Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

deep

Objektivně asi za tři, ale Seagal tady jasně ukazuje proč jsme ho všichni v první polovině devadesátek zbožňovali a Richie je ten nejslizší záporák ever. Jo a navíc střílí vozíčkáře - je to prostě svině. ()

Stejšn

Nejlepší Seagalův film. Svižná jízda. Steven chodí po Brooklynu a koho nezabije nebo neztluče, toho aspoň pro jeho vlastní dobro zatkne. Jen tu trapárnu se štěnětem si mohli ušetřit. ()

johnsnow

vynikajúca seagalovka. HERCI: Seagal perfektný drsniak a v akcii užasné, Forsyth ako záporák vynikajúci a jeho manželka i šecky bab čo mu pomáhali kočky. AKCIA: Vcelku drsná, podľa mňa v dobrých lokáciách, potešia zlomeniny. Prestrelky sú na tom trochu horšie ale sú zas krvavejšie. 5* zaslúžene. Hold to ešte Seagal vedel točiť ale obávam sa, že čím pôjdem dalej, tým to bude horšie. ()

bohhous22

Seagal je samozřejmě osobnost obřích rozměrů.Vsichni dobře ví, že Aikido , že scénáře, že hraní.....Ale málo se prý ví, že je skvělý kytarista, zpěvák , vtipálek, jehož výklad buddhismu mě víc než nadchnul, charita , učení , plácá si po ramenou s Dalajlámou....Nevychazim z úžasu.Filmy jsou převážně pitomý i na tu dobu,ale scénaz baru je fakt nezapomenutelná.Pro mě osobně hlavně kvůli nekompromisní figuře Gina,kterej mi leze na nervy mnohem méně než v ostatních bijacich se Seagalem a českej dabing tomu nandal takovou dávku srandy, že dávám a tři. ()

horor2

Ten klučina je vážně nasraný. Proč ho pořád provokují? Štefanovi nikdo nebude zabíjet kamaráda, jasné! Pecka z dob, kdy byl Seagal na vrcholu. William Forsythe zahrál pěknou svini. DALŠÍ SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST. ()

Blazkowicz

Další nudná segalovka. Už z nich začínám být opravdu unuděný k smrti, protože tam není nic, co by stálo za řeč. Asi třetí verze dabingu na tom nic nemění. 2+* ()

Pete

Seagalovi zabili kamaráda, a tak zažívá klasický příběh z Brooklynu, msty mezi taliánskou mafií. Je tam s tím baretem a bez rukávů za exota, ale kdo ho rozzlobí, dostane sekáčkem, vývrtkou nebo kulečníkovou koulí po hlavě, a dojde tentokrát hojně také na oblíbené lámání rukou do nepřirozených úhlů, a samozřejmě vyhazování z okna. Bohužel místy se přestává mračit, mazlí se s pejsky, svým dokonalým hereckým přednesem vypraví dojemné historky z dětství, a ukazuje lidskou tvář, ač se ho nikdo neprosil. Jinak je Nemilosrdná blbost jeden z nejlepších filmů SS, tohle je ta pohoda na konci dlouhého pracovního dne, kterou jsem hledal ;) Za to hvězdu nahoru. ()

jusek

Výteční akčňák, jasně daná dějová linie, Gino bez servítek zmydlí každého, kdo se mu postaví v průběhu jeho "vyšetřování". Jeden z filmů, kde byl Seagal ve své největší formě. Ale pro mě osobně ho herecky možná ještě překonal Forsyth alias "Ritchie", který věrně ztvárnil opravdové lidské zvíře. A navíc mi vzhledem připomíná Zdeňka Škromacha, což mi místy působí až nezvladatelné záchvaty smíchu. ()

smrtubohem

Velmi solidní akční ilm z raného období Stevenovy tvorby, kde ještě neuvidte náznaky úpadku, který Stevena postihl někdy v roce 2002 a dosud se nezastavil. ()

Blongie

Způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech...Gino Felino(Steven Seagal) je nemilosrdná spravedlnost... Steven je v tomto filmu naprosto brutální... ()

VanBradley89

Steven jeden film od svého vrcholu. A je to zatraceně fajn zábava. I když na 88 minut mi to někdy přišlo až dost dlouhý. Slabší vyšetřování a spoustu okolních řečí vynahrazuje skvělej Forsythe. Výborná scéná výslechu hospody a skvěle nekompromisní závěrečný souboj. ()

x_ander

Nemilosrdná spravedlnost je takový ten typický staromilský akčňák ve veškeré své bezprostřednosti, akčnosti i naivitě. ()

]V[()Rt

Každou zhruba dekádu přidávám 1 hvězdu a po 30-ti letech od premiéry jsem na maximu. S trochou nadsázky je to taková Seagalova Francouzská Spojka. Ta atmosféra a ta špína New Yorku tam jsou - to už dneska moc z novejch filmů cejtit není. Seagal je v soubojích drsnej a nekompromisní, končetiny ohejbá do úhlů, o kterých se zdají noční můry personálu z traumatologie. Dneska to s nikým nehne a Seagolovi se po zásluze každej vysměje, ale na startu devadesátek byl jeho brutální kontaktní styl naprostým zjevením. Film má jednoduchou přímočarou zápletku a skvělou stopáž, která zajišťuje, že tomu nepadá řetěz. Hlavní hvězdou je ale William Forsythe. Neumím si vůbec představit jak moc si musel tuhle roli na place užívat a ve výsledku je to hodně vidět. Není to áčkovej film, ale taky to není jenom další VHSkovej akčňák. Má to koule i duši, tempo i atmošku města. Dost možná jedinej Seagal, kterej ustojí zkoušku časem. Scéna v baru se dá sledovat do zblbnutí. ()

walkingdead

Tady exceluje hlavně Forsythe, který si roli brutálního non stop sjetého druhořadého pouličního gangstera vyloženě užívá, takže se tradiční Seagalův správňácký polda musí hodně ohánět, aby překlopil kill count na svou stranu - což se mu naštěstí povede díky tomu, že jeho protivník má spoustu kamarádů a poskoků, které si Gino může připsat do score karty. A ještě se tady (přestože se jmenuje Felino) představí jako milovník psů. Takže zase za pět. ()

Carnosaurus

Pro mě nejlepší kousek se Seagalem spolu s Exit Wounds. Nekompromisní brutální cesta za pomstou, která prostě zvedá ze židle. Nejlepší na tomto filmu je určitě William Forsythe, který si svého padoucha doslova vychutnává a to co zde předvádí snad nemá obdoby. Pravda, on je na ztvárňování podobných týpků jako dělanej, ale tohle sem fakt nepobíral...prvotřídní magor. Stevenovy nové kousky si nepouštím, takže nejsem moc objektivní, ale tenhle je zatím absolutní top jeho filmografie. ()