Celestinské proroctví

Celestínske proroctvo

Dobrodružný

USA, 2006, 99 min

• Malarkey

Nápad by v tom možná i byl, ale to zpracování? Já myslel, že se potrhám smíchem. Ono teda se není čemu divit, když sleduju, co všecko dokázal už režisér natočit, ale jen tak pro sebe jsem si řikal, že tenhle příběh by mohl být sladkou radostí pro moji duši, jen kdyby nebyl tak ztrestně natočen. Koukal jsem se na to, protože jsem se divil, proč by to mohlo být tak špatné, po shlédnutí bych spíš řekl: Ruce dál, i kdyby jste byli zajímaví sebevíc. Na tom filmu není nic zajímavého, prostě je jenom naprosto...otřesnej. Proroctví o špatných režisérech nelhalo, stejně jako v tomto filmu to příběhové, Celestinské.(20.7.2008)

• honajz

Amatérština z toho čouhá všude - mizerní neherci i "herci", dějová linie naprosto zmatená a zmateně podaná, nějaké to poselství aby z toho člověk rýpal špendlíčkem a ještě s nápovědou. Ale ona je podobně zmatená i kniha, jako by autor se chtěl svézt na moderní new age vlně a vlně mystiky přírodních národů a něco na tom vydělat (což se mu nejspíše podařilo), ale ani výpovědí, ani zpracováním to nemá na víc než kterýkoliv večerníček. Přesně, jak tu někdo napsal - popduchovní kulturno. Je mi jen líto Jürgena Prochnowa, kam to zas vlezl, takový charismatický herec a bere kvůli obživě každý štěk.(15.3.2012)

• honz

Pár pěkných záběrů přírodních scenérií, jinak jde o docela nudný blábol s náboženským, až sektářsky zavánějícím podtextem (jak je ostatně v posledních letech v módě). Herecké výkony taky spíš podprůměrné. Údajný bestseller J.Readfielda jsem zatím bohužel nečetl, tak nemám možnost porovnání.(9.6.2010)

• corona

Film plný ezotericko-psychotronických kecov o "otváraní mysle" a "pochopení" a podobných nezmysloch. Pred 15 rokmi mi knižná predloha bola vnucovaná k prečítaniu nie ako román ale ako fakt, že takto to pôjde s ľudstvom v ďalších rokoch (keďže pár ľudí z môjho okolia malo neskôr problémy, tak asi nie som moc objektívny hodnotiteľ). Keby som si ju vtedy prečítala, mohla som mať otvorené čakry a duchovný zážitok pri sledovaní filmu. Ale vážne, je to hrozná hlúposť a nezachránil to ani Kretschmann, ktorého mám ako herca celkom rada. Keď celestínske, tak jedine rezance (to sú tie z palacinkového cesta).(16.9.2011)

• Rosana

Ta myšlenka a celově to, co se snaží ten film předat není špatné. Ale rozhodně na film se koukejte až potom, co si přečtete knihu "Celestýnské proroctví", protože jak to bývá, film bývá většinou jen oklešt+ný výcuc, pokud se snaží ztvárnit knihu. A tato kniha je spíše pocitová, než akční, takže točit podle ní film byla vážně chyba.(7.9.2008)