Osudová sázka

• SK název

Osudová stávka

Komedie / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1998, 105 min

Uživatel Enšpígl mi poradil, jak strávit poslední volné chvíle předtím než usnu, ráno v šest se probudím, a vyrazím do školy na jeden z těch těžších zápočtových testů z práva. Začátek byl skutečně zvláštní, to jsem ještě netušil, že Vincent Gallo je prý všeobecně známý jako magor. Dokonce jsem měl nutkání přepnout na klasiku Pravá a Levá ruka ďábla, ale nebýt právě Enšpígla, nejspíš bych i tak učinil. Nakonec jsem ale odolal a vydržel až do konce. Film má skutečně pár vysoko postavených scén, jako například návštěva rodiny. V tu chvíli lítaly smsky trasa Stará Boleslav - Praha a debata vypadala asi takhle....Co bude dělat s tou ženskou? - Nedivil bych se, kdyby jí vojel - Když si uvědomim, jak jí tam v tý místnosti zpíval - Máma - Co udělal s tím psem? - Asi ho vojel...No dál to nemá cenu rozebírat. Ten film byl divnej. Se sázením neměl moc společnýho a na to já se těšil nejvíc. Další průser byl v tom, že utíkal hrozně, ale hrozně pomalu. Některý scény byly až moc dlouhý. Ale ten konec, klasicky po americku, rozhodně nezklamal.(19.1.2010)

Tak koukám, že pan Malarkey už tady to své odkomentoval, tak teď ještě s dovolením já. Především musím uvést na pravou míru některé Malarkeyovi slova. Ano, smsky lítaly jak divý a už teď se bojím cifry na složence od T-Mobilu. Nicméně já psal, že ten táta vojede holku vlastního syna, ale že vojede toho psa, to psal Malarkey, jenom aby jste věděli a udělali si obrázek, jak mě, posledního slušnýho a nevinnýho chlapce v týhle zemi Malarkey kazí. Samotný film vůbec nebyl divnej, byl vtipnej. On by mohl být i dramatickej, ale vzhledem k tomu že hlavní hrdina, mimochodem neskutečnej nervák, mě byl sympatickej asi jako poblitej bezdomovec, těžko jsem mohl ten jeho příběh nějak prožívat. Naopak, stačilo hned na začátku vidět jak se chová k ženský a litoval jsem, že neměl koupený lístky na první plavbu Titanicu.(20.1.2010)

Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $2,375,097Tržby Celosvetovo $2,541,097(23.12.2008)

Nezávislá absurdita s loserským hlavním hrdinou. Vincent Gallo hraje dobře ve všem a režijně mi trochu připomíná Jima Jarmusche. S hlavním hrdinou jsem se ztotožnil a pochopil jsem Gallovu tvůrčí vizi. Jedinný zádrhel je, že mne to prostě chvílema fakt nebavilo.(10.12.2007)

Gallo umí svým filmům vtisknout silnou náladu a zároveň přirozenost. Když je sychravé počasí v jiných filmech, působí to často uměle, zatímco u Galla sou tyhle věci dokonale autentické, moc se mi líbí jeho syrový způsob snímání ( často z odstupu ), stejně tak zabarvení obrazu. Gallo jako herec je správnej týpek a zatím snad jediný film, kde se mi opravdu líbila Christina Ricci. Moc pěkný citlivý film s několika krásnými scénami ( např. koupání ).(3.6.2007)

Příjemně depresivní sychravá atmosféra, hnusný charakter hlavního hrdiny (vlastně všechny postavy jsou zde více či méně nesympatické), trochu vleklý a jednoduchý, ale přesto poměrně originální//ujetý děj a slušná obrazová stránka s několika opravdu povedenými momenty. Celkově film, který stojí za zhlédnutí - s tím, že ten konec vás buď nasere nebo dojme - záleží na náladě...(4.6.2008)

Většinou ti největší umělci jsou zároveň i ti největší magoři - a na Galla to vážně sedí. Silná umělecká forma snímku je dokonalá, Gallo je i jako herec vynikající - i když kdo ví, jestli opravdu hraje :), ale je trošku nepříjemné snímek pozorovat - protože Gallova postava Billy Brown je natolik nevyrovnaný, že netušíte, jak se každou chvíli ke komu zachová.(23.7.2003)

