Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-bok Kim

Môj prvý kontakt s ázijskou romantikou. Keby mi niekto povedal, že existuje romantický film, ktorý sa za 137 minút zaobíde bez jediného bozku, tak by som neveril. Zvlášntna je Kórejská mentalita a aj spôsob akým vyjadrujú pocity, hlavne pre priemerného európskeho komerčného diváka. Nádherný film, spočiatku viac komédia ako som čakal, ale bavil som sa výborne a časom som zabudol na epilog, ktorý tu je tak často spomínaný. My Sassy Girl som si poriadne vychutnal až na dryhý krát, keď už som sa nemusel sústrediť na titulky a musím povedať, že obaja protagonisti sú úžasní. Ja som mal pocit že to žijú, nie že to hrajú. Ešte jedna vec, Kwak celkom dobre zvláda natočiť aj akčné scény (za tie minivsuvky by sa nemusel hambiť ani John Woo). Je to veľmi silný a čistý film, presne ako láska, ktorú nám film plnými dúškami servíruje. Po druhom pozretí, jasných 5 hviezdičiek a miesto v mojej osobnej top 15-ke.(23.5.2005)

Snímek své kvality rozhodně má, ale ohromně mu škodí rozdělení na tři části. Zatímco ta druhá spolu s epilogem dokáží alespoň zaujmout, tak první je nuda bez nápadu, zábavnosti a jako "bonusem" navíc i s nesympatickým hlavním hrdinou.(12.9.2006)

Klasický příběh o vztahu dvou lidí již dlouho nebyl tak neklasický. Cestu k sobě hledá spíše nesmělý mladík s nezajímavou minulostí, nejasnou představou o budoucnosti a ledabylým přístupem k současnosti a živelná dívka, kterou pronásleduje smutná událost z minulosti, proti čemuž bojuje vydatným užíváním si přítomností a sní o setkání s mužem z budoucnosti. První polovina osciluje někdy mezi groteskou, teenagerskou a bláznivou komedii založenou na nepravděpodobnosti. Druhá polovina trochu „měkne“, tíhne spíše k něžnější romanci, věci se zde již začínají řešit. Epilog potom vše povyšuje daleko nad rámec běžné podívané, po jejímž zhlédnutí budete mít na chvíli pocit, že létat vysoko v oblacích je tak snadné. Svůj názor k tomuto filmu, svůj vztah k němu, jsem během sledování musel několikrát pozměnit. Změť emocí, které ve mně Moje drzá holka vyvolávala a kterým jsem nedokázal příliš dlouho čelit, mě nutí sáhnout po slovním spojení „emocionální tornádo“. Infantilní radost z každého nového originálního nápadu, mírná otrávenost nad neschopností pohnout příběhem o výrazný kus kupředu, nejistota nad následujícím vývinem situace, slzy dojetí… . Je dost neobvyklé naředit romanci slapstickouvou komedii, akčním sci-fi a psychologickým dramatem, ale jak vidno, Jihokorejcům to nedělá problém. Navíc, což je nejlepší, všechny ty zdánlivě nesmyslné a samoúčelné scény dostanou v závěru smysl. Otázkou však zůstává, zda-li by bez nich celý film nefungoval také a lépe. 85% Zajímavé komentáře: Faye, Le_Chuck, Jhershaw, Eddard, Anderas, plagjoklas, Alexis(20.12.2007)

Když jsem přemýšlela, kterým jihokorejským filmem začít (žádný jsem dosud neviděla), moje volba padla na snímek asi nejznámější, My Sassy Girl. Ze začátku jsem byla značně zklamaná, říkala jsem si: ,,Co sakra všichni na těch jihokorejských filmech mají?" Ale postupem času jsem pochopila. Ze začátku ztřeštěná komedie se mění na neskutečnou romantiku a hlavně ten konec! Ten byl tak na šest hvězdiček, ale plný počet dát stejně nemohu, protože chvílemi jsem se trochu nudila (kratší stopáž by určitě neškodila). Celkové hodnocení lepší 4 hvězdičky.(13.8.2011)

• Mr.Apache

Viděl jsem pravda horší filmy. Jenom si teď nemůžu na žádný vzpomenout.(30.5.2007)

• - Film je natočen podle skutečné události. (Kulmon)

• - Okrem amerického remaku, ktorý má rovnaký názov, vznikli aj japonský seriál, bollywoodsky a čínsky film: Ryôki teki na kanojo (od r. 2008), Ugly Aur Pagli (2008) a Wo De Ye Man Nu You 2 (2010). (ChArLeNe)

• - Spoiler: Ačkoliv se jedná o romantický film, ústřední postavy se ani jedenkrát v průběhu filmu nepolíbí. (-Victor-)