Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Charvy.666

Dlooooho jsem tenhle fil odkladal neb sem mel tam dole divnej pocit.A bingo!Tak spatnej remake sem dlouho nevidel.Dve hvezdy za Paris Hilton.Jedna za jeji tanecek a druha za tu peknou smrt :) Jinak NUDA!! :/ ()

Petr59

Je to zvláštní, originální horor. Určitě nepatří k těm nejlepším, které znám. Na druhou stranu, viděl jsem i horší horory. Úroveň tohoto filmu je lehce nadprůměrná. Ke kladným stránkám patří určitě příběh, atmosféra a především i originální zápletka a likvidace obětí. Něco takového opravdu neuvidíte v každém hororu. Nevýhodou naopak bylo, že film je jako na houpačce. Začátek je nudný, asi v polovině filmu vás to začne bavit a zapůsobí na vás atmosféra mrtvého města. Jenže zase jak začne 2.polovina filmu, tak jde kvalita dolů a nahoru jí zvedne až konec. Nicméně, atmosféra je víceméně dobrá v průběhu celého filmu. K nevýhodám filmu také patřilo, že i když příběh byl originální, tak se horor změnil v klasickou vyvražďovačku. Tvůrci se totiž na příběh příliš nezaměřili. Co se vlastně o šílené rodině dozvíte? Téměř nic. Vše je soustředěno na zabíjení, likvidaci obětí a honičky hlavních postav se záporáky. To byla škoda. Dal bych tři hvězdičky, jednu hvězdičku přidávám za slušné herecké výkony a především za krásné herečky. ()

keyzar

Jediná vážně dobrá scéna byla, když Paris projela hlavou ta tyč a nezanechala na sobě ani kousek mozku na důkaz, že ho Paris nemá. Ale tím to tak haslo. Jo, pobavil jsem se u toho, ale..vážně mi nikdy nesedl horor "parta mladých lidí", většinou je z toho nudné klišé. ()

Juuroo

V tomto filme je toľko nezmyslov a klišé, že to nemá zmysel rozpisovať. Najstrašidelnejšie je, že to stálo 40 miliónov dolárov. 1* ()

J.Mayen

No jak jsem se již několikrát já vyjádřil , vraždění teenagerů ve filmech přímo zbožňuji, líbí se mi jak jsou pitomoučký a že vše proto aby dostali pořádně na hubu tím pravým gore způsobem. Film se mi proto moc líbil i když námět bych vymyslel asi i já,ale děj se s ničím nemazlí a než stihnete říct švec mají téměř všichni buď ksicht zalitý voskem nebo tyč v hlavě. ()

luke774

Americké horory mě už zajímají jenom když jsou extrémně levné, nebo v nich hrají extrémně pěkné holčiny. House of Wax ve druhém bodě přináší trochu palčivé dilema. Na jedné straně Elisha Cuthbert, na druhé pak vychrtlá a všelijak nezpůsobilá Paris Hilton. Naštěstí pro diváky se Paris první půlkou filmu úspěšně prosouloží (je tu dokonce i malý odkaz na její slavné video), aby pak slavně zemřela. Počet mrtvol ve filmu není nijak závratný, ale tvůrci vám to vynahradí vynalézavostí a lpěním na detailech. Rko je zasloužené, protože se dočkáme libůstek typu ustřihnutý ukazováček, ustřižená hlava a... dál už nebudu prozrazovat, protože způsoby zabití bývají poslední dobou na teenagerských vyvražďovačkách tím nejzajímavějším. Tady tomu - bohužel - nebude jinak. To na co nás nalákal trailer (tedy hořící muzeum, rozpadající se nádherně na kusy), je záležitostí poslední čtvrthodinky, do té doby si videoklipař Jaume Collet-Serra vystačí jen s postupným odkrýváním děje (je to hodně primitivní, ale v závěru potěší pár vizuálních paralel), mučením Elishy a zabíjením všech ostatních. Abych pravdu řekl, po první půlce jsem měl pocit, že nebýt "mé" blonďaté bohyně (obarvené na brunetku), bude to další propadák z dílny Dark Castle (House on Haunted Hill, Ghost Ship, Gothika). Serra to naštěstí zkouší dohnat, ovšem za cenu neuvěřitelného vykrádání nového Texaského masakru. Vincentova image, přehnaně brutální konce některých postav, buranské městečko... tohle všechno je až příliš povědomé. Nicméně... k čertu s originalitou, hororový žánr je poslední dobou v takovém srabu, že se možná rozklepete i nad koukatelným průměrem. ()

