Medvěd

bohhous22

OOOOOoooooo,tak nad tímto přírodopisně rodinným dramatem jsem doslova ohrnoval rypák,ale nakonec jsem plakal jako děcko.Neříkám,že více projekcí zaručuje emotivnějsí či inovativní zažitek z díla,ovšem jedno je jisté,a to je fakt,že shlédnutí tohoto filmu zaručuje krásný,čistý a velice dojemný pocit. ()

Pravek007

Každému, kdo se na Medvěda podívá, musí být jasné, jak neuvěřitelně náročné mohlo být natáčení tohoto snímku, aby nakonec vypadal tak, jak vypadá. Krásné drama o střetu přírody a člověka. Titulek, že "při natáčení nebylo žádné zvíře zraněno" je sice uklidňující, nikdo mi ale nevymluví, že pustit po divoké řece malé medvídě nehraničí s týráním. Typický příklad toho, kdy účel, v tomto případě film, světí prostředky. ()

knihovna

Velice rozporuplný film - ano natočeno je to krásně, s citem, tak jak pan Annaud umí. Snové sekvence jsou velice vtipné a roztomilé. Práce se zvířaty obdivuhodná a příběh dojemný. Ale nic to nevypovídá o tom, jak medvědi skutečně žijí a jací jsou. Je to natočené tak, aby vynikla moudrost přírody ( ve skutečnosti příroda nic takového jako moudrost samozřejmě nemá ) a hloupost člověka ( která samozřejmě existuje, ale zrovna lov je jedna z věcí, které máme uložené hluboko v mozku - je to naše přirozenost). Jaká by byla skutečnost? Medvěd by mládě zabil, protože je to medvěd a prostě takhle se chová. Lovci by medvěda nejspíše uštvali, protože jsme vrcholní predátoři. A pokud by došlo k tomu, co bylo ve filmu, medvěd by lovce zabil. Ani by u toho nehnul brvou, je to prostě medvěd. Tak to prostě je, Nepodsouvejme zvířatům naše vidění světa, naše vlasnosti, či mravní zásady. Až je pochopíme a uvidíme taková jaká opravdu jsou, budeme mnohem bohatší a moudřejší. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 86,8% | "Vzrušení není zabíjet, ale nechat žít" Tuhle větu by si měl každý zapamatovat! Náhodou medvědi taky nejsou špatní herci :-) Velmi roztomilý, poučný a krásný film... 80% ()

PAVLIS

Přiznám se nebýt film v Top100 databáze, tak ho obejdu obloukem. A mé tušení bylo správné. Sice tu máme pěknou krajinu a pěkně "hrající" medvědy, ale jinak je to jako koukat na dokument, ale bez chytrého komentáře. Oproti dokumentu jsou tady navíc akorát snové scény medvíděte a naopak brutalita soubojů zvířat v přírodě je jen naznačená, ale pořád nic pro děti. A "příběh" je nepřírodně sladký, dětský. Takže vlastně nevím, pro koho byla takhle slaďoučká nuda natočená. ()

George8

Viděl jsem to ještě na staré VHS. Klidně bych si to rád pustil znovu. Medvědi byli dobří. Celkový film o přírodě byl perfektní. Tohle si zaslouží plný počet. Děkuji panu režisérovi a celému štábu. Prosím, važme si přírody !!! ()

maoc

Rozhodl jsem se dětem Medvěda pustit v rámci formování jejich osobnosti na horách o jarních prázdninách 2022. Já si film pamatoval z osmdesátek, mého dětství, jako "Medvědi" a dosud nezapomněl na některé scény z něj a emoce, které ve mně vyvolal. Smutek, okouzlení krásou, naděje, něha, víra v člověka, ...  Tentokrát se ovšem silný zážitek nedostavil. Spíš rozčarování. Mimo jiné i z toho, jak film přijali děti. Líbil se jim. Nebyl tak hrozný, jak čekaly. Samy by si pustily nějakého Spidermana nebo Piráty z Karibiku nebo tak něco. Medvěda jsem jim vnutil. A nepohnul jimi. Já u něj jako dítě brečel jak želva. Ani jedna z holek ani kluk puberťák se však nenechali vykolejit. Prostě to zkoukly, když to teda fotřík chce, ale žádné slzy, žádné viditelné pohnutí. Žádné wow, hustý, přísný apod. Jsou už tak navyklé, že na obrazovce se může objevit cokoliv, že jim prostě pár živých medvědů dělajících to, co po nich scénárista a režisér chtějí, jako nic až tak úžasného. Pokud si to vůbec uvědomují. To je výsledek CGI revoluce. Děsivé. A možná ještě děsivější je ta absence emocí. Vždyť děti už byly takto od filmařů, spisovatelů, dramatiků apod. podojeni tolikrát... Prostě okoraly. ************* K filmu samotnému tolik. S tím, co by se v přírodě opravdu odehrálo má společného málo. Je neskutečně antropocentrický. Do rádobydokumentárního hávu zahaluje bajku, pohádku. Má smysl mu to vyčítat? Tehdy snad ani ne. Ale v dnešním pohledu neobstává, protože přírodě nasazuje lidské parohy. Je to krásný film a i dnes má své poselství, ale zároveň ztratil v čase spoustu devíz, aniž by je měl čím nahradit. Jako dítě nekompromisních 5, jako dospělý 3. 4 beru jako kompromis a jako úctu ke krásné a mně dobře známé krajině Dolomit, k Pojarovi, k filmařům a k medvědím hereckým výkonům. A jako úlitbu své nostalgii. ()

Milivoj

Kdysi dávno jsem si při čtení Curwoodova Krále šedých medvědů pěkně pobrečel, tak jsem se na jeho filmovou adaptaci opravdu těšil. A věru, že jsem nebyl zklamán. ()

zbynacz

Skvělá podivaná pro malého i velkého diváka. Pravda, na dítě je tento film možná chvílemi poněkud drsný, ale život se nemazlí s nikým, že... Úvodní scéna, kdy medvědici zavalí kámen se mnou v 7 letech, kdy jsem film viděl poprvé, zamávala jako podzimní slevy s důchodci. Krásný film, který určitě budu svým dětem jednou pouštět, aby se naučili, že ani náš ani zvířecí život není vždycky procházka růžovou zahradou, ikdyž to tak někdy vypadá. ()

krivkin

Varování: Následující výplod vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Super film o malým medvíděti, který se po smrti mámy medvědice snaží přidat ke starýmu grizzlymu, na kterýho má současně políčeno parta lovců - jako malý kluk jsem z toho byl na větvi a ten film můžu i teď - úžasné přírodní scenérie, velmi naturalisticky odvyprávěno, jen ten konec...no nic, ne všude musí každý ozubený zvíře někoho zamordovat, ale tady tomu člověk nějak moc nevěří, když celý fim líčí grizzlyho jako zabijáka.... ()

conoscenza

Když jsem byl malý, rodiče mě vzali na Medvěda do kina a já pak celý film plakal, jelikož jsem se nedokázal srovnat s tím, že medvědí maminka umřela. Když jsem film viděl naposled, slastně jsem vzdychal a užíval si krásně nereálného zvířecího sblížení, které snad nemá obdoby. :-) A navíc parádní psychožabka. ()

me3x®

Vizuálna stránka dokonalá. Talianské Dolomity sú azda najkrajšie miesto v Európe, ak nie na svete. Ale každému sa páči niečo iné. Málokto pozná knižnú predlohu... no objavil som ju u babky dávno predtým ako som videl Medveďa. James Oliver Curwood je jej autorom a kniha sa v slovenskom preklade volá Kráľ sivých medveďov. ()

LoudlyMonk

Tentokrát bych asi nebyl příliš objektivní, proto bez *, ale musím říct, že spolu s Lvím králem je tento snímek nejsmutnějším, který jsem jako dítě viděl. Opravdu si z let, kdy mi bylo 4-5 moc nepamatuji, ale smrt velké medvědice či pád ,, taťky´´ lva ze skály, si pamatuji velmi dobře. Kdo by si také nepamatoval proplakanou noc že? ()

ali-n

Superblízske stretnutia medvedieho druhu! Všetko sa odohráva v prírode na zamilovanie sa. Umelecké zábery na krajinu ako takú, čo však dodať k pohľadu kamery zo zeme na oblohu, kde náboje čnejú do výšky ako stromy? Nádhera! Sprievodca učebnicou zvieracieho života - hostina v rieke, "zdravím, ja som medveď, ty si čo?" :-), dosť nezáživná lekcia sexu a dokonca aj prvý malý tripík. Ako si mám vyložiť to, keď sa vám sníva o krvilačných žabách? :-)))) MOJE NAJ - Bez komentára .. zvieracie Oskary pre oboch hlavných protagonistov. ()

DooFooS

To se jen tak posadíte a najednou jste přímo u medvěda se všemi jeho starostmi, radostmi, povinnostmi a nepřáteli, co jich v přírodě má a běháte s ním sem a tam, abyste na konec filmu zahlédli i trochu té jeho nezištné velkorysosti. ()

diwoshka

Neuvěřitelně přesvědčivě natočené, krásný příběh a perfektní herecké výkony medvědů 8:0-) Triky delal skvělý český animátor Břetislav Pojar. ()