Celestinské proroctví

Celestínske proroctvo

Dobrodružný

USA, 2006, 99 min

• honz

Pár pěkných záběrů přírodních scenérií, jinak jde o docela nudný blábol s náboženským, až sektářsky zavánějícím podtextem (jak je ostatně v posledních letech v módě). Herecké výkony taky spíš podprůměrné. Údajný bestseller J.Readfielda jsem zatím bohužel nečetl, tak nemám možnost porovnání.(9.6.2010)

• ilemas

Hrozné zpracování snad dobré knihy, kterou si hned musím přečíst. Konec mě naprosto dorazil. Jediné co je na filmu dobré jsou pěkné záběry neskutečně krásné peruánské přírody, jinak je to paskvil.(23.10.2011)

Celestinské proroctví je jedním z největších bestsellerů už několik let a jen málo kdo věříl, že takhle stejně dopadne i filmová podoba. První obrovskou minelou je stopáž, copak do 90 minut se dá "narvat" celý děj? Uričtě nedá, ale největší hrůza je ta, že si to vzal na starost neznamý režisér, co dělá jen TV tvorbu a ani ta mu příliš nejde. Na scénáři se sice podílěl i sám autor Redfield, ale taky vůbec nestojí za nic, ploché pasáže a často nevyrovnané slovní obraty. Takže místní hodnocení chápu a pokud se někdo vůbec nezajímá o duchovno, nemůže jít přes dvě hvězdičky. Ale já jsem touhle tématikou jednu dobu opradu žil a vyzkoušel kde co, proto vypouštím pohled filmového fanouška a v tomhle případě nehledím na laciné efekty, zmatenou režii, herecké výkony a další technické věci, pouze se zaměřuji jen a jen na příběh.(16.3.2008)

Špatně natočená osvícenecká myšlenka. Ta je ale moc dobrá. Energie, vědomí ...všechno beru. Jen režisér mohl být lepší...(20.6.2014)

• claudel

Byl jsem natěšený z nových žlutých autobusů, tak jsem hned listoval v seznamu nabízených filmů, nepřekvapilo mě, že jsem 75 procent z nich viděl, ale i tak jsem měl příjemný pocit. Zvolil jsem pro mě neznámý snímek se seriálovými hvězdami z Gossip girl a Prison Breaku a zvolil jsem zatraceně špatně. To už bylo lepší po očku sledoval u sousedů Pařbu ve Vegas a A-team. Netušil jsem, že k této příšerné a nudné slátanině existuje literární předloha, o jejíž větší kvalitě rozhodně nepochybuji. Snad si příště ve Fun and Relax vyberu lépe anebo zvolím nějakou jistotu s Bradley Cooperem.(31.8.2011)

• - V knize Jamese Redfielda "Celestinské proroctví" je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva. (Terva)