Queen ve Wembley

(koncert)
  • Velká Británie Queen Live at Wembley '86 (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1986, 300 (60) min (Director's Cut: 80 min)

Britská rocková superskupina v plném obsazení a v plné síle v roce 1986. Pojďte se s námi přesvědčit o tom, že v roce 1986 britská skupina Queen v čele s Freddiem Mercurym byla ve vynikající formě. Záznam koncertu z londýnského stadionu Wembley je skvěle natočen sestřihem záběrů čtrnácti kamer. O tom, že má AIDS, se zpěvák Freddie Mercury dozvěděl pět let před tím, než 24. listopadu 1991 zemřel. Obavy z nemoci měl už dávno. Uvědomoval si, že jeho divoký životní styl přesahoval běžné excesy rockových hvězd. „Měl jsem víc milenců než Elizabeth Taylorová," chlubíval se Mercury přátelům. Svěřil se pouze své přítelkyni Mary Austinové a manažerovi skupiny Queen Jimu Beachovi. Dohodli se, že zatím o všem pomlčí i před Mercuryho queenovskými kolegy, kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a baskytaristou Johnem Deaconem. „Kdyby to věděli, týmový organismus by se rozložil. To nechci. Jejich muzikantské kvality potřebuji víc než jejich soucit," argumentoval Mercury. (Česká televize)

otík

Jedinečný koncert jak výběrem těch největších pecek, tak samozřejmě atmosférou. A Freddie Mercury? Naprostá jednička. I když jeho pohyby rád nemám, to, co tady předváděl, bylo neskutečné. Tolik energie, co do koncertu dal, nemohl načerpat ani za týden. Jen ten vizuál! Ten je vážně děsný. Zpomalené záběry neskutečně otravné, občas jakési efekty příšerné. To ale nic nemění na tom, že koncert pro všechny zúčastněné musel být NESKUTEČNÝM zážitkem. ()

Jaňo

Mercury po 50 minútach hrania a spievanie povie gitaristovi: "Daj mi tu správnu notu..." A viac mu už netreba. Geniálne : ) ()

xerno

Moc se mi toto líbilo, ale řekl bych, že to bylo buď náročné turné, nebo už Freddiho začala postihovat nemoc, protože byla tu vidět jistá únava, ani při prvních písničkách nevytáhne svůj hlas přiliš vysoko, jak je to v originálu. To když vidim, jak zpívá na Live Aid, to si teda říkám... Oba koncerty jsou fakt hustý, ale na Live Aid je živější, neteče z něj tolika potu. Já vím, a to i z vlastní zkušenosti, že předvést se lidem, to je jak vrcholovej sport, ale že by Freddie byl po druhý písničce tak hotovej..., to teda nevim. Na Live Aid bylo i víc lidí... Ano, sice toho nezpívali tolik, ale pot si utřel asi až po pěti písníčkách. Ale dost tý kritiky, to umí každej. Byl to prostě super koncert ! ()

Mispu

Co je pro malířství Da Vinciho Poslední Večeře, to je pro hudbu Queen - Live at Wembley! Geniální majstrštyk ()

rockwoman

Jakožto mladší sestra mého bratra jsem v dětství byla dostatečně hudebně zasvěcena a v tý době jsem si do svého srdce navždy uložila Freddieho Mercuryho. Úžasný koncert! Závidím všem těm lidem co tam mohli být a užít si tu jedinečnou atmosféru! ()

smolicek04

Nepočúvam túto kapelu. Ale po zhliadnutí koncertu, som si stiahol veľa pesničiek a počúval dookola. Po zhliadnutí tohto koncertu druhý krát ma to dostalo! A pesnička "The Show Must Go On" mi zostala v srdci ešte väčšmi po Moulin Rouge! ()

Ravi

Tohle je prostě bomba. Queen v nejlepší formě s těmi nejlepšími písněmi. Co víc by si mohl jejich posluchač přát? ()

Autogram

Freddie bol umelec a šoumen, aký sa len tak nenájde, s hudbou Queenu vznikli nezabudnuteľné skladby. Len v tomto koncerte alebo zázname z neho sa niekde stala chyba. Ak sa aj skúsim povzniesť nad to, že 60 minút zostrihu, ktoré ponúka ČT, je zúfalo málo, prekvapila ma aj nekvalita zvuku. Za nič z toho nemôže samozrejme Queen, ale keď zhodnotím, čo som videl a počul, tak mi to nedá inak, pri hudbe je zvuk podstatný. ()

blixadovan

Ve své době jsem záznam z tohoto koncertu viděl snad stokrát, nemohl jsem se zabažit. Opravdu není jednoduché utáhnout tak dlouhý koncert pro takové množství lidí sám, ale Mercurymu se to povedlo. Žádný pohyb nebyl zbytečný, všechno do sebe přesně zapadalo. Z dnešního úhlu pohledu možná trochu nabubřelé, v některých okamžicích až kýčovité, ale viděno prismatem doby, výborné. ()

BuryGol

Legendární koncert legendární skupiny Queen v roce 86, ve Wembley. Fotbalovej pažit se zakryl deskama a nakonec se na stadionu sešlo 75 000 fanoušků. Já teda viděl jakýsi DVD kerý netrvalo ani 300 ani 80 ale 110 minut, ale naprosto mě to dostalo. Freddie musí mít snad troje plíce a hlasivky, Brian May uvaří kytaru a jeho sóla jsou něco úžasnýho, John Deacon byl sice vidět nejmíň ale na basu umí vážně dobře, no a Roger Taylor patří určitě do TOP 5 bubeníků páč to co předved bylo neuvěřitelný. Některý songy jsem si zpíval s nima (nutno dodat že jsem na to koukal u sebe v pokoji kolem jedný ráno), párkrát jsem chtěl Freddieho poslat na pivo a vzít to na chvíli za něj a vychutnat si tu atmosféru a někdy jsem prostě jenom zíral. Je to na jasnejch 5 hvězd a kdyby to šlo, dám jich třeba sedm. Tohle by měl vidět každej, kdo má rád muziku a nežije ve světě kde jediná hudba je jeho zvonek u dveří. Sice mi tam chyběl song Show Must Go On, ale zbytek mi to dokonale vynahradil. ()

solskjaer

Famózní koncert. Po dlouhé době, jsem si pustil tento koncert, a ani vlastně nevím proč, neboť zas až tak tuto kapelu nemusím, ale hned při první písničce, jako bych se ocitl přímo před pódiem, parádní kulisa, zvuk a famózní Freddie - prostě nádhera. Neopakovatelný zážitek, upřímně závidím divákům, kteří měli to štěstí a viděli ho na vlastní oči. ()

Lukoboss

Vyprodat Wembley je sen každé skupiny, ale jen několika vyvoleným se to podaří. Queen ale stáli ještě víš díky charismatickému a nenahraditelnému Freddiemu. Velkolepá show, které nechybí snad vůbec nic - burácející hudba, plno světel a desetitisíce spokojených diváků... ()

Maynard.

Konec letošního roku se ponese v duchu Queenu, to už je naprosto jasný. I mě velmi zasáhnul špičkovej film Bohemian Rhapsody a od tý chvíle Queeny smažím téměř každej den. A teď k tomu i tenhle dokonalej koncert. Co se týče hudby, tak není co dodávat, jeden hit střídá druhej a takle je to až do konce. Co se týče kamery a střihu, tak taky naprostá špička. Trošku mě překvapilo, že už v tý době měl Freddie bezdráťák. Musí bejt hrozně těžký bejt si vědom toho, že seš geniální muzikant, že by se tvoje hity poslouchaly 200 let, že bys měl každej koncert vyprodanej a při tom vědět, že umíráš... Legendy žijí věčně! ()

bari68

Nenachádza sa mi slov a nenapadá ma jediná vec,ktorá by sa dala tomuto fantastickému koncertu vytknúť.Freddie,John,Brian a Roger proste skvelí a atmosféra?....elektrizujúca. ()

joora1

Jeden z nevětších a nejlepších koncertů všech dob. Tady není potřeba moc dlouhého komentáře. Skvělá kapela ve svých nejlepších letech s tím nejlepším, co kdy měli. Nezapomenutelné. ()

cab

Queen rules. Naprosto vyborny rockovy pocin pred obrovskou masou lidi ve svych nejlepsich letech. Co pisnicka, to hit. 100% ()