Celestinské proroctví

The Celestine Prophecy

Celestínske proroctvo

Dobrodružný

USA, 2006, 99 min

V knize Jamese Redfielda Celestinské proroctví je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva.(29.4.2011)

• F.man

Neskutečná kravina, která selhává snad na všech frontách filmového umění. K žánru filmu bych přidal Komedie, protože jsem se nasmál více než u 95% komedií a proto také ta jedna *.(20.4.2008)

• Smok

Smutne priznávam, že knižnú predlohu nepoznám a po dopozeraní tohto paškvilu po nej ani siahnuť nemienim. Film som si púšťal v domnení, že pôjde o dobrodružnú snímku (ako je uvádzané), ovšem dostal som len kvázi filozofický guláš o prenose energií a chápaní podporený vizuálnym spracovaním ála obrázky zo Strážnej Veže. Niektoré zábery mi pripadali gýčové ako maľby krajiniek z poľskej tržnice a repliky ako: "Vidíte ten Filodendrón? To je opak snahy niečo ovplyvňovať. Príjmite ten ker a nasajte ho do seba" sú podľa racionálne zmýšľajúceho človeka pomaly na ústavnú liečbu. Už sa teším, ako tento sektársky paškvil vytriem z disku nadpozemskou rýchlosťou a kategóriu "duchovný dobrodružný film" asi dlho nechám na pokoji.(4.11.2009)

• honajz

Amatérština z toho čouhá všude - mizerní neherci i "herci", dějová linie naprosto zmatená a zmateně podaná, nějaké to poselství aby z toho člověk rýpal špendlíčkem a ještě s nápovědou. Ale ona je podobně zmatená i kniha, jako by autor se chtěl svézt na moderní new age vlně a vlně mystiky přírodních národů a něco na tom vydělat (což se mu nejspíše podařilo), ale ani výpovědí, ani zpracováním to nemá na víc než kterýkoliv večerníček. Přesně, jak tu někdo napsal - popduchovní kulturno. Je mi jen líto Jürgena Prochnowa, kam to zas vlezl, takový charismatický herec a bere kvůli obživě každý štěk.(15.3.2012)

• Rhed

Vrchol trapnosti. Odmítání hmotných statků pod taktovkou katolické církve, která je ve skutečnosti kromě pedofilních praktik doslova krystalickým ztělesněním pozemského mamonu. Také feminacistky si přijdou na své; žádná uzurpátorská snaha ovládat ze strany mužů, neboť negativní aura dá ihned na srozuměnou, že tudy cesta nevede.(18.5.2010)

• - V knize Jamese Redfielda "Celestinské proroctví" je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva. (Terva)