Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

Master19

Snad první film se Seagalem, který jsem dokoual. Nutno dodat, že to ale stejně nebylo kvůli němu... :-) Ze začátku mě příjemně překvapil jistý nadhled, který se ovšem časem vytrácí, takže se Stevenovým fandou po tomhle filmu určitě nestanu. ()

lykan9

Bohužel Nemilosrdná spravedlnost už pro mě není takovou peckou jako Muž s cejchem smrti. Ne,že by někdy seagalovky oplývali bůhví jakými scenáristickými skvosty, ale tady mi ta soudržnost a věčně se opakování toho samého chyběla. Aspoň, že ta typická brutální akce nechyběla. Nemilosrdná spravedlnost sice kvalitou nedosahuje 4 hvězd, ale z nostalgie je tomuto filmu udělím. ()

m.a.t.o.

Úplne prvá seagalovka, ktorú som videl. Bolo to pred asi 17-18 rokmi na Vianoce. Takže pri tejto príležitosti som si dal reprízu, a musím povedať, že ma (ne)bavila rovnako vtedy ako dnes. Je z toho síce cítiť fajn atmosféru ešte 80. rokov, ale po akčnej stránke je to jeden veľký kŕč. Prestrelky neprehľadné a bitky by som z technického hľadiska ani nenazýval bitkami. Súperi totiž len stoja, prípadne nabiehajú a poslušné čakajú, kým ich sám veľký majster kopne do gulí. Obzvlášť komicky táto "choreografia" potom pôsobí pri finálnom súboji s Forsytheom, ktorý má byť akože najväčší ganxta v Brooklyne, čo odkrágľuje každého, kto sa naňho krivo pozrie, lenže svätý Štefan s nim vymetie polovicu bytu jak s handrou. No proste trapas. 40 % ()

J.Lajner

Nemilosrdná spravedlnost (1991) je nejbrutálnější a podle mne i nejlepší segalovka z celé jeho filmografie. Nejlepší z mnoha důvodů. Kormidlo třímal zkušený režisér John Flynn. Tento pán zde dokázal dokonale vystihnout atmosféru špinavého Brooklynu a scénárista David Lee Henry zase podchytil ducha a filozofii ulic, kde platí právo silnějšího. Dalším tahákem byl děsivý feťák Richie Madano, jehož vynikajícím způsobem ztvárnil William Forsythe. Zbytek obstaral Steven Seagal, už počtvrté v roli policisty, který se s tím nesere. Však to znáte. Steven zachraňuje štěně, Steven v řeznictví, Steven si s kulečníkovou koulí v ubrousku hraje na zubaře a ano, Steven s brokovnicí. Závěrečná čistka v doupěti zlosynů prostě nemá chybu. Obzvláště našlapaná je krvavá rvačka v kuchyni, kde zfetovaný Madano dostává neskutečnou čočku. Seagal s ním precizně vymete celou místnost a nakonec mu zarazí vývrtku do hlavy. Jako bonus musím započítat i úderný song „No Sleep Till Brooklyn“ od BEASTIE BOYS, který filmem proplouvá. ()

Death

Klasicka Seagalovka se vsim, co k tomu patri. Tedy krvave brutalni souboje, sem tam nejaka ta sucha hlaska a opet nejaky novy trik, kterym nas sympatak Steven odstrani finalniho bosse :). To je presne to, co vsichni po Stevenovi chceme a tentokrat se nam toho dostalo vrchovate. Akorat by Seagal mozna mel vynechat sceny, ve kterych se musi usmivat nebo smat, protoze mu jde jeho kamenny xicht mnohem lepe :). ()

pfa

Docela drsnej akční film (ikdyž občas neskutečný hlášky) o "válce" mezi brutálním magorem Richim a policistou Ginem. Poslední kapkou na Ginově trpělivosti bylo bestiální zabití jeho kolegy přímo na ulici... [9/1O] ()

manonfire

Seagalovy filmy jsou sračky, ale tenhle je výjimka. Reálná zápletka, přesvědčivý zmrd William Forsythe, odměřené kontakty s mafií a Seagal přesně takovej, jakej měl být po celou kariéru. Vymlácení hospody je jeho nejlepší akční scéna vůbec. Takhle levně natočenej brutální akčňák je mnohem lepší než moderní nákladné hovadiny. 80% ()

ssfan

Místy hodně brutální scény, ale to mi vůbec nevadilo. Film je to výborný a ne že ne. Seagalovým akčním filmům nikdo nemohl v té době konkurovat. Klidně by si zasloužil červené hodnocení. Jen je škoda, že Seagala nedaboval Jiří Štěpnička. ()