Nikolas__

Zábavný a mírně nadprůměrný hixploitation, který je v mnoha ohledech poměrně osobitě a zajímavě zpracován, jenom mu k našemu neštěstí chybí lepší scénář, protože tady byly nějaký dialogy fakt zkurvený, především pak boleli nezajímavý záporáci a tragicky napsané postavy. To vše ve finále udělalo z House of Wax jen řadovej vidláckej slasher. 55% ()

ANTI-frog

Připadá mi, jakoby vzali 1 část z nějakého hororu, další část z jiného atd. a celé to poslepovali. Navíc je to remake, takže v tomhle filmu není nic nového. Úplně obyčejná teenagerovská vyvražďovačka. ()

Vlado_B

Nudil som sa 90% času. Jedine to prestrihávanie achillovky, to ma troška prebudilo, najmä to ako si potom všetci naokolo začali kontrolovať, či majú nohy v bezpečí a v poriadku :-) ()

SonyLucy odpad!

Jeden z nejhorších filmů za poslední dobu, asi i proto, že v něm hraje Paris Hilton. Nejsměšnější mi přijde, když vyjde najevo, že celý dům je z vosku, fakt k popukání. ()

mijano

Tak to bola vážna blbosť. Hlavne, čo som chcel vidieť bolo, čo dokáže Paris zahrať. Nesklamala ma vôbec, nezahrala nič, akurát sa snažila predvádzať. Ale jedno jej musím uznať, tá scéna v tej fabrike bola skveláááááá (síce je pravda, že to bolo skôr o efektoch, ale scéna bola skvelá). ()

FincherD.

No-jo, "guilty pleasure" jak vymalovanej. Navíc, pro mě nejlepší horor z producentské stáje Silver-Zemeckis alias Dark Castle. Na Elishu Cuthbert se velmi dobře dívá a po útrapách, které ve své roli ve filmu zažije jsem jí ve zbytku filmu tolik fandil, jako v hororu už dlouho nikomu. Jo a toho tvrďáckého drsňáka jsem Ch.M.Murraymu sežral i s navijákem. Voskové finále je pak velmi, velmi zábavná tečka. ()

Nerajohn

Tak to já si dám hodnocení vyšší než většina lidí tady. Lepší než Hostel, trochu podobné texaskému masakru. Na masakr-počátek to sice nemá, ale mě prostě zaujala ta originalita a zajímavé zpravcování. ()

koryanna

celkem vydařený film,kde nechybí hezcí herci a morbidní scény....za velké plus také považuji rychlé vyřazení Paris Hilton,což snímku jen prospělo... ()

májovec13

Já se u toho bavil. Beru to s lehkým humorem a nadsázkou a nic odpadového na tom nevidím. Jasně, není to bůhvíjak originální, či děsivé (nějaký šťoura jistě namítne, že je to u hororu potřeba), ale zábavné to prostě je. Nejvíc si samozřejmě užívám scény ve které "exceluje" Paris Hilton a tyč:) ()

geedee

"Je to fakt nutné?" řekl jsem si při sledování tohoto pseudofilmu (prý horroru). Pak to ale přišlo: Elisha Cuthbert vystrčila prst z kanálu a... Kdo viděl, ví! U této scény jsem se POBAVIL! Ne VYLEKAL, ale POBAVIL. Proto ty 3***, jinak nemá cenu ani vidět! ()

sAreOn

Paris Hilton ve filmu, laciné lákadlo... Film, který nemá co říct, navíc špatně natočený. Elisha to taky už nezachrání. Bohužel absence lekacích scén a atmosféry v hororu je docela závažný problém... ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak