Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-bok Kim

Dievča s bláznivou náturou uväznené vo vlastnej bolesti, racionálny chalan, ktorého sa osobne dotýkajú všetky možné výkyvy pubertálnych pošukov, spleť žánrov od fantastického humoru až po tragickú romantiku uvarenú na spôsob kórejských majstrov. Mohlo z tohto vzísť sklamanie? Nádherne vykreslené charaktery postáv, ich rozdielnosť a zároveň vnútorný súzvuk, celá atmosféra dokreslená príjemnou hudbou a nápaditými scénkami. Som stále viac presvedčená, že americké limonády sa s kórejskou originalitou nedajú porovnávať, navyše z kórejčiny stále cítiť akýsi krehký duchovný rozmer, ktorý dodáva romantike z ich pohľadu neobyčajné vyznenie. 90%(11.4.2010)

• Mr.Apache

Viděl jsem pravda horší filmy. Jenom si teď nemůžu na žádný vzpomenout.(30.5.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $26,000,000(28.3.2010)

The Journey begins... ;-)(1.1.2005)

Režisérská verze je opravdu trošku moc dlouhá, jenže tady se vám dostane všeho, čím jihokorejské romantické komedie trumfují ty americké - tolik hravosti, upřímnosti, leckdy až dětinsky naivní legrace a hlavně ke konci spoustu čirého dojetí, o kterém si v Hollywoodu můžou nechat jen zdát. Strašně dlouho mě žádný film tolik emocionálně nevynášel do nebes jako My Sassy Girl. O filmu i Ji-hyun Jun se mi dnes bude určitě zdát...(24.9.2006)

• - Vojákovi, jenž zajme hlavní hrdiny v zábavním parku, byla v jedné ze scén zaměněna zbraň. (moznazitra)

• - Okrem amerického remaku, ktorý má rovnaký názov, vznikli aj japonský seriál, bollywoodsky a čínsky film: Ryôki teki na kanojo (od r. 2008), Ugly Aur Pagli (2008) a Wo De Ye Man Nu You 2 (2010). (ChArLeNe)

• - V dívčinném scénáři válečnického filmu je lotr pojmenován Kyun-woo a hrdinka se jmenuje Jung-jo. Proto předpokládáme, že dívčino křestní jméno je Jung-jo. (Kulmon)