poster

Fanaticky zamilován

 • USA

  Fever Pitch

 • USA

  The Perfect Catch

 • Německo

  Ein Mann für eine Saison

 • Slovensko

  Fanaticky zamilovaný

 • Velká Británie

  The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Fajn komedie, která od diváka nevyžaduje víc, než sama nabízí. Na motivy zdařilé knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka natočili bratři Farellyové zcela nečekaně lidsky hřejivý film. Ač by se to u jejich předchozích počinů nabízelo, něčím lidsky hřejivým zde není míněno xxxxx ani nic podobného. Knižní láska k fotbalu (pro mne jakožto nefotbalistu nepochopitelná) zmutovala v lásku k baseballu (pro mne jakožto neameričana naprosto nepochopitelná), jemuž není třeba příliš rozumět, i když znalost historie týmu Boston Red Sox a všelijakých pojmů pravděpodobně vylepšuje výsledný zážitek. Linie paralelně plynoucí, snáze pochopitelná a v kontaktu s linií fanouškovskou vytvářející přiměřené množství humorných situací, čili linie romantická, není vůbec ničím výjimečná. Je jednoduše v pohodě. Celý film je v pohodě. Neřeší žádné složitosti a za zvuků pěkných songů a prostých, nikoliv hloupých vtipů, letí rychlostí na jistotu odpáleného baseballového míčku k výrazně vyznačené cílové metě. Ani nevýrazný, jinde otravný Jimmy Fallon nebyl po boku enormně „cute“ Drew Barrymore na odstřel. 70% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Jordan(18.9.2008)

 • Ridick
  ***

  prijemna, ale nijak extremne dobra romantika...(8.11.2005)

 • DaViD´82
  *

  Osm let po zdařilé ostrovní filmové adaptaci Hornbyho románu přichází americký remake od bratrů Farrellyových. Děj přesunutý od fotbalu k baseballu by se dal ještě pochopit. Ovšem to, že zmizelo veškeré kouzlo, nadsázka, pravdivost a trefný humor, tak to již ne. Ty tam je i originální "sportovně-deníčkové" vyprávění a sympatický hrdina. Místo toho je zde klasický mustr americké romantické komedie "obohacený" o jeden trapný pokus o humor vedle druhého. Ovšem nejhorší ze všeho je jak byl napsán hlavní hrdina. Místo sympatického učitele a jeho slabosti pro fotbal je tu regulérní ubohý magor, kterého byste k dětem do třídy raději ani nepustili. Místo sympatií vzbuzuje totiž přesný opak. Fanaticky zamilován by bylo neskutečné peklo i bez stínu vynikajícího originálu, v něm je to nepopsatelně špatný a především zcela zbytečný snímek.(27.11.2007)

 • Jordan
  ***

  no . . . pravdupovediac ja skutočnie nie som to, čo by ste pri dobrej vôli nazvali fanúšikom romantických komédií, všetky mi totiž pripadajú skoro rovnaké a skoro o tom istom, ale keďže v tejto hrala krásna a sexy Drew Barrymore a nebola až príliš trápna navyše som zaregistroval celkom solídny počet vtipných hlášok, situácií a scénok (naozaj ma príjemne prekvapilo, že to režírovali úchyláci farrellyovci) dávam s prižmúrenými očami 3 hviezdičky (čo je podľa mňa maximum, aký môže romantická americká komédia dosiahnuť). "Why Are You Shaveing My Bools?" "Relax, I Am Doctor!"(30.7.2006)

 • Deimos
  ****

  VHS/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +příjemná Drew Barrymore, Jimmy Fallon kupodivu překvapil, krásná romantická atmosféra, hezký a dojemný příběh, závěr -možná v průběhu filmu mohlo být víc emocí, takových jako v závěru filmu/// A to jsem se obával, že film o baseballu bude nezajímavý a nudný. Ale obával jsem se úplně zbytečně. Fanaticky zamilován je nádherný film, který se vám bude líbit. Hlavní hrdinové se chovají normálně, nic není přehnané, přitom je to zábavné a krásně romantické. Takové mám rád./// Celkem 84%///(9.11.2010)

 • - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

 • - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

 • - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace