Otevři oči

• Španělsko Abre los ojos (více)

Vyhlášený frajírek a holkař César (Eduardo Noriega) se na jednom večírku seznámí s dívkou Sofií (Penelope Cruz) a zamiluje se do ní. Césarova žárlivá přítelkyně Nuria se rozhodne mu pomstit a narazí schválně do betonové zdi. César nehodu přežije, ovšem následky jsou tragické: má znetvořený obličej. Lékaři mu sdělí, že by nepomohl ani chirurgický zákrok. César však stále miluje Sofii, ale jednoho dne se všechno změní, protože doktoři objevili nový způsob... (oficiální text distributora)

Martazoe

Jsem šťastná, že jsem k tomuto filmu mohla dostat, bylo to vlastně náhodou. Kdysi jsem viděla americký remake Vanilkové nebe, který mě sice zaujal svým tématem, ale bohužel zpracování mi dost vadilo včetně Toma Cruise. Tady se jedná o něco jiného. Film je úžasný a působivý i díky skvělým hercům, kteři jsou krásní, hlavně představitel Césara se tedy povedl a role mu sedne. Filmu nahrává skvělá tajemná atmosféra, hudba a celkově je to uchopené silně citově, že mi bylo líto, že taková zvláštní krása po dvou hodinách končí. Jedinou mou otázkou teď je, proč Američané za každou cenu musí točit nějaké umělé remaky filmů, které jsou samy o sobě dokonalé. ()

StarFsh

Prepracovanejšie - hlbšie postavy, lepšie herecké výkony a hlavne nie je to plagiát, alebo remake niečoho, čo tu už bolo. Toto je proste originál... A bez happy endu. ()

stuj

Zapůsobilo na mne trochu víc, než Vanilkové nebe. Ale díky němu jsem zase věděl, o co jde a bylo tedy lehké, se ve filmu orientovat. Už jen díky tomu, je dobré vidět oba dva. Kterýkoli z nich, vám totiž ukáže cestu v tom druhém. ()

mdf

Penelope ozdobou filmu muže s maskou,kde sen a nebo realita,je pouhý pojem.Z filmu mám smíšené a zmatené pocity.Možná je to jen proto,že nemusím fantasmagorie,které nedávají smysl hned na první dobrou.Je to dobrý film,ale nějakou stopu ve mě nezanechal. ()

Gattolino

Kladu si otázku, nakolik vyznění filmu nechali režisér - scénárista na divákovi, a to buď ve smyslu a) zda to správně pochopí, nebo b) ať to pochopí po svém. Nakonec, po přečtení mnoha komentářů se skoro kloním k variantě, že i sebevražda se zmrazením a procitnutím za 150 let byla jen snem, možná snad i ta vražda a to vězení. Že se César do těch snů natolik zamotal, že v nich zabloudil. Což asi lze. Některé sny mohou být záludné a bez logiky. Sám jsem po chemoterapii a užívání silných kortikoidů měl neuvěřitelně živé a naprosto šílené sny, které se nedaly zapomenout. Že se ve snech může dít cokoliv, ukazuje třeba film Počátek, a ledacos napoví i Matrix nebo Zdrojový kód. A nebo Mulholland Drive, tam jsem přijatelné vysvětlení našel až po dlouhém hledání na netu. Samozřejmě, ve hře mohlo být i to, že se ta procedura se zmrazením stala, ale pak je to spíše sci-fi než psycho. A to asi autor opravdu nechal na diváku, protože - proč něco podsouvat? Ať si divák dotvoří sám, jako ten Cézar. Rozhodně skvělý film, asi taky chce více vidění. ()

jezekk

Námět pro Almodóvara, který v druhé půli režisér proměňuje v hitchcockovskou variací napětí mezi snem a skutečnosti, aby v poslední třetině dal zavděk módní verzi sci-fi. Příliš mnoho zajíců - myslivcova smrt. ()

TylerD.

U remaku jsem dal tři a nejsem si jistý, jestli to je fér, protože jestli bylo stejně nečitelné, co je reálné a co ne, tak si ani remake tři nezaslouží. Vrstvit jednu lež na diváka přes druhou aniž bych se nakonec za něco dokázal postavit není fér. ()

Amenábarův scenárista točí sci-fi

Amenábarův scenárista točí sci-fi