Pecival

Klasicky standartní raný Seagal, který může překvapit trochu drsnější atmosférou a temnějším laděním. Obvyklá porce bitek, střelby, občas nějaká ta hláška. William Forsythe jako nafetovaný záporák, byl docela cool - vážně vypadal, že to nemá v hlavě v pořádku a oddělá kohokoliv koho uvidí. Sice ne tak dobré jako první tří filmy tohoto bijce, ale pořád ještě solidně koukatelné. ()

Fox85

Starší Seagalovi filmy se vyznačují béčkovými dialogy (což mu zůstalo do dneška), ale alespoň nějakým uvěřitelným a pochopitelným dějem. Nemilosrdná spravedlnost není žádný akční skvost, ale pobaví a neurazí. ()

Drnqonovic

Viděl někdo Richieho??? Jó, tohle je suprová věc! Steven tu za pomstou projede celým Brooklynem a nechá za sebou spoušť pro specialisty přes kosti. Jenom dvě mínuska - výjimečně ho tu nedabuje Štěpnička (ten Schwarz mi tam prostě vadí) a William Forsythe je jako záporák podivný. Ale jinak je Seagal na vrcholu a scéna v baru, kde si tam postupně všechny vyvolává, je už dnes legendární. ()

ArdathBay

Drobné chyby ve filmu jsou (klekající si manželka k zastřelenému manželovi - má už kolena od krve) ,ale jinak dobrý film. Scény s kulečníkovou koulí v utěrce a boreček neustále "zavíraný" do tel. budky v palírně rulez. ()

kenkaku

Out for Justice aka Nico 4. Opět Seagal, opět policajt, opět drsoň, opět Aikido... jasně že ukázková Seagalovka. Takhle si ho pamatuju a vždy jsem si přál, aby tohle bylo to nejhorší co s ním uvidím... No spletl jsem se. ()

Yeosol

Ačkoliv sem se narodil v době, kdy byly obrovským hitem Seagalovky, což bylo vlastně hlavně začátkem 90. let, nikdy jsem neměl potřebu se na jeho filmy podívat. Asi to bylo hlavně proto, protože jsem z jeho filmů cítil takovu tu neuvěřitelnou zbytečnost a hloupost. Přesto jsem ale věděl, že právě jeho filmy z počátku 90. let bylo to nejlepší, co Seagala potkalo. Někomu se to bude zdát asi jako obrovská zvláštnost, ale tenhle film byl pro mě vůbec první filmem, který jsem viděl se Seagalem od začátku až do samotnýho konce. A s radostí musím říct, že je to ukázkový příklad akčňáku z 90. let. Obecně vzato mám tuhle dobu na akční podívaný asi nejraději, protože to jsou ještě poctivě natočený akční filmy. A Steven Seagal byl nepopiratelně tím, který tenhle žánr proslavil, ať pozitivně, tak negativně. Hrdina Gino je nekompromisní polda a jak říká název filmu, taky dost nemilosrdný. S nikým se moc nemaže a pokud mu dáte najevo pohrdání a aroganci, dostanete ránu ze který se budete chvilku zotavovat. Hledá nechvalně známýho recidivistu a feťáka, co mu zavraždil nejlepšího kámoše a to přece nemůže nechat jen tak být. Hudba přesně vystihuje 90. léta amerických filmů a je povedená. Stejně tak zmíněná poctivě natočená akce, který je tu dost a dost. Za tenhle filmový tip děkuju uživateli Falkovi, který mě na to vlastně přivedl a nebýt jeho, nevěnoval bych mu asi takovou pozornost, jako jiným titulům. :-) A pokud Seagala taky nemusíte a vidíte v něm jen brakovou podívanou, dejte mu šanci, alespoň u těch filmů z počátku 90. let, kdy ještě měl éru povedených filmů. Já jsem rozhodně nelitoval. :-) ()

coscarelli

Jednohubka na sto zjedení. Jedna zo zasadnych SS ranych drsnaren, kde sa to sekmi a kopmi hemzi dostatocne vo velkych porciach za priamoumerneho spadu. Vedlajsie linky nie su zbytocne. W. F. mohol mat viac priestoru. Je to paradny herec a bal som sa ze mu prepne a zostrelí ma spoza obrazovky. A v neposlednej rade skvela muzika /ako inak/. Predposledna zo SS Big Five. V pozadi mladucky Bobik LaSardo :* ()