V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

Prubner

Napětí je nulové (bodejť by taky jo, proč se bát o hrdiny, kteří jsou sami zároveň vlkodlaky a tudíž by je logicky nic nemělo ohrožovat ?), nadhled, který bych od autorů očekával, rovněž absentuje. A nefunguje ani rovina, kdy hrdinové postupně objevují a využívají nově nabyté vlkodlačí schopnosti - tohle autoři hrozně odflákli, neni to vtipné ani zajímavé. Takže stručné hodnocení filmu: nikoli strašidelný, ale strašný, nikoli vtipný, ale směšný, nikoli průměr, ale průser. A Joshua Jackson by si za svůj výkon zasloužil tři sta hodin veřejně prospěšých prací. ()

MeatFly_cz

Pár slušných momentů tam bylo, ale když na konci vlkodlak vztyčil prostředníček, tak ještě dva dny potom jsem se popadal za břicho jak jsem se smál. Celkové provedení vlkodlaka se mi líbilo, už jsem viděl i mnohem horší, takže takový podprůměr, ale jelikož mám filmy s vlkodlaky hodně rád, je to můj oblíbený žánr, tak dávám tři hvězdičky. ()

horor2

Za památnou scénu fuckujícího vlkodlaka přihazuji jednu. Jinak mám rád úlety, ale toto Wes Craven trochu zabil :-D Že bych dal po letech další projekci, možná bych to v dnešní době pobral víc :-) ()

luke774

Bělovlasý reinkarnátor hollywoodského hororu Wes Craven znovu spojil své síly s Kevinem Williamsonem, aby do srdcí teenagerů s chutí napumpoval trochu toho děsivého adrenalinu. Tentokrát z toho ale nebyl kasaštyk po vzoru Vřískotu – právě naopak – zatímco v amerických kinech bodoval z kraje roku jedno hororové béčko za druhým (Boogeyman, Hlas smrti), o prokleté teenagery nikdo neprojevil zájem. Přitom jejich úroveň není zdaleka tak pekelná, jak by se z prapodivného traileru dalo očekávat. Prokletí jsou typickým příkladem filmu, který je nutné rozetnout při recenzování ve dví. První půlka se nese přesně v duchu úvodní zrockované písničky o Červené karkulce. Žádná velká křeč, jen jednoduše znepokojivé legrácky pro třináctileté teenagery, u nichž dospělý divák těžko pocítí pravé hororové vibrace. Ale může se bavit oddychovým tónem Williamsonova scénáře, v němž je hodně řádek věnováno nadsázce a chytrému roubování klasických hororových schémat a vlkodlačí mytologie na klasické „drama ze střední školy“ made in MTV. Digitální efekty naštěstí ještě šetří síly, takže je dost času užívat si pohodově vypilovaných dialogů (třeba ve stylu „Jsem gay“ – „Co máš z toho. Já jsem vlkodlak.“) a dobrého hereckého obsazení. Ano, čtete správně – Jesse Eisenberg je moc moc fajn a stylovou Christinu Ricci s rozpuštěnými kadeřemi („vlkodlaci se vyznačují sexuální přitažlivostí“ :-) oceníte hned, jakmile Craven z cesty odstraní Shannon Elizabeth a jí podobné. Zatímco Shannon jen tupě ječí, vystrkuje kozy a vy se modlíte, aby brzo chcípla (protože ten jekot stejně vypadá jako špatně zahraný smích), Christina se svýma uhrančivýma očima a sexuálně devastujícím pohledem umí zahrát i víc, než jen pár základních emocí (pravda, v tomhle filmu o moc víc než ten základ nepotřebuje). Druhá polovic už je o nějakou tu námořní míli slabší. Nekonečné „někdo stojí za tebou“ lekačky už lezou na nervy a s příchodem digitálního vlkodlaka, který nahání asi tolik hrůzy jako tlačítko Enter na klávesnici (a co do triků hravě překonává Van Helsinga s kočkami z Ohnivého oceánu dohromady), Cravenova režijní invence ustupuje ve prospěch přímočaré a stokrát viděné hororově-akční „katarze“. Jako by se Prokletí zlomilo velmi pěkně natočenou scénou v zrcadlovém bludišti. Pak potvora poprvé vyskočí a z nezávadného napínání se přesuneme k očekávané, přeplácané a průhledně překombinované nudě. Za to bych Williamsona i Cravena nejradši proklel, protože podařený rozjezd lákal na film „na víc než jedno použití.“ ()

