Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

lakart

Zajímavá atmosféra, dobré prostředí a skvělá Dakota, ale zbytek filmu je špatný. Za největší chybu považuji odhalení zápletky a pointy po 40 minutách filmu a zbytek se jenom ujišťovat, že to tak skutečně dopadne...bohužel. Občasné trapné dialogy, všichni herci se tváří tajemně a snaží se o super hororový výkon, ale já to nikomu nevěřil, ani De Nirovi, který mě docela zklamal. Abslutní hrůza se ukáže v závěru filmu, který jsem nechápal, takhle stupidně a trapně natočit finále hororu jsem nečekal a hlavně příliš nepochopil (scéna s baterkou !!!). Celkový dojem je slabý. Je to průměrný hororvý film, nic zvláštního a překvapivého. 60% (hlavně za Dakotu) ()

Psycho.R

Velmi obtížně hodnotitelný film, neboť cokoli řeknu by mohl být spoiler. Uznávám, že pointu jsem nečekal, ovšem tím, že jsem věděl, že tam je, jsem měl asi větší očekávání. Ve skutečnosti jsem přemýšlel nad 2* nebo 4*, tak to zprůměrujem´ a je to. ()

shifter

Scenar zial absolutne predvidatelny, napriek snaham odviest pozornost divakov inym smerom. Prilis vela scen pozicanych z inych podobnych filmov. Dakota je vsak fantasticka, o com som sa presvedcil uz v Spielbergovom seriali Taken - tesim sa na War of the Worlds! Navyse, spozoroval som u seba riadnu slabost na Elisabeth Shue :-) Zaujimavostou je, ze film bol natoceny a uvedeny do distribucie s dvomi roznymi zaverecnymi scenami - u mna pol hviezdicky navyse. ()

RedRose

Prvni polovinu filmu jsem v napeti ocekaval co z toho vlastne vzejde a s blizicim koncem jsem stale vic a vic vedel ze to nedopadne vubec dobre pro celkove hodnoceni... Ten zaver mi prijde jako by si ho nekdo vypujcil z jineho filmu a nebo reziser onemocnel a dotocil to za nej nekdo jiny... Jak pisu, v prvni polovine to melo docela slusny rozjezd, ale potom se zkratka neco (nepochopitelneho) stalo a vysledek stoji za pouhe 2* ()

Tygy

Ze začátku celkem nudné, ale potom se atmosféra z ničeho nic přehoupne téměř až do hororové, děsivé atmosféry.Místama je film sice jaksi kostrbatý, ale už jen proto že chcete vědět kdo je Charlie Vás něco nutí Hru na schovávanou dokoukat a zjistit, kdo že to je. Přetrpte nudný začátek a nebudete litovat ;-) ()

Shredder

Hororovy potencial HaS je zrejmy, je vsak zabity hlupou pointou, ktora je zrejma a nie je originalna. Scenarista sice uz tradicne chce odputat pozornost na nieco ine ako je to v thrilleroch vo zvyku, ale robi to tak ocividne, ze je jasne ze skutocna pointa je niekde inde a pri mensom zamysleni hned viete aka. Dakotu Fanning nemam prilis v laske jej postava bolo miestami protivnejsia ako Esther v Orphane, no na druhej strane predviedla uzasny vykon a na pocudovanie zatienila aj De Nira, ktoremu rola prilis nesadla. (hlavne v poslednych minutach). !!! Spoiler !!! : Pointa je rovnaka ako napr. vo filme Identita ci Session 9. ()

Koonix

Jeden z najlepších hororov čo som videl. Ani nie po dejovej stránke, ktorá je len priemerná, ale to napätie! Bol som napnutý ako pri žiadnom inom filme, zakaždým keď som zbadal tie pootvorené dvere som bol blízko infarktu a vždycky som sa modlil nechoď tam, nechoď tam... Atmosfére veľmi dopomáhala aj skvelá hudba a úžasní herci, medzi ktorými vynikala hlavne malá Dakota Fanning. Záver bol tiež celkom v pohode, neurazil ale ani nenadchol. Takže 4/5. ()

