Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Khumbac

No tak pro mě velmi milé překvapení. Carly kočka a Paris to pěkně schytala. Efekty i nápad, výkony herců a atmosféra super. Doporučuju, bavilo mě to 3x více než akční scifi Predestination. ()

Avathar

Už to vážne začína byť otravné. Celý príbeh sa odohráva podľa stokrát videnej šablóny, herci predvádzajú skutočne mdlé výkony a celý film nudí až hrôza. Samozrejme nechýba ani klasický záver, ktorý ohlasuje, že pokračovanie nás minúť nemusí. Proste klasické priemerné teenagerovské béčko, akých sme videli stovky. ()

Goldenhair

Překvapivě příjemně stravitelný horor. Líbí se mi, že ač se v podstatě jedná o klasickou teenage vyvražďovačku, film jako celek není odfláknutý a tvůrci si vážně pěkně pohráli s výpravou i efekty. Fajn. ()

karlik4801

Obsazení skoro sedne, jen mě někdo byl do očí a to Paris Hilton, prostě proč? Proč dávat roli tý špičatý, hnusný blondýně. Ubírá tak 5% od zážitku, naštěstí to zbývající herci odrazují. Vynikající Elisha Cuthbert. ♥ A hlavně nechybí dostatečná atmosféra, nejenže temné prostředí vyzařuje, ale i make-up šílených bratrů se povedl a dodává tomu strachu větší šťávu. Když jsem koukal, co jsou ty voskové figuríny zač, napadlo mě jestli je to možné. Je to dobře ztvárněné, že mě to nutilo přemýšlet. No prostě paráda. ()

Ryuuhei

Klasický horor s teenagery v hlavní roli, který se ubírá sice zajímavým námětem, ale to je tak vše. Tak debilní chování postav jsem zažil... no, v každém jiném podobně laděném hororu, takže chytání se za hlavu po celou dobu filmu a nechápání, proč se která z postav jak rozhoduje, nebylo ničím neobvyklým. Strašné, ale sledovat se to víceméně dalo. ()

TO

„Dům voskových figurín je nadprůměrný slasher, který vyniká vynalézavým způsobem zabíjení obětí a mrazivou atmosférou.“ tak tohle se píše na obalu DVD a já s tím mimořádně souhlasím, opravdu dobrá teenagerovská vyvražďovačka. Mám rád horory z 80.let typu Pátek třináctého a tohle se jim celkem podobá. Možná jen o chlup slabší než nová verze Texaského masakru motorovou pilou. A zvláštní herecký projev umělé Paris se mě náhodou líbil. ()

Beky

Typický teen horor!!! Parta mladých lidí, parta krásných mladých lidí, parta která narazí na město kde řádí pošahanej vrah, pardon vrazi!!! Největším problémem snímku je samozřejmě jeho nesmyslná délka, věci se začnou rozjíždět až po hodině filmu, do té doby se nic neděje!! Režisér se sice snaží poctivě budovat atmosféru,ale ta je roztříštěna pouze do několika fragmentů, které v podstatě nedávají pocit fandit některé z postav...možná ten Chad Michael Murray za něco stojí!!! Co se týče brutality, tam jsme na tom o něco lépe a neni nouze o nechutné scény a to se nám přece líbí:))....Jako žánrovka bez špetky inovace je film dobrý, ale na to já kašlu!!! ...40%!! Jednou větou: Paris Hiltnová, když jí honí vrah, má na sobě děsně sexy prádlo:)mňam!! ()

xerno

Příběh docela ujde, nápad jistě originální, ale mě ne zrovna příjemný. Film, který bych neodsuzoval, ani nedoporučoval, ani se na něj znovu nedíval... ()

Playman

U tohohle filmu se nedá vyzdvihnout snad žádný klad. Naprosto nudná záležitost. Paris Hilton ve své životní roli =). V celku dobrá Elisha Cuthbert. Naprosto žádná atmosféra. Takovéhle filmy (teenage vyvražďovačky) dělají ostudu žánru horor. ()

Raven0

A je to tady! Další z dlouhé řady remaků, americký "horor" podle, v poslední době zažitých standartů typu, hezké mladé holky, nějaký ten šampón, znetvořený zloduch, špetka krve + mdlé násilý a hromada klišé. Nejděsivější jsou tak herecké výkony hlavních hrdinů. Ale pozor! Hrozivý a nervy drásající výkřik hlavního záporáka ve finále, chce diváky asi zabít smíchy. No, sečteno a podtrženo, hrůza. ()

MiCM

Nečekal jsem teda nic moc, ale nakonec se na to celkem dalo dívat, navíc zajímavé herecké obsazení.. A pak i přes to, že se to nese v dost nudném duchu, myslím že mohlo být a bývá často i hůř.. Prostě standart v rámci žánru + trochu nadstardní obsazení.. ()

uiu

Když to dávají v nočních hodinách na Nově, tak se na to dá dívat a smát se stupiditě naháněných teenagerů v čele s (pardon za to slovo) imbecilní Paris Hilton. Jen tak bych se ale jistě na film nepodívala. Jen další vyvražďovačka studentíků, kteří stanují v lese. Potoky krve a uřezávání končetin - to pro mě není horor, to je nechutnost pro masochisty s oblíbeným filmem Saw. ()

Triny odpad!

Je pro mě záhadou, proč se točí taková kvanta těchhle zvěrstev.. Vedle sawček a hostelů je tohle další - pro mě - nekoukatelný film. Snad jen závěrem - hnus hnus hnus .. ()

lennyd

Cesta na fotbalový zápas se pro skupinu teenagerů změní v horor, když jim poblíž malého městečka (po cool noční párty) vyplivne jedno z aut. Vydávají se hledat pomoc do tohoto městečka, kde je zaujme místní atrakce - muzeum voskových figurín - které vypadají nadmíru realisticky. Jak ale zjišťují, reálnost figurín není dána rukou umělce, ale jde o opravdová lidská těla (obyvatelů a návštěvníků města) zalitá ve vosku, a pokud hodně rychle nezmizí, stanou se součástí výstavy také ... Tento film ani tak nelákal na remake relativně povedeného hororu z roku 1953, ale hlavně na Paris Hilton, její promenádu ve spodním prádle a taky její velmi efektní smrt. Herečka to sice žádná velká není, ale výše zmíněné je rozhodně plus. Herectví za ni obstarávají ostatní, například na Elishu Cuthbert je radost pohledět. Jinak film nepřináší takřka nic nového - skupina teenagerů, opuštěné město s několika sadouši, několik tun včelího vosku a pár nechutných scén. Postavy se chovají v rámci žánru standardně (tzn. debilně) - uprostřed voskového domu musí nejdřív skoro uhořet, než je napadne se prodrat voskem ven - ale co už.. V tomto žánru jde o lepší průměr, celkově o slabší průměr. .. ()

jack.hnut

Mam rád horory,ale toto...Paris,máš to opravdu zapotřebí?Zejtra si jdu do Hiltonu koupit kafe,abych Ti trošku přispěl na důchod,ale Ty mi slib.že už nikdy nebudeš hrát ve filmu!:)i taak seš kost ()

demented

Ach jaj. Ďalší buranský horor. Neviem, čím to je, ale tvorcom sa zase raz podarilo dobre sprasiť celkom príťažlivý námet. No, príťažlivý...na môj vkus až príliš okatá inšpirácia texaským masakrom. Až na to, že hlavné postavy boli totálne vypatlaní,drzí, blbí a arogantní debilkovia, ktorým nemohli držať palce snáď ani ich vlastní rodičia. Moje očakávania sa tak upierali na hlavných slasherov, ale ani tu sme sa nedočkali žiadnej slávy. Sorry, ale štyri mordy na skoro dvojhodinový film je trochu málo. Filmu rozhodne neprispieva ani pozvoľný rozbeh. Tiež mi trochu uniká obsadenie Paris Hilton, keďže vo filme vôbec nepredviedla svoje prednosti (herectvo rozhodne na mysli nemám :) ) Aby som iba nekritizoval, dom z vosku a hlavne jeho deštrukcia na konci filmu je mňamka. Sympatickí boli aj obaja bratia - zabijaci, aj keď absolútne necharizmatickí a totálne neschopní (ako sa im podarilo dostať toľko ľudí, to pre mňa zostane navždy záhadou). Ale aj tak - Family that slays, together stays. ()

Tomatáš

Ostuda..tohle je prostě špatnééé..hodně tomu nahrává přítomnost Hilton (neomluvitelná chyba)..Ten film nic nepřináší..dávám hvězdu za hodně vosku a několik málo lekaček.. ()

Brandon

Kdepak horor, průměrná veselohra. U House of Wax se člověk bát snad ani nemůže. Herecké výkony oscilovaly kolem bodu mrazu, hlavně Paris by se měla držet svého kopyta a dělat to, co umí nejlépe....večírky, mejdany, skandály.....Dalším nedostatkem byla předvídatelnost. Nostradamus by měl ze mě jistě radost. Já už se ale tak nebavil, chybělo mi jakékoliv překvapení. Ach jo. Mám sto chutí dát v té husté džungli průměrných filmů nějaký odpad, ale zas nemůžu. Tak snad příště. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak