Medvěd

Skalda

Tomu nejde dát jinak než 5 hvězdiček. Roztomilé - kruté - spravedlivé. Snad. zajímavost je snová sekvence alá "Bratři v Triku" Prague. ()

Alf

Zvláš't dospělý medvěd by měl dostat - i s přihlédnutím k dalším "jeho" filmům - Oscara.... ()

Zyne

Hudba: Philippe Sarde...naprosto nádherný film! znám ho sice už skoro nazpaměť, ale přesto ho pokaždé znovu a znovu doslova hltám a pořád stejně mě dojímá! pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob! ()

Dragonlanc

Výborný film o medveďoch. Hoci neobľubujem podobné filmy, tak tento ma veľmi milo prekvapil. Trochu ma prekvapilo, že príbeh, ktorý sa mal odohrávať v horách Britskej Kolumbie bol natočený v Talianskych Dolomitoch, v oblasti Cinque Torri (čo znamená Päť veží), čo je výletné miesto pre obyvateľov hlavného strediska Dolomitov Cortiny D´Ampezzo a je len asi 6 km od tohto mesta. Osobne tam poznám skoro každý kameň. Zaujímavým je tiež to, že v tejto oblasti je tiež veľké prírodné historické múzeum z I. svetovej vojny (vojenské zákopy, kaverny, delá guľomety a pod.). ()

spiritus

Jedním slovem : D O K O N A L O S T !!! Tento film mě zkrátka chytil tak mocně, že ho považuji za skutečný svost kinematografie a to nijak nepřeháním. Pomineme-li neuvěřitelnou obtížnost samotného natáčení, které ukázalo, co všechno lze se zvířecími herci natočit, tak musím pokleknout před neuvěřitelně dojemným příběhem malého medvídka, který je předčasně vrhnut do světa "dospělých". Přes veškerou nepřízeň osudu, nakonc nalezne dospělého medvědího kamaráda, který se za něj postaví. Jak jednoduché a přitom dokonalé. Plný počet je samozřejmostí. ()

Oyer

Nekonečný boj člověka z přírodou. Medvěd Bart the Bear v roli Old Shatterhanda. Nakonec zabezpečil mír mezi lovci (kteří jej po celý film pronásledovali) a medvědy. Trochu se divím, jak tento film může být tak vysoko v žebříčku csfd. Náklady na film šly možná tak do pár patron do pušek. Děj je příliš jednoduchý, spíše jde o sledování toho, jak se medvědi za určitých situací chovají. ()

Ollie235

Film silný, krásný i roztomilý - tak jako medvědi sami. Akorát působí spíš jako dokument a to jde mírně na škodu. Co se týče medvědů a výkonu štábu při práci s nimi, mohu jedině smeknout. Zajímavý zážitek, ale za vícenásobné zhlédnutí asi nestojí. ()

Movie Gourmet

Opravdu ale opravdu dojemný příběh o medvědici a jejím malém medvíděti, který nepotřebuje slov. Sběratel mnoha ocenění. Verdikt: 5* a 90 %. ()

feeme

Absolutní odevzdání se a vcítění do medvědí kůže. Brek takřka po celou dobu filmu. Přítel mě musel ujišťovat, že se žádnýmu zvířeti nic nestalo, ale co je to za útěchu, když v běžném životě se to doopravdy děje. Nádherně zvládnutá srdceryvnost bez umělotiny. Výborně sestříhaný! Animace z celýmu počinu dělají i výtvarné dílo. ()

Nethar

Hezké vyprávění o zvířátkách, ve kterém se skoro vůbec nemluví, ono těch minut, co jsou na scéně lidé, zase tolik není. Možná kdyby nemluvili vůbec, tak by to bylo ještě lepší. Medvědi se chovají až příliš lidsky a lidé až příliš snadno mění své přesvědčení, takže zařazeno do sekce pohádek, ale pěkných pohádek. ()

