Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-Bok Kim

Příjemný film. Sice se nedostavil očekávaný "emocionální nářez", ale film rozhodně nezklamal. Příjemná zábava s pár skvělými vtípky a hezky hřejivým pocitem na konci. Stopro jde o film, který již svým geografickým původem nahrává k netradičnímu zážitku. Přece jen jihokorejské klišé jsou nám vzdálenější, než ty naše, evropské, hollywoodské etc. Nevím sice, jestli by se mi po určité době i ony nezajedly, ale pro tentokrát to prostě skvěle zafungovalo. Shrnuto a podtrženo: V žádném případě bych nechtěl rejpat - tento film je krásný. Jen bych jeho krásu a genialitu příliš nenafukoval. Jinými slovy řečeno: příjemný a normální film.(18.1.2005)

Môj prvý kontakt s ázijskou romantikou. Keby mi niekto povedal, že existuje romantický film, ktorý sa za 137 minút zaobíde bez jediného bozku, tak by som neveril. Zvlášntna je Kórejská mentalita a aj spôsob akým vyjadrujú pocity, hlavne pre priemerného európskeho komerčného diváka. Nádherný film, spočiatku viac komédia ako som čakal, ale bavil som sa výborne a časom som zabudol na epilog, ktorý tu je tak často spomínaný. My Sassy Girl som si poriadne vychutnal až na dryhý krát, keď už som sa nemusel sústrediť na titulky a musím povedať, že obaja protagonisti sú úžasní. Ja som mal pocit že to žijú, nie že to hrajú. Ešte jedna vec, Kwak celkom dobre zvláda natočiť aj akčné scény (za tie minivsuvky by sa nemusel hambiť ani John Woo). Je to veľmi silný a čistý film, presne ako láska, ktorú nám film plnými dúškami servíruje. Po druhom pozretí, jasných 5 hviezdičiek a miesto v mojej osobnej top 15-ke.(23.5.2005)

Vtipné, lehké, s nadsázkou, romantické, velmi Korejské... určitě ano. Korejci snad i blicí scénu umí natočit celkem poeticky. Pachelbelův kánon také určitě dojme. Ale když ho jako muzikant neustále omíláte na pohřbech a vánočních koncertech, získáte k němu trochu jiný vztah. Co jsem tím chtěl říci? Třeba že neexistují žádné jediné, univerzální a správné emoce. Stejně jako v hudbě.(13.2.2006)

Scénář: Jae-young Kwak .. I. Krásný film, který je zbytečně plný rušivých, předvídatelných a až nevěrohodných momentů. Teenagerské vtípky baví (dokud se nezačnou opakovat) a rozehraný příběh je zajímavý. Slabší je to jednak u chování jinak velmi krásné slečny a dále zejména trapná scéna s vojákem v zábavním parku .. tomu se prostě nedá uvěřit a tyto scénáristické „tupé chvilky“ skutečně velmi rušily a neseděli mi tam. Ostatně, takovou drzou dívku bych tak dlouho rozhodně nedobýval! Dle mého názoru by si už samotný film zasloužil trochu prostříhat, aby sahal výše, k pomyslné dokonalosti. Proto si nedovedu představit, že Director's cut verze je ještě o nějakých 14 minut delší. Tohle byl jeden z mých prvních jihokorejských romantických filmů a ač je tady mnohými považován za ten nejlepší, musím otevřeně říct, že není a hned tři následující jihokorejské romantické snímky, které jsem si poté dal byli skutečně zajímavější, dojemnější .. jednoduše lepší! 75%.(25.9.2005)

Mé první setkání s Korejskou romantikou, během jejíhož sledování mě žádné velké emoce nezaplavovaly (snad až na posledních cca 20 minut), ale přesto se mi pod kůži dostala a ve výsledku jsem byl s výslednými pocity spokojen. K maximálnímu hodnocení se nepřikláním z jednoho prostého důvodu. Zbytečným scénám, které dle mého nemají v romantickém filmu co dělat a tudíž v celkovém kontextu nepůsobí nijak důležitě a i když by samy o sobě fungovaly jako samostatné filmy, sem se nehodily a zbytečně rušily. Řeč je o scénách při čtení scénářů a o většinou uživatelů zmiňovaném dezertérovi. Naštěstí je v celém filmu přehršel scén kvalitních a vtipných, které dají na vzpomínané scény zapomenout - roztomilé nadavování hlavního představitele, hra s nohama v metru, hlášení absentujících studentů... Celkově jsem byl s výsledkem spokojen a budu film chválit kde budu moct, ale plné hodnocení nedám.(8.4.2010)