poster

Neviditelné děti

 • Francie

  Les Enfants invisibles

 • Slovensko

  Neviditeľné deti

 • USA

  All the Invisible Children

Povídkový / Hudební / Drama

Francie / Itálie, 2005, 116 min

 • Djkoma
  ***

  Nebýt Ridleyho Scotta, Johna Woo a Emira Kusturici o Neviditelných dětech by asi nikdo neviděl a už vůbec se o ně nezajímal. Je však dobře, že velcí režiséři svá jména věnují i do takto výjimečných projektů. Smutný je však výsledek, který z poloviny působí nudně a bez myšlenky, aby druhá půlka příběhů dokázala zaujmout a "něco" říct. Příběh Spikea Leeho byl z prvu obyčejný, ale prohloubení postav díky jedné nemoci otevřelo jiný rozměr a jde pravděpodobně o nejpůsobivější z povídek. Vedle Leeho byla asi druhá nejlepší povídka od Katia Lunda ohledně dvou sourozenců a jejich cestě za odpadky. Mehdi Charef a jeho část mě nebavila. Stejně jako klasický Emir Kusturica a v podstatě vše ostatní. Vše však působí extrémně "narafičeně" a kdyby mi na konci vyskočilo číslo na bankovní konto s otázkou "Pomůžete?" vůbec bych se nedivil...(18.7.2009)

 • d-fens
  ****

  pre mna najlepší boli (v poradí) Lee, Veneruso, Lund, Kusturica, Woo... a anáď aj Scottovci.... vlastne jediný príspevok, ktorý ma vôbec nedostal bol ten prvý-africký... škoda, veď práve africké deti by si zaslúžili ten najzdrcujúcejší a najdojemnejší obraz vlastných životov(31.3.2008)

 • Campbell
  ****

  Povídkový film který má bohužel dost slabých chvil. Nejelepší je rozhodně Scottovic dílo a dílo Spikea Leeho. Ostatní padaly do průměru a jednoho podprůměru. No a co se musí pochválit? To jsou jednoznačně herci, kteří nehrají ale žijí. Dále je jedno velký plus hudba která dokonale sedí do kompozice povídek.(2.4.2011)

 • doinel
  *****

  Vyhýbal bych se posuzování jednotlivých povídek, jelikož teprve jako celek toto filmové dílo působí tou opravdovou silou. Nezapomenutelné! Neskutečně skutečné (bohužel)!(23.6.2009)

 • Lynn
  ****

  Jak tomu povětšinou bývá u povídkových filmů vícero režisérů, kvalita jednotlivých částí je různorodá... I tak se ale "Neviditelné děti" drží poměrně vysoko. Smutné je pouze jejich poselství - jen zlomek lidí může ke stáru vzpomínat na šťastné dětství (nejen ve smyslu zaopatřenosti, k čemuž se tento film vztahuje nejvíce)...(13.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace