poster

Yeopgijeogin geunyeo

 • Jižní Korea

  엽기적인 그녀

 • Velká Británie

  My Sassy Girl

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Režie:

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Scénář:

Jae-yong Kwak

Kamera:

Sung-bok Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  *****

  Jsou filmy, u kterých si od začátku říkáte "je to super, to bude zážitek". V průběhu a po skončení pak přichází rozčarování..... A pak jsou filmy (jako tenhle), u kterých vám od začátku není moc jasné, co na tom ti před vámi sakra mohli mít ?! Vdyť to až TAK super zase není ..... No a pak přijde konec (Epilog) a ten s vámi "zatočí", jak to ještě žádný jiný romantický film nedokázal...... Tohle je romantická komedie s tak krásným koncem, že se mi v posledních vteřinách filmu zdálo i deset hvězdiček málo :)(13.4.2005)

 • Marius
  *****

  My Sassy Girl je romantická komédia, z ktorej romantika tryská temer každým záberom. Na rozdiel od romantiky hollywoodskej produkcie, kde vždy musí byť on, ona a ten tretí, od ktorého/ej on/a ujde naspäť k svojej skutočnej láske, rieši MSG iba vzťah dvoch ľudí, bez akýchkoľvek milostných interakcií s inou postavou. Režijne až tak zaujímavý nie je, skôr je zaujímavý scenárom, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako zlepenec rôznych absurdných situácií,ktoré síce nie vždy držia pokope, ale svoj účel – predstavenie postáv a naše vžitie sa do postáv – spĺňajú dokonale. Tomu pomáhajú aj nostalgické klavírové brnkačky. Prvá časť, ladená komediálne zas až toľko romantiky neposkytuje, všetko však vynahradí druhá časť, z ktorej niektoré scény by mali pre režisérov žánru premietať ako šlabikár (lodičky, 100 dní, školské uniformy..a tak by som mohol pokračovať). Napriek tomu, že film je preromantizovaný, ani jedna scéna nepôsobí vydieračsky a prvoplánovo. Časť „Overtime“ je už len čerešňou na torte, ktorú pozorný divák vytuší už na začiatku. Takže u mňa má tento film o strachu začať niečo nové a jeho prekonávaní s odretými ušami 10/10 (úplne presne by to bolo 95% :-) ), pretože nejaké muchy to má, ale fakt je, že keď to porovnáme so západnou konkurenciou, tento film po replike „Chceš zomrieť ?“ vyhráva technickým K.O. v prvom kole.(11.11.2005)

 • Adrian
  *****

  The Journey begins... ;-)(1.1.2005)

 • Matty
  ****

  Klasický příběh o vztahu dvou lidí již dlouho nebyl tak neklasický. Cestu k sobě hledá spíše nesmělý mladík s nezajímavou minulostí, nejasnou představou o budoucnosti a ledabylým přístupem k současnosti a živelná dívka, kterou pronásleduje smutná událost z minulosti, proti čemuž bojuje vydatným užíváním si přítomností a sní o setkání s mužem z budoucnosti. První polovina osciluje někdy mezi groteskou, teenagerskou a bláznivou komedii založenou na nepravděpodobnosti. Druhá polovina trochu „měkne“, tíhne spíše k něžnější romanci, věci se zde již začínají řešit. Epilog potom vše povyšuje daleko nad rámec běžné podívané, po jejímž zhlédnutí budete mít na chvíli pocit, že létat vysoko v oblacích je tak snadné. Svůj názor k tomuto filmu, svůj vztah k němu, jsem během sledování musel několikrát pozměnit. Změť emocí, které ve mně Moje drzá holka vyvolávala a kterým jsem nedokázal příliš dlouho čelit, mě nutí sáhnout po slovním spojení „emocionální tornádo“. Infantilní radost z každého nového originálního nápadu, mírná otrávenost nad neschopností pohnout příběhem o výrazný kus kupředu, nejistota nad následujícím vývinem situace, slzy dojetí… . Je dost neobvyklé naředit romanci slapstickouvou komedii, akčním sci-fi a psychologickým dramatem, ale jak vidno, Jihokorejcům to nedělá problém. Navíc, což je nejlepší, všechny ty zdánlivě nesmyslné a samoúčelné scény dostanou v závěru smysl. Otázkou však zůstává, zda-li by bez nich celý film nefungoval také a lépe. 85% Zajímavé komentáře: Faye, Le_Chuck, Jhershaw, Eddard, Anderas, plagjoklas, Alexis(20.12.2007)

 • EdaS
  *****

  Režisérská verze je opravdu trošku moc dlouhá, jenže tady se vám dostane všeho, čím jihokorejské romantické komedie trumfují ty americké - tolik hravosti, upřímnosti, leckdy až dětinsky naivní legrace a hlavně ke konci spoustu čirého dojetí, o kterém si v Hollywoodu můžou nechat jen zdát. Strašně dlouho mě žádný film tolik emocionálně nevynášel do nebes jako My Sassy Girl. O filmu i Ji-hyun Jun se mi dnes bude určitě zdát...(24.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace