Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-Bok Kim

Když jsem přemýšlela, kterým jihokorejským filmem začít (žádný jsem dosud neviděla), moje volba padla na snímek asi nejznámější, My Sassy Girl. Ze začátku jsem byla značně zklamaná, říkala jsem si: ,,Co sakra všichni na těch jihokorejských filmech mají?" Ale postupem času jsem pochopila. Ze začátku ztřeštěná komedie se mění na neskutečnou romantiku a hlavně ten konec! Ten byl tak na šest hvězdiček, ale plný počet dát stejně nemohu, protože chvílemi jsem se trochu nudila (kratší stopáž by určitě neškodila). Celkové hodnocení lepší 4 hvězdičky.(13.8.2011)

Jako u spoustě zdejších jedinců, byla právě "Má drzá holka" i jedno z mých prvních setkání s jihokorejskou kinematografií a to nemohlo dopadnout lépe. Komedie se snoubí s romantikou velice vkusně a elegantně, příběh vypráví o obyčejných věcech, ale ty působí díky úžasné postavě dívky Ji-hyun naprosto nevšedně. Setkání v metru, "invaze" ve škole, oslava narozenin, konfrontace rodičů - nejen v těchto scénách se pomalinku buduje kouzelný vztah plný nevyřčené lásky. Epilog je pak ryzí filmová katarze a naprosté uspokojení divácké touhy. Je to něžné, povznášející a krásné, přesně tak, jak to v Hollywoodu spatřit nemůžeme. 9/10(22.8.2012)

My Sassy Girl je romantická komédia, z ktorej romantika tryská temer každým záberom. Na rozdiel od romantiky hollywoodskej produkcie, kde vždy musí byť on, ona a ten tretí, od ktorého/ej on/a ujde naspäť k svojej skutočnej láske, rieši MSG iba vzťah dvoch ľudí, bez akýchkoľvek milostných interakcií s inou postavou. Režijne až tak zaujímavý nie je, skôr je zaujímavý scenárom, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako zlepenec rôznych absurdných situácií,ktoré síce nie vždy držia pokope, ale svoj účel – predstavenie postáv a naše vžitie sa do postáv – spĺňajú dokonale. Tomu pomáhajú aj nostalgické klavírové brnkačky. Prvá časť, ladená komediálne zas až toľko romantiky neposkytuje, všetko však vynahradí druhá časť, z ktorej niektoré scény by mali pre režisérov žánru premietať ako šlabikár (lodičky, 100 dní, školské uniformy..a tak by som mohol pokračovať). Napriek tomu, že film je preromantizovaný, ani jedna scéna nepôsobí vydieračsky a prvoplánovo. Časť „Overtime“ je už len čerešňou na torte, ktorú pozorný divák vytuší už na začiatku. Takže u mňa má tento film o strachu začať niečo nové a jeho prekonávaní s odretými ušami 10/10 (úplne presne by to bolo 95% :-) ), pretože nejaké muchy to má, ale fakt je, že keď to porovnáme so západnou konkurenciou, tento film po replike „Chceš zomrieť ?“ vyhráva technickým K.O. v prvom kole.(11.11.2005)

Tenhle kousek pro mě není zase taková bomba jak jsem čekala. Mnoha jihokorejským filmům jsem dala ještě lepší hodnocení. Je to krásný film, ale něco mi tam chybělo...(8.8.2007)

Klenot. Romantický film bez jediného bozku – tak to už hej. Čakal som niečo poriadne naivné, s prehrávajúcimi hercami a dostal som veselí romanťák akého sa v americkej produkcii nedočkáme ani omylom. I keď ma k zhliadnutiu dokopal trailer na remake je jasné že kúzlo tohto filmu je jedinečné a odporúčam každému absolútne každému bez rozdielu či takéto filmy má rád alebo nemá pretože toto je proste „must see“.(6.4.2008)