Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Soubi

Zajímavá myšlenka. Uzlující se děj, vyřešený jedním přesným řezem. Působivé herecké výkony. Tak to ve filmu má být. ()

Katka232

Mě se to líbilo. Psychologické filmy já ráda. A tady to sedělo. Jen trošku roztahaný konec, ale jinak velice dobře natočený film. Jen jsem málem nepoznala tu malou uječenou ...... Ano Dacotu. Já jí stále vidím, jako tu uječenou z Války světů. Ale tady byla skvělá. ()

4k7

Když jsem viděl v hlavním obsazení Roberta De Niro a Dakotu Fanning, nechtělo se mi věřit, že má film tak nízké hodnocení. Tak jsem se na něj podíval a hned se tomu věří líp. No vážně - stupidní zápletka, slabá atmosféra a ten konečně přícházející závěr filmu, co mohl přinést nějaký nečekaný zvrat nebo přijatelné vysvětlení, se na to taky pěkně vysral ()

GordonCZ

Ze začátku dobrý náběh na slibné drama, které následně začíná nadějně eskalovat, aby od druhé půlky začal film svým napětím i tempem postupně upadat. Nebýt šokujícího odhalení na konci, zůstal by taky někde v průměru, ale právě díky konci dávám o hvězdičku navíc, i když by to měla být spíš půlhvězdička. ()

Pitryx

Je to koukatelné, ale zase nějaká extra klasa to není. Navíc já deníra nějak nemusím. Řekl bych průměrný film na staré téma, ale tak nějak to bylo takového pomalejšího tempa. No, překvapení tam je, jisté napětí také, děj průměrný, příběh sám starý. Tak dobře, ukecal jsem sám sebe na dvě hvězdy. 301020119331/9702////Souhlas s tímto mým starý komentářem. (201604) ()

Guran

Film je nudný a trapný. Začátek mě vtahoval pomalu, ale jistě do příběhu, nicméně po půlce filmu přijde na řadu ona událost, která vše nejasné vysvětlí a snímek se mi v tu dobu hodně znelíbil a měl jsem chuť to vypnout. Čekal jsem, že Charlie je nějaký duch, nebo příšera, nakonec to není ani jedno, ale... neřeknu. Dalo se z tohoto filmu vymačkat mnohem víc. Horor to tedy není v žádném případě. Atmosféra byla moc slabá a strašidelné scény tu vlastně ani nebyly. Hrozný film. Škoda Roberta a Dakoty. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 13%, Audience Score - 50% | FDb.cz - 71,8% | Rutinní thrillerovské béčko postavené na těch největších žánrových klišé. Při téměř každé scéně jsme si říkali: "To už od někud známe", nebo "To už jsme někde viděli" a je to pravda. Po první průměrné půlce začne děj pořádně gradovat a my se chvílemi opravdu začínali potit! Jenže závěrečný dějový zvrat je za prvé poměrně očekávaný a za druhé totálně non-sense..... Bob je standartní, samotná Fanning už nemá moc čím překvapit - psycho dětska jsou už klišé jak prase .....a Hide 'n' Seek se nemá šanci vyrovnat žádnému žánrovému klenotu (Šestý smysl,...). 60% ()

ric

Těch strašáků o rozpolcených osobnostech je už za poslední roky trochu moc. Omlouvám se všem, kterým se právě prozradil kostku nebo co to vlastně mělo být, ale máte číst Obsah a ne komentáře, pokud nechcete vědět předem "o co půjde a kam to dojde". De Nira si vážím, ale v této roli se mi nelíbil ani snad trochu a Dakotě Fanning už by mohli dát konečně roli v něčem více lidském. Po prozrazení pointy mě sledování nevyhnutelného s otřepanou dávkou napětí vyložene lezlo krkem. Tohle je ten typ napínávého snímku, kde by se nějaký pořádný nadpřirozený prvek vyloženě hodil, stejně jako celý scénář překopat od začátku. Ještě že jsem na to nešel do kina. ()

Terezka

Párkrát se leknete, ale to je tak asi všechno. Během filmu stejně pomalu přijdete na to, co je Charlie zač, takže překvapení se nekoná a pointa vyjde naprázdno. ()

pOne

Mohlo být lépe, nebýt tak zkaženého závěru. Ten opravdu hodně srazil můj dojem z jinak celkem dobrého filmu. Dakota je opět výborná. ()

brabi

Chudák DeNiro a v podstatě i všichni ostatní. To bylo teda hodně slabí. Už hodně dlouho ser mi nestalo(pokud vůbec někdy),že bych u hororu začal usínat. ()

lmc

Dokonalá Dakota Fanning, schopný De Niro, skvělý rozjezd, napjaté očekávání, jeden z nejhorších a nejtrapnějších závěru ve filmové kinematografii. Nebýt toho hrozného konce, možná bych dal i pět hvězdiček, takhle ale bohužel pouze tři. ()

Paladin25

Robert De Niro ako starostlivý otec a zároveň psychopatický zabiják. Wow. Skvelý film. Ale stále mi vŕta v hlave prečo si ten policajt vypýtal pohár vody. ()

hwnd

No já nevím, nebylo to špatný, ale něco mi tam prostě celou dobu chybělo. Asi děj více zamotat a zvýšit napětí. Závěr také poměrně nevěrohodný, no ještě jsem tak trochu čekal, že vlastní závěr bude svatba šerifa a Catherine, to už bych ale dával odpad. ()

me3x®

možno som mal deja vu, alebo som pri prvom pozreti tohto filmu bol pod vplyvom nejakych latok, lebo stale som mal pocit, že som to už videl... tie sceny a to všetko... alebo to bolo priehľadné... všetci tu ospevujú Dakotu... a mne neostáva nič iné len súhlasiť... . ()

Cechyno4

Jeden z těch lepších "psycho" filmu. Kde nevíte od začátku co si myslet. Nevíte co se děje. A když na to začínáte přicházet, nastane zvrat. Robert De Niro zahrál svou roli více než dobře ! ()

benyy

Kombinácia Tajomného okna a Osvietenia. Nijak inak sa to nedá definovať. De Niro skvelý, Dakota Fanning snaď ešte lepšia. 3 a pol hviezdičky ale naozaj som čakal nejaký lepší záver. ()

Emilii

Dakota Fanning je na tyhle role, jako stvořená, ty její zavile hledící oči, fakt jí to uvěřím!!! Dobrý!! ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005