Renfield

Jean-Jacques Annaud natočil film s poselstvím, krásným dojemným, ale reálným příběhem a právě za tu reálnost klobouk dolů. Medvěd navíc nabízí i mnoho záběrů k zamyšlení a především výborné medvědí sny, které má na svědomí Břetislav Pojar. Čímž se pomalu dostávám k oběma hlavním "hercům"... jak Bart, tak Youk hrají neskutečně a já ve filmu pozoruji mnoho momentů, kdy si říkám, že tohle už přeci není možné, že se musí jednat o dokument. Nikoliv, je to film podle scénáře, který je taktéž zdařilý. Společně s Bojem o oheň je Medvěd dle mého názoru nejzásadnější film ve filmografii Jean-Jacquesa Annauda. 80% ()

HonzaSim

Byl bych sám proti sobě, kdybych hodnotil jinak. K filmu jsem se dostal přes oprášené DVD a nechápu, že jsem ho neviděl dříve. To bylo tak nádherné. Na obalu bylo napsáno: "Jeden z nejkrásnějších filmů o zvířatech." S tím si dovolím nesouhlasit, pro mě vůbec nejkrásnější. Zpracování bylo mistrovské. I kdyby se nemluvilo, vůbec by to nevadilo, protože děj byl všeříkající. Někteří lidé si myslí, jak jsou zvířata hloupá. Já si myslím opak, ale stejně mě to uzemnilo. To, jak se medvědi chovají v různých situacích, to se musí vidět. Je až neuvěřitelné, jak chytří dokážou být. Neumím si představit, jak to tvůrci natáčeli, kolik úsilí do toho museli dát a kolik hodin materiálu bylo potřeba. Bylo to napínavé, dojemné a ze závěrečných scén až mrazilo. Pro milovníky zvířat a přírody, dokonalé dílo. Velice vysoké hodnocení zde má Medvěd naprosto oprávněně. "Uměním není zabíjet, ale nechat žít." 90% ()

Jimmy15

Můj hodně oblíbený dětský film. Musel jsem si ho připomenout. I když filmy, kde je v hlavní roli zvíře moc nemusím, tak tohle je výjimka. Takový odpočinkový film, i když některé scény jsou až moc zdlouhavé a v některých částech jde vidět, že roli medvíděte nehraje jenom jeden méďa. Ale to jsou jen drobnosti. Jinak hezký film. ()

aLPaC

Boj o oheň mě nesmírně nudil, Medvěd zase neskutečně nadchl. A přitom jsou to svým způsobem podobné filmy. Jenže "Mědvěd" nabízí dva medvědy. Jedno neskutečně roztomiloučké mládě a pak zvířecí legendu Mědvěda Barta, který dokáže s přehledem strčit do kapsy lidské herce. Jeho charisma je naprosto neuvěřitelné, stejně jako jeho "herecké" dovednosti. Tento příběh o putování opuštěného mláděte a jeho náhradního otce skutečně dokáže chytnout za srdce a některé scény jsou vyloženě dojemné (úvod, u vodopádu, konec). Ne ale sentimentální, nebo jak píše kleopatra emocionálně vyděračské, jak tomu u podobně laděných filmů se zvířaty bývá. Je vidět, že Annaud se toho nebál a často sázel na originální a neokoukaná témata. A vycházelo mu to. ()

bobstock

Upřímně to nechápu jak se tohle tvůrcům povedlo. Zvířata dělají a chovají se naprosto přirozeně (samci obvykle mláďata zabíjí, ale to filmaři vyřešili) a stejně tak mi přijde, že při natáčení medvídci sedí 6hodin denně na stoličce a přečítají si skripta scénáře..nechápu. Celek dává tak jednodušše nádherný a emočně vypjatý film, že nejednoho donutí pustit slzu z oka. + za kameru, střih a samozřejmě za medvědy, konkretně Bart si již střihl roli ve spoustě filmech RIP. 90% ()

jilda

Tenhle krásnej film má všechno, smutek, radost, přírodu, výborné herecké výkony, příběh.Ohromně na mě zapůsobil ()