Fanaticky zamilován

Ein Mann für eine Saison

Fanaticky zamilovaný

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Farrellyovci už viditeľne nemajú čím zaujať. Priezračne čistý humor sa im stráca z dosahu a tak si pomáhajú romantickými pletkami a konečne sa im zadarilo. Určite to nie je nijaký boom ani diera do sveta, no obajvuje sa tu umiernený scenár so znesiteľnými gagmi, s nádychom farrelyovského mentalizmu, a príjemne ladená dvojica. To všetko stačí, aby som si to celé v pohodičke vychutna a behom pár minút zabudol. Proste jednohubka, ktorá chutí, no nezasýti. 65%.(27.11.2007)

Překvapivě ( pro mě ) povedený snímek! Remake bratří Farrellyů podle románu mého oblíbence Nicka Hornbyho Fotbalová horečka. Tentokrát místo klasického fotbalu a oddanosti k týmu FC Arsenal hlavní hrdina propadl fanatické lásce a fandovství k basseballu, konkrétně k týmu Boston Red Sox. Na to, že opravdu nejsem fanouškem amerických romantických komedií, tak tady jsem se bavil a to především díky hlavní herecké dvojici J. Fallon a překvapivě výborně hrající a sexy Drew Barrymore. Tento snímek je taková příjemná oddychovka na večer. Sám jako fanoušek jsem dovedl pochopit a vcítit se do chování hlavního hrdiny. Škoda pouze faktu, že scénáristé v některých pasážích se až moc krotili ve prospěch romantiky a vyvrcholilo to opravdu nepovedeným koncem. Nic to, ale nemění na faktu, že tento snímek jsem si užil a patří rozhodně mezi to povedenější ve svém žánru! 3 a 1/2*(30.3.2009)

Kde jsou ti Farellyové? Skoro jsem je nenašla, na jejich zvyky je tato komedie až překvapivě krotká a možná proto i docela obyčejná. Drew a Fallon jsou docela fajn, film to také nebyl nejhorší, ale mně se přece jen o něco zájímavější a realističtější zdá původní verze s Firthem, v níž se film drží fotbalu (na ten amíci holt nejsou) a daleko více se soustředí na posedlost sportem, než na typickou romantiku... Ale což, na to, že mě sport nijak zvlášť nezajímá, mě obě verze Hornbyho horečky bavily poměrně dobře. 60%(25.11.2011)

Příjemná romantická komedie, která sice ničím nepřekvapí ale aspoň nenudí. Na bratry Ferrellyovi překvapivě mírná a milá komedie.(12.10.2007)

Originální a koukatelná romantická komedie. Romantika výrazně nad zábavou převažuje, jak bývá zvykem, jako oddychovka je to však ideální... 60%(9.7.2011)