov nejde považovať). Vtedy by mohlo všetko vyjsť podľa predstáv konzumnej väčšiny. 85% ()

easaque

tak jsem si doplnil další titul z místní TOP 100. Na každého asi zapůsobí úžasná hornatá krajina v Kanadě, která vypadá až kýčovitě a precizně zahrané medvědí role ;-) Všechno to ladí dohromady a příběh pohladí u srdce a někoho dojme i k slzám. I když tento film snad viděl každý (teď i já), tak doporučuji. 4 hvězdičky dávám jen proto, že v průběhu mi přišel občas naivní, ale to my medvíďata máme rádi ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()