Ak vo väzení v ktorom sedel Gallo pozerajú romantické drámy, režú si žili a píšu smutnú poéziu tak sa tým depresiám nedivím. (tam zrejme nikomu nespadlo mydlo) Moment, ale on vyšiel z normálneho väzenia. Takže zrejme na prekonanie depresie potrebuje daku buchtu. Počkať veď ju má celý čas. A nielen dáku tuctovú Shitney Spears. Ale kočicu Christinu Ricci! A tá pritom nerobí problém a chce ho... Tak sakra kde je problém? Joj aha dáke rodinné problémy v minulosti... Tie sú však chabou odpoveďou na to, že Gallo sa správa atypicky a lieta na stupnici neslušný drzák a samovražebný emák. Ok aj môj otec šetrí, ale to neznamená to, že mám problém dotknuť sa takej šumnej dievky. Navyše je plno lepších filmov o deprimovanej americkej mládeži, ktoré sa nemusia vliecť ako sopeľ a škaredo obkukávať Jarmusha.(15.8.2010)

Tak jsem se tu dočet, že v tom hraje Rosanna Arquette a navíc se v zajímavostech píše, že Vincent Gallo ve filmu řídí Volvo 480. Tak jsem si řikal, že už kvůli těm dvěma věcem bych se na to moh podívat. No takže Rosanna Arquette se ve filmu mihne asi na 2 minuty a Volvo 480 pro změnu neni ve filmu vůbec. Jako splést si Volvo s Toyotou a ještě to nacpat do zajímavostí, to už holt chce fištróna. Mimochodem Vincent Gallo to auto ani neřídil. Řek něco v tom smyslu, že je pod jeho úroveň řídit auto, který neni v automatu. Ale zpět k filmu... Nevim, jestli je Vincent Gallo magor nebo smažka (nebo obojí), protože tohle je od první do poslední minuty jedno velký WTF. Navíc jsem ani pořádně nepochopil, o čem to vlastně bylo, ale z nějakýho těžko vysvětlitelnýho důvodu mě to docela chytlo a já to dokoukal až do konce.(1.6.2014)

Zajímavý film s divným hlavním hrdinou.(15.4.2004)

• TeeAge

|| Scenár: Vincent Gallo, Alison Bagnall | Hudba: Vincent Gallo | Distribúcia: Lions Gate Films | Štúdio: Cinépix Film Properties, Muse Productions, Lions Gate Films | Rozpočet: 1,5 milióna $ | Tržby: 2,541,097 $ || Poslednú dobu mám šťastie na filmy, ktoré sú studňou na depresiu. Nechápem, ako tieto scenáre dostávajú zelenú u producentov. Strašidelný Vincent Gallo, ktorý je renesančným človekom nezávyslého Hollywoodu, v tomto svojom výtvore roznáša emócie polutovania, beznádeje a pseudoradosti na záver. Tipický príklad filmu z rúk bláznivého samotára, ktorého výtvory už viac nemám potrebu vidieť. 30% | HD, HD650, EN DTS |(16.8.2014)

Muzikálem říznuté komediální drama o dopadech dávného finále Super Bowlu a plného močového měchýře na osudy dvou dětinských ztroskotanců.. Gallo potvrzuje pověst svébytného tvůrce, co nešetří nápady (čtyři úhly pohledu při rozhovoru u kuchyňského stolu, či závěrečné audiovizuální pošušňáníčko ve striptýzovém klubu) a zároveň nepopíratelným charismatem táhne svůj snímek o zranitelném, rádoby drsném loserovi na scestí až k chutně přesládlému konci s horkou čokoládou na konci tunelu. Chystat se Vincent se svým nevyzpytatelným, vše propichujícím pohledem políbit ruku vznešené dámě, nevěděl bych, jestli opravdu přijde šarmantní gesto, či ji dotyčné uhryzne v zápěstí..(11.8.2011)

Sympatické a především silné herecké obsazení vévodí tomuto nezávislému filmu s hrdinou coby nevyrovnaným smolařským ztroskotancem, na kterého se usměje štěstí, když se bezhlavě řítí do dalšího průšvihu. Je to lidské, bez velkých gest, bombastických triků a dynamické akce. Na podobné snímky se shání peníze ve velkých studiích obtížně a Gallo se svojí pověstí nevypočitatelného tvůrce by je tam našel ještě hůř. Případ filmu, který je založen na dialozích a civilním, nenápadném herectví, které spolu s použitou hudbou a snímáním kamery vytváří zvláštní atmosféru filmu. Celkový dojem 80 %.(1.1.2008)

Z dílny amerického režiséra Vincenta Galla vyšlo hvězdně obsazené drama Buffalo ´66, prosycené hodně zvláštními postavičkami, pohybujícími se v hodně odcizeném světě, s hodně prapodivnými úmysly a dlouhotrvajícími lži - vše v černočerném (nám známém) debutu chlapíka, který později svými filmovými počiny nasral kde koho. Za zhlédnutí to ale jen pro svoji zajímavost stojí..(18.1.2006)

Billy (Vincent Gallo) hraje bastarda s ktorým sa nedá naplno stotožniť pokiaľ ste práve nevyšli z basy alebo Vás stávková kancelária minulý týždeň neožobračila o všetky prachy. Domnievam sa, že len vtedy sa dá aklamovať s podráždeným a prchkým správaním skrachovaného basistu. Lenže pôvab profilu takého hajzlíka spočíva v tom, že hneď ako narazí na nonšalantnú lolitu (Christina Ricci), ktorá naňho vyvalí svoje koz...ehm, kultivované komunikačné zbrane, tak medzi týmito dvoma indivíduami vznikne netabuľková chemická reakcia. Radosť pohľadieť ako sa diametrálne ambivalentné povahy dokážu návzájom oťukávať a pritom každý zvláda ostať aj sám sebou. V nemom úžase potom stačí absorbovať túto nízkonákladovú "outlandish" romancu plnú štipľavej psiny (rodičia), záhadných vyznaní (motel) a remeselného fištrónstva (variovanie perspektív, PIP, etc.). Úplne na vetvu z toho nie som, ale musím uznať, že takéto nenútené vzťahovky mi nadmerne sedia.(27.7.2011)

Velmi nedoceněný a nepříliš často reprízovaný film, na který v nočních hodinách narazíte spíše v nočním klubu České televize, než na komerčních stanicích co ustřihují filmy deset minut před koncem (nejde je za to nějak trestat, vždyť je to vlastně upravování díla a porušování autorských práv, ne?). Ale zpátky k Buffalo '66. Velmi vtipná, ale místy i drsnější podívaná, která má co říct a divák se chtě nechtě dobře baví a plný očekávání hltá příběh zamindrákovaného kriminálníka až do samotného konce. Protože pokud jste správně naladěni - děj filmu vás jednoduše nepustí. Film, který má co říct a dělá to způsobem vskutku originálním. A Vincent Gallo je mimořádný tvůrce.(8.2.2014)

Gallo je génius! Je opravdu složité slovy popsat mé dojmy z filmu. Miluju každičkou sekundu filmu.(19.5.2013)

[8/10] (CFP, Lions Gate, Muse) (Barevný /// Produkce: Chris Hanley /// Scénář: Vincent Gallo, Alison Bagnall /// Kamera: Lance Acord /// Hudba: Vincent Gallo) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.12.2011)

Pěkný nápad, pěkně vystavěný příběh, všechno by šlo, až na Galla. Celý film mi byl tak neskutečně protivný, že mi bylo celkem jedno, jestli ho někdo zabije nebo ne. Vlastně jsem si chvílemi přál, aby to konečně už někdo udělal. Kdyby si tento všeuměl o sobě myslel aspoň o dvě pídě méně a obsadil hlavní roli adekvátním hercem, mohl to být pěkný film.(8.1.2010)

vincent gallo je jeden skvely nadany clovek. nielenze je perfektny pred kamerou, ide mu to aj za nou, nerobi mu problem vymysliet fakt dobry pribeh, naplnit ho skvelymi dialogmi, napadmi, pointami a k tomu vsetkemu si dokaze sam zlozit prijemnu hudbu. vynikajuci film.(15.9.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6