poster

Neviditelné děti

 • Francie

  Les Enfants invisibles

 • Slovensko

  Neviditeľné deti

 • USA

  All the Invisible Children

Povídkový / Hudební / Drama

Francie / Itálie, 2005, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrysopras
  ****

  Takovýhle věci mě vždycky chytnou za srdce. Samozřejmě to občas balancuje na hranici sentimentálního vydírání a kýče ( a někdy ji i překročí ), ale to už k námětu "děti" většinou patří. Kvalita nebo dojem jsou proměnlivé - U mě vyhrála brazilská story Bilú a Joao, 2. místo pro Spika Lee a bronz si "krade" klasik cikánského dramatu, mistr Kusturica :-). Poučné, závažné, srdcervoucí i zábavné, zcela jistě potřebné dílo!(1.6.2009)

 • swamp
  ****

  Tanza /Mehdi Charef/ .. příběh o chlapci, jenž se rozhodl to neudělat. Blue gypsy /Emir Kusturica/ .. příběh o chlapci, jenž se svým návratem rozhodl nevrátit. Jesus children of America /Spike Lee/ .. příběh o dívce, jež se rozhodla bojovat. Bilu e João /Kátia Lund/ .. příběh o sourozencích, jež se v ruchu brazilského slumu o sebe musí navzájem postarat. Jonathan /Ridley & Jordan Scott/ .. příběh o muži, jenž se alespoň na chvíli stal zase chlapcem. Ciro /Stefano Veneruso/ .. příběh o chlapcích, jimž se peníze z krádeží v rukou proměňují v dětské slasti. Song song and little cat /John Woo/ .. příběh o dívce, jež ztratila svého hodného opatrovníka, ale našla oporu v dárku od něj.(12.9.2008)

 • Campbell
  ****

  Povídkový film který má bohužel dost slabých chvil. Nejelepší je rozhodně Scottovic dílo a dílo Spikea Leeho. Ostatní padaly do průměru a jednoho podprůměru. No a co se musí pochválit? To jsou jednoznačně herci, kteří nehrají ale žijí. Dále je jedno velký plus hudba která dokonale sedí do kompozice povídek.(2.4.2011)

 • AngelAngie
  *****

  Musím zdůraznit, že hned do menu DVD a následně úvodu filmu byla použita nádherná hudba, ale konkrétně k filmům: 1. Tanza, rež. Mehdi Charef - název filmu je jménem malého chlapce z Afriky, který patří k bandě ozbrojených dětí, které byli kvůli své rase vyhnáni a mstí se. Malý Tanza avšak není jako ostatní .. (krása) /// 2. Blue Gypsy, rež. Emir Kusturica - jeho typický styl hned od prvních vteřin, nechybí nosná dávka humoru, avšak také dramatu. Příběh malého balkánského cikánského chlapce, jenž už nechce krást pro své rodiče .. (rozkošné) /// 3. Jesus Children of America, rež. Spike Lee - příběh mladinké černošské americké dívenky, jejiž rodiče jsou feťáci s AIDS, snaží se to před ní tajit, ale okolí je dost "upřímné" na to, aby to Blance řekli .. (bezchybné) /// 4. Bilú e João, rež. Katia Lund - příběh dvou brazilských sourozenců, název snímku je jménem obou dětí, jenž se živí sbíráním a poté prodejem různých věcí na ulici, od papíru až třeba po plechovky .. (kouzelné) /// 5. Jonathan, rež. Jordan + Ridley Scott - příběh anglického fotografa, jehož provází hrůzy, které nafotil a boří se do světa snů, nejfilmovější příběh, zcela jiná kamera .. (bravurní) /// 6. Ciro, rež. Stefano Veneruso - příběh italského chlapce, jehož jméno je názvem snímku, který se živí jako pouliční zloděj, protože jeho rodiče mají na denním pořádku pouze hádky .. (velké překvapení) /// 7. Song Song and Little Cat, rež. John Woo - japonský příběh o starci, malých holčičkách a panence .. (dojemné)! .... můj kamarád mi řekl, že nemá rád tyhle samoúčelné snímky a film ho neláká, mě nezbývá než říct, že na mě tohle platí vždycky a nalákat se nechám stejně tak.(29.1.2009)

 • Vodnářka
  ****

  Moc se mi líbil třetí a poslední příběh (dívka nakažená HIV a dívka žijící jen s 'dědečkem'), oba výborně vystihly pocity dětí i situaci kolem nich. Při těch dvou jsem si opravdu připomněla, jak dobře na tom většina lidí je a jak si často vůbec neuvědomujeme, co všechno máme. Exuperyho citát má na konci filmu obrovskou sílu.(20.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace