Medvěd

Kaka

Asi jediný film svého druhu. Roztomilá pohádka a strhující zvířecí survival v jednom. Takovou paletou emocí nedisponují mnohdy ani vysokorozpočtové a vypiplané "lidské filmy". Annaud navíc i zde dokázal zužitkovat neobyčejné estetické cítění a tudíž zažijeme fenomenální obrazovou kompozici, doplněnou skvělou kamerou a hudbou. ()

sud

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%. ()

akisha

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90% ()

Tyler

Kniha Jamese Olivera Curwooda "Král šedých medvědů" byla v dětství mojí nejoblíbenější - četl jsem jí asi 30x...Když jsem viděl tenhle film poprvé, byl jsem ještě dost malý, a tak na mě některé scény nepůsobily dobře - ať už ty drsné nebo snové...K tomuto filmu jsem se tedy vrátil až po letech. A můj bože - je to nádhera...Víc ani nepotřebujete vědět. ()

Falko

Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++ ()

D.Moore

Když jsem byl malý, u Medvěda jsem plakal. Když jsem byl větší, u Medvěda jsem plakal. Dnes, když si Medvěda pustím, pláču zase, ale taky se usmívám. Je to krásné. ()

MM_Ramone

Skúsený francúzsky režisér Jean-Jacques Annaud sa dva roky potom, čo natočil perfektnú, dychberúcu filmovú adaptáciu románu Umberta Eca "Meno ruže" (Le Nom de la rose), rozhodol, že si zapláva v úplne iných vodách. V roku 1988 sa pustil do projektu s názvom "Medveď" (L´Ours). Tento dobrodružný dramatický snímok sa odohráva v roku 1885 v Britskej Columbii a v hlavných úlohách sú medvede. Fakt, naozaj, hlavné úlohy si zahrali dvaja medvedi (Bart a Youk). Človek by tomu ani neveril, ale boli omnoho lepší herci ako mnohí ich ľudskí kolegovia. Je to niečo vskutku netradičné, no podarilo sa to natočiť naozaj bravúrne. Keď sa zaujímavého, kvalitného scenára chopí talentovaný režisér, tak aj z medveďov dokáže urobiť herecké hviezdy. **** ()

Hild

To co film u mě vyvolal, když jsem byla malá nelze ani popsat. Když se s někým bavím o filmech o zvířatech, vždycky zmíním tento film a už mám slzy na krajíčku. Jediný film, u kterého brečím od první minuty do poslední minuty. Neuvěřitelné, jak Vás dokáže tak silně zasáhnout malý film o dvou medvědech. ()

Ded@M@tes

Dojemný příběh malého medvěda, jenž prochází životní zkouškou a musí čelit nejednomu dobrodružství. Určitě jsem film kdysi viděl, ale takové filmy nikdy neomrzí. Pěkné a hodně dobře natočené s příjemnou hudbou. Možná by stačilo napsat nádherné. Jeden z nejlepších filmů, kde hlavními hrdiny jsou zvířata. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Davies182

I téměř beze slov (a teď nemám na mysli Terminátora) lze natočit krásný příběh o malém medvíděti, který si v ničem nezadá s těmi nejkvalitnějšími dokumenty nebo dramatickými filmy. ()

Phobia

Dojemný příběh osiřelého medvíděte a jeho adoptivního ochránce - jako přecitlivělé kinder jsem si u toho pobrečela, zasmála se, rozněžnila a chvilkama nedýchala napětím, byla jsem okouzlena krásnou přírodou a znechucena lidmi. Dospělost sebou přináší cynismus a tak se sledování tohoto Annaudova snímku už tucet let úspěšně vyhýbám, abych film nedegradovala sarkastickými průpovídkami... Některé věci je lepší ponechat sladkým vzpomínkám, neničit si dětské dojmy a moct udělit těžce nostalgických 5 hvězdiček. ()

lesumir

Je to krásné, je to dojemné, roztomilé a uronit slzičku je snad "povinnost", ale je to neskutečně dlouhý a místy, alespoň pro mne, nezáživný. ()

kinej

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney. ()

Hrabka

Tento dobrodružný skvost jsem viděl snad desetkrát a ta VHSka pořád nechtěla zapadnout mezi ty ostatní nepoužívané. Smutné i veselé, ale především s citem natočené unikátní dílo. 90% ()

juta

Ve filmu se nemusí skoro mluvit a přesto dokáže chytit za srdce. Milý a vlastně hned ze začátku docela smutný příběh o méďovi, který ztratí mámu a je na všechno sám. Dokonalé to rozhodně není, ale dost často jsem si říkal, jak něco takového dokázali s medvědy natočit. :-) ()