Nightswimmer

Mne ako horrovému nadsencovi nebolo nijako ublizene, aj ked mafiansky guru deNiro ako psycholog v temnej snimke mi velmi nerezal. Namet nie zly, ocenil som aj slecnu Femke, pamatnu z Ally McB ako Robertova ex. Inak bez problemov za sedem, troska to chcelo dotiahnut. ()

cheonsacz

Takového tatínka byste doma mít nechtěli :) Je to už hodně dávno co jsem tento snímek viděla. Tehdy na mě zapůsobil úplně jinak než když jsem ho viděla dnes (2012) a proto mé tak vysoké hodnocení, kdybych to měla hodnotit z dnešního pohledu sotva by si ode mne zasloužil tři hvězdičky. Zatímco na mě tehdy působil temným, strašidelným dojmem a Emily pro mě byla hotové psycho (ve skvělém podání mé oblíbené (ne)dětské herečky Dakoty Fanning) dnes mi to spíš připadá úsměvné, trochu padlé na hlavu a některé hlášky Emily mi připadaly jako kdyby postava říkala "hele jsem děsně traumatizovaný a nejspíš i šiblý dítě tak nahodit mrtvolný pohled a budu dělat, že sem strašně děsivá". Ze začátku to plyne pozvolna a pomalu a na konci už to konečně dostane pořádný spád. Snímek bych hodně přirovnala k jinému thrilleru a to Pod Povrchem. Připadá mi, že je to točený podobným stylem i ta atmosféra a konečné odhalení jak to všechno bylo.. Spoiler: Poprvé mě šokovalo, že Charlie není žádný duch, ale jen zabijácká osobnost Emilyna schizofrenního otce. ()

altaica

PRO MUŽE: Už strejda Alfréd H. z Ameriky i Adolf H. z Německa svou tvorbou dokázali, že nejhorší bubáci nejsou zombíci, mrtvolky, upíři a všelijaká vesmírná havěť (Vetřelec promine) , ale běsy, co si každý nosí ve své hlavě. Atmosféra na venkově hustá tak, že by se dala krájet, napětí graduje a pak scénárista nakoupil horší matroš a jede to míst, která vášniví geometři kreslí na zdi ve formě kosočtverce s úhlopříčkou. Škoda, mohl to být full hand. Ale i tak pěkné 3*.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Malintá holcicta u které nevíte, madame, zda roztáhnout svá ochranná křídla matky kvočny jak nad ztraceným kuřátkem, nebo naopak vzít toho kripla všech kliplů baseballovou pálkou tak, až šedá kůra mozková vytvoří novou sýr realistickou malbu po zdech. Dítě zde hraje až mráz běhá po zádech – a to je venku pěkných 30°C. Doporučuji sledovat po půlnoci se sedmičkou vína a sekáčkem na maso. Sichr je sichr. ()

TommyDiamond

Film jsem viděl asi třikrát a i přesto mě neomrzel. Plus má u mě především temná atmosféra a prezentování Charlího. Ovšem takhle odfláknutý a doslova směšný konec, srazí film někam do vod průměru…. Herecký talent Dakoty Fanning je vážně obrovský. Dalo by se říct, že své starší kolegy doslova strčila do kapsy. ()

Nufa

Tvůrcům se podařilo vytvořit opravdu tajemnou atmosféru, do které vložili tajuplnou postavu Charlie. Musím říci, že celý film jsem byl doslova napnutý jak kšandy, kdo že ta tajemná postava bude, až jsem nakonec byl nakonec dost zklamán. Příšlo mi, že ve výsledku najednou přestal celý film dávat smysl, až se nakonec vymanilo i prvotní nadšení. Moc pěkné bylo sledovat mladou Dakotu Fanning, nicméně to je jediná věc, která byla ve filmu nadprůměrná. ()

Najt

První hodina filmu byla skvělá, ale ten konec byla stupidní kravina. Konec zničil celý film, stačila 5 vteřinová scéna, která prozradila, kdo je Charlie. Od tý doby mě to totálně přestalo bavit ()

dobbin

Moderní trend šokujících finálních point už mě jistojistě začíná s*át. Názorným příkladem je tento film. Jeho závěrečné "rozuzlení" staví na hlavu úplně všechno, co bylo řečeno a navíc jsou takřka všechny postavy až na několik výjimek zbytečné a vytvořené záměrně k matení diváka. Atmosféra budiž uspokojivá a solidně budovaná, ale ten zbytek to všechno kazí, neřku-li že Robert De Niro mi do role otce Emily moc nesedí. ()

honeybunn2

Celkom strašidelný thriller, Dakota Fanning bola táka zvláštne divná, že som sa jej až bála a pritom som si od začiatku filmu bola istá, že nie ona je tá zlá. Rozuzlenie bolo príjemne (ak sa takéto slovo dá použiť :) ) prekvapujúce. Super scary film na nedeľný večer. Tri hviezdy ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005