J.Mayen

Krome zacatku, kdy prijemne prekvapi roztraha holka film nicim vyjimecnym neoplyva a to mam celkem Wese rad. tohle se mu nepovedlo. Uz z principu nemam rad horory ktery se michaji s humorem (vcetne ruznych Zombielandu, Shawnu of Dead apod... zkratka meho nazoru bud horor nebo komedie), zde to je opet ten pripad, proc tedy ne jen komedie nebo horor? Urcite je to zbytecne zabity filmovy cas, vysekal bych tu 50 mnohem lepsich vlkodlacich filmu nez je tohle. Palec dolu. ()

Nikolas__

Vlkodlačí horor tak debilní, že je mi až zbytečné ho nějak více popisovat. Wes Craven to absolutně nezvládl a vytvořil něco, co svým scénářem připomíná maximálně to kdyby jeho série Scream měla spin-off s vlkodlaky. Humorné jako druhá světová válka a cool asi jako Joe Biden. ()

Madax

Není to sice žádná sláva, ale zas tak hrozná blbina, jak tvrdí mnozí kritikové, to není. Film má v podstatě všechno, co by se od středoškoláckých vyvražďovaček dalo očekávat. ()

mijano

Snaha tu síce bola, ale to je asi tak všetko. Miestami boli fakt dobré scény a aj dobré herecké výkony. Miestami dej veľmi zaujme, ale už to bolo moc okecané a nič nové pridané. Škoda, čakal som viac aj od Chrisitny..... ()

Xpat

Docela sračka od Crawena, čekal jsem ví, ale na druhou stranu je t film dobrej na nudný sobotní večer. Je oddychovej, ale nečekejte, že se u něj třeba leknete nebo že Vám začne tlouct rychle srdce ... vůbec! ()

brasek

Od známeho režiséra som čakal viac, ale prakticky skoro od každého jeho filmu som čakal viac. Niekde v minulosti Wes Craven nastavil latku vysoko a nejako sa mu nedarí a iba ju podlieza. Tento snímok veľmi príbehom neočarí, vždy sa tam niečo deje, vždy môžete niekomu držať palce ale niečo prekvapivé a strašidelné sa tam neobjaví. ()

Váša odpad!

Jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl. Jakýkoli nástin, který se dal příjemně rozvést scénář utopil do ubohé jednodochusti nebo příšerných kliše. Ubohý příběh, efekty, bez vtipu, spíš k pláči. ()

Vital

S příchodem nové éry digitálních triků už neuvidíme moc masky příšer a v tomto případě vlkodlaků které byly v 80 a 90 letech skvělé a člověk se vážně bál,ale spíše právě zmiňované digitální a navíc v tomto případě ne moc kvalitní,ale filmy od Crawena mám rád a Christina Ricci je jak vždy půvabná.Ovšem příběh není nudný,jen ty triky nudí. ()

ŘehořSamsa odpad!

To byl neuvěřitelný film. Nechtělo se mi spát, teď vím, že koma by bylo lepší. I když mám ráda filmy o vlkodlacích, tohle je koncentrovaná lobotomie. Dialogy nelogické, ti lidi spolu mluví jako by někdo slepil 2 různé filmy dohromady. Konec byl tak křečovitě kýčovitý, že jsem čekala nějaké temné odlesky budoucnosti, jako, že vlkodlaci se vrátí...a ono, jak už správně tušíte, nic. Nevím, kdo řekl, že z ošklivého kačátka z hororové rodinky se vyklubala krasavice, ale opravdu lhal. Christina Ricci není ošklivá-hezká, že nevíte. Ne, ona je prostě hnusná už na první pohled, nevadí, krása není všechno, někdy stačí charisma, ale ona nemá ani to, dokonce ani neumí hrát (tedy ono stačilo to, co v addamsově rodině, stát bez mrknutí a poulit čelo). Nicméně, tento film nepotopila, nešlo to už níž. ()

Chlo0opek

Ale jo, celkem i napínavej horor. Nic extra, ale podívat se na to dá. Celkem dobře také zpracováno i po trikové stránce. ()