Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sharon Stone ve své první velké roli v hrůzostrašném snímku od režiséra filmů Vřískot a Noční můra v Elm Street. Když manžel Marty Schmidtové tragicky zahyne pod koly vlastního traktoru, pozve si zoufalá vdova své nejbližší přítelkyně, aby jí pomohly se s nenadálou situací vyrovnat. Manželova smrt však není jediné úmrtí, do kterého se ženy zapletou, a tajemné nehody brzy prostoupí celý kraj. Stojí za nimi děsivá sekta Amishů, vedená fanatikem Isaiahem? Nebo snad v okolí řádí krvelačný sériový vrah? Či některá z žen skrývá více, než je ochotna přiznat? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Wes Craven je v hororovým žánru určitě velkým pojmem. Má na svým kontě spoustu povedenejch filmů včetně kultovních The Hills Have Eyes(1977), A Nightmare on Elm Street(1984), Scream(1996). V tomhle snímku se sice objeví spoustu známejch tváří i tak ho ale řadím k těm míň povedeným kouskům který Wes Craven natočil. Navíc ten konec mi přišel těžce nezvládlej. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Film Deadly Blessing je takovým milníkem v Cravenově tvorbě. Na jednu stranu z něj mohl být jeden z jeho nejlepších snímků které natočil, ale nakonec tomu v cestě stálo hned několik překážek, které jeho kvalitu shodili na průměrnou úroveň. Filmu nelze upřít mnoho světlých okamžiků při kterých vás zamrazí, ale mnohem časti se dostavoval pocit nudy leckdy prkenné herecké výkony ubíjeli kvalitu směrem dolů. Nejvíc si to u mě režisér pokazil zcela zbytečným závěrem, který měl náznak odpadního puncu. Mám hodně rozporuplné pocity, ale dávám 60%. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Tak trošku creepy verze Svědka s Harrisonem Fordem (pokud jde o zvolené prostředí), kde si Craven vyzkoušel pár elementů, jež se mu povedlo lépe zúročit v budoucích filmech (hra na vraha, nahánění obětí, "nepřítel" ve vaně). Musí se tomu nechat vážně slušná atmosféra a dobré držení diváka v temnotě. Co drhne, to je posledních deset minut, kde přijde hned několik zásadních odhalení a... prostě to úplně nezafunguje, jak by asi mělo. Pro fanoušky Cravena to každopádně není ztráta času. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Wes mě zklamal,celý film se pořádně nic neděje a,když se najede na nějakou dobrou scénu tak je slabě natočená,Sharon si tu odkecala svůj text,aby se hnula z místa k lepším filmů. Hudba ujde,atmosféra je sice dobře stavěná,ale s nudným a odfláknutým koncem a úplný závěr u mě zkazil celý film. U mě tentokrát Wes dostává dvě hvězdičky,jeho následující šílenost Msta přichází z močálu se mi líbilo na pět hvězdiček. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Další pecka od Cravena, tentokrát ale taková netypická. Film je šíleně pomalý a vražd je pomálu. Ale Craven si vyhrál s atmosférou a celkovou pěknou stylovostí. Já za sebe doporučuji hlavně konec kterej je sice takovej Cravenovskej, ale úplně dokonalej. Od začátku filmu nás doprovází skvělá atmosféra doprovázená výbornou hudbou. Sekta byla správně úchylná a Berryman je prostě takovej bůh ošklivosti. Za mě doporučuji. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (3)

  • V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (BlackTom)
  • V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)
  • Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)

Reklama

Reklama