Reklama

Reklama

Nevěsta přes internet

  • Velká Británie Birthday Girl (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Hepy13 

všechny recenze uživatele

Takovou nevěstu přes internet bych prosil taky jednu. Lépe řečeno - Nicol Kidman chci taky! Ona je neskutečnej kus krásný ženský, navíc je tak roztomilá a s tím ruským přízvukem byla ještě víc sexy. Ale bonus v podobě šílenýho Vincenta Cassela bych klidně oželel. Je pravda že to není žádná velká filmařina, ale mě se film moc líbil. I humor který tam byl, mi přišel dobrý a vkusný. ()

jatamansi 

všechny recenze uživatele

Na malém městě je těžké najít nevěstu, holky jsou prostě rozebrané. Ovšem hledat jako bankovní úředník nevěstu v Rusku? Mimochodem, rusky tam nevypadal ale vůbec nikdo, průhledná rachitická Kidman má do Slovanky fakt na míle daleko. A zvracející fakt nic moc. I zde platí, že se vyplatí šmejdit (dům, kazety a časopisy a jak na něj), případně civět za oknem do pokoje (víme, kde jsou v kabátě peníze). Paradox, mít zalepená ústa, být svázaný a sedět na zavřeném prkénku. Potřebovat si ulevit a nemoci! „Co je to šukat?“ „Najdeš to ve slovníku.“ Malý pletený svetříček složený ve velkém fakt dojemný. No, úplná ztáta času to nebyla, ale jen tak tak. ()

Reklama

Lynn 

všechny recenze uživatele

Zpočátku solidně rozehraná tragikomedie s řadou povedených postaviček (nudný anglický ňouma z předměstí, hospodinka, co to umí rozpálit i v posteli, ruští kamarádíčkové, co zrovna utekli z mafiánské kriminálky střihu "Východních příslibů"), která sebe sama absolutně odstřelí ve druhé polovině - to když se scénář rozplizne do romantické komedie (fuj!) a všechny postavy začnou jednat zcela nelogicky a dokonce proti svému stanovenému charakteru (z ňoumy je najednou div ne agent 007). A přitom potenciál tu byl! Tak snad někdy příště... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nenecháme-li se ovlivnit laciným plakátem a tragickým českým distribučním názvem, setkáme se s velice dobrým filmem. S chytrým scénářem, místy velice vtipným, sexy, napínavým, který se na konci změní v nečekanou pohádku. Minimum hlavních rolí je taky plus, směs z celého světa tomu dodala správnou šťávu. Začínám být pomalu zamilovaná do nepřeberné škály umění Nicole Kidman. Otázkou ale zůstává, jestli by si sedla i s Janem Svěrákem. ()

dj_kure 

všechny recenze uživatele

U filmů toho jsem ochotnej překousnout dost. Ale naprosto nesmyslnej průběh filmu a závěr mě nutí dát jen 2*. Našlo se pár vtipnejch chvil, ale na komedii málo. Na krimi taky málo, romantika se vůbec nepovedla a thriller? Ten tam trošičku cejtit byl. Ale smrděl jak tejdení fusekle. Bohužel. 48% ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Nicole Kidman navštívila ruskou ambasádu v Austrálii, aby jí pomohli s ruštinou. Jinak nepracovala s žádným učitelem ruštiny. (HappySmile)
  • Žádný herec ve filmu, dokonce ani režisér, neumí ve skutečnosti mluvit rusky. (HappySmile)
  • Jan Svěrák v čase premiéry filmu, se kterým nakonec neměl nic společného, vzpomínal: "Jez a Tom Butterworthové přišli už někdy v roce 1993 za Ericem Abrahamem s dvoustránkovým námětem. Dohodli se a Eric je angažoval, aby pro nás napsali z toho námětu scénář. Zdálo se, že by to mohlo být pro mě, protože látka byla o konfliktu slovanství a západního světa. Čili bych v tom mohl uplatnit svůj úhel pohledu coby cizince. V době, kdy jsme dokončovali Kolju, v zimě 1995, bráchové přijeli do Prahy, bavili jsme se o tom, co by v příběhu mělo být a co ne, oni pak odjeli do Moskvy na průzkum a napsali první verzi scénáře. Mě na příběhu bavila první část, než přijedou ti 'příbuzní' a začne vlastně jiný film. Tam to bylo jasné. On je průměrně zabezpečený, stydlivý Angličan, a tak si těžko doma najde krásnou a žádoucí partnerku, když jsou v jeho okolí všichni takoví... vychladlí. A pro Rusku to je zase obrovská příležitost dostat se z marasmu 'Divokého východu'... a hlavně je to pravda! Tyhle věci se dějí. Stejně tak si dokážu představit, že mu v korespondenci lže, že mluví anglicky, a když přijede, Angličan s hrůzou zjistí, že mu nerozumí ani slovo. Než ji pošle zpátky, dívka má pár dní na to, aby si ho podmanila jaksi mimoslovně, což je velmi filmové, pravdivé a vzrušující. Jenže to, co se začalo dít potom, že se dozvíme, že je to všechno léčka a že tam přijedou její dva kumpáni... no, stal se z toho normální thriller, který jsem už viděl mockrát. Tam už to není originální, tam už je to opsané. A to už mě nezajímalo." (NIRO)

Reklama

Reklama