Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

MareT.

Pro mě kdysi hodně očekávaný film, který ale vše zprznil svou pointou. Jinak Dakota je vynikající začínající hvězda...patří jí celá jedna *. ()

kchaja

Slušný film, který ve kterém jsem závěr vůbec nečekal. Nechal jsem se podplatit autory překládanými dvěmi variantami a už i to, jak je vnucovali mě mělo přinutit jim nevěřit :) Ale jinak mě překvapilo, jak mě celý film provázely předsudky vůči Američanům. Veškeré divné chování které mělo přivést na stopu k pravému vrahovi jsem si vysvětloval tím, že Američani jsou přece divní... Ale i tak se občas film pokoušel o tajemnou atmosféru a malebnou hudbou působit melancholicky, ale podle mě to vůbec nefungovalo. Proto za ***. ()

dopita

Hra na schovávanou je thriller s tuctovou zápletkou. Malá Emily má vymyšlenýho kamaráda Charlieho, kterej, jak se postupně ukazuje možná až tak moc vymyšlenej nebude. Film by se dal rozdělit na třetiny. V první části se buduje atmosféra. Je nezáživná a dá se říct že i nudná. Pak se pomalu začíná něco dít, a občas je to i napínavý, ovšem jen do chvíle, než divák zjistí, jak že to je s tím Charliem. No a závěr už je tradiční ničím zajímavá honička, která naštěstí netrvá moc dlouho. Aspoň že herecký výkony jsou celkem na úrovni. Robert De Niro sice zjevně neví co hrát, ale charizma má stále a tím si vystačí, takže rozhodně neruší. Dakota Fanningová hraje tradičně skvěle a nezbývá než doufat, že v pubertě nezblbne a nezačne dělat kraviny, protože v ní je talentu na rozádávání. Famke Janssenová nemá moc prostoru a Elisabeth Shueová neuměla hrát nikdy, což tady jen potvrdila. Celkově to je tuctovej thriller, kterej ničím nepřekvapí. ()

pipapaja

Od tohoto filmu jsem si sliboval hodně jelikož obsazení bylo opravdu hvězdné bohužel výsledek je dosti průměrný. Nejlepší co na tomto filmu je určitě herečka Dakota Fanning která herecky převyšuje prakticky všechny i samotného de Nira. Bohužel kdyby byl celí film jako první půl hodina bylo by to dobré, ale postupně se někam vytrácí napětí a příběh začíná být dosti předvídatelný o logických fackách ani nemluvě. Průměrný film s dosti dobrou herečkou v hlavní roli. ()

Paity

Robert De Niro už hrál v lepších počinech. Tohle mělo navíc hodně chabý scénář i ostatní herecké výkony. ()

Rapikk

Naprosto hrůzostrašné psycho. Děsivé malé holčičky mi vždy způsobí husí kůži třetího stupně. Brrr. ()

Arach.No

Ze začátku slušně budované napětí se po 35 minutách (kdy odhalíte pointu) změní v hromadu otřepaných klišé, naházených bez ladu a skladu jedno vedle druhého. Něco přes půl hodiny si film drží slušné, řekl bych i lehce nadprůměrné tempo, které se však po pár scénáristických kiksech totálně ztratí a vy sledujete schématické postavy, které jste už desetkrát viděli v jiných filmech jak dělají přesně to, co už jste taky viděli. Prostě nic nového ani nijak dobrého pod sluncem. A závěr by mohl dávat náběh na druhý díl, který by ale neměl o čem být, takže myslím že takové Hry na honěnou se nedočkáme, spíš se režisér snažil vystupňovat napětí na maximum. Bez valného výsledku, když se scénárista nepochlapí, už to ani Bobby nevybojuje. PS: Fandil jsem Charliemu ()

Bathoryčka

Připomíná mi to Kingův styl Tajemného okna. Mort Rainey taky vraždil sám a nevěděl o tom. Myslel si, že to dělá nějaký tajemný cizinec. Tohle se tomu dost podobá! ()

Piškotka

Bylo by to dobré až na to odhalení, kdo je vlastně Charlie. Chvílemi jsem se fakt bála a myslela úplně v jiných souvislostech. Dakota byla strašidelné dítě, ty vykulené oči a kruháče, je otázkou, do jaké míry na tom zapracovali maskéři. De Nira hravě předčila a strčila do kapsy. Nevím, proč byl pasován do role psychologa, který by měl umět sám se sebou pracovat a daleko snadněji vyhledat pomoc. ()

mirkaaa

Film je ze začátku spíše nudný, ale postupně se pomalu zvyšuje napětí, které vydrží až k nečekanému závěru. ()

Haymar

Hmm i takový Pan Herec jako De-Nitro má své slabší chvilky a představitelka jeho filmové dcerky (Fanning) ho válcuje na plný čáře (nikdy bych nevěřil, že je to možný). První 2/3 solidní, za ten zbytek by scénárista zasloužil přes držku. Závěr sice překvapil ale ani tak ne svým dějovým zvratem jako spíš násilnou roubovaností a neuvěřitelností... ()

kobe6

První polovina zajímavá. Poté jsem se spíše smál. Tu malou holku ja vyloženě nesnáším, ale tady překvapivě přebyla i Pána herce Roberta. To se pak nemůžete divit. ()

TERRORDROME

Stupídny rádobyhoror o dievčatku čo nevidí mŕtvych ľudí ale zato má neviditeľného kamaráta čo je pekný hajzel a robý bu-bu-bu. Hlavne nuda, sterilná rutina, trošku napätia a na záver ultra hovadná pointa pri ktorej som mal chuť hodiť niečo do obrazovky. Ani De Niro, ani Dakota, ani pápež a všetci svätý nepomôžu tomuto blábolu. Tomu už pomôže len... nie nepomôže nič, je to škvár. ()

Hanes88

Spíše bych označil tento film pouze za thriller, než jako horor. Z trailerů to vypadalo strašidelně, ale jak film ubíhal, postupně jsem už tušil, kdo onen Charlie je, a nakonec se to potvrdilo. Ale musím říct, že to bylo i tak zajímavé, ikdyž nijak převratné. 60%. ()

Jespi

*SPOILER* Člověk se celý film těší na duchařinu a na konec dostane psychologický thriller ? Už dlouho mě film takhle nešokoval svým zvratem. Ještě, že jsem se nedíval na žádné screenshoty, nečetl žádné texty distributora, ani komentáře a v klidu jsem se mohl kochat dojmem, že se jedná o duchařinu. O to víc jsem zůstal stát s otevřenou pusou, když divák zjistil, že De Niro hraje schizofrenika. *KONEC SPOILERU* Velmi často uhodnu děj filmu už hodně dopředu. Přijde mi, že poslední dobou jsou filmy jedno a to samé pořád dokola, proto jsem velmi rád, že mi to Hra na schovávanou natřela se vším všudy. Dakota Fanning opět výborná herečka, stejně tak jako De Niro. 80% ()

Lefty86

Docela podhodnocený film vzhledem k číslům ve kterých tu je. Atmosféra je vynikající, tradičně skvělý De Niro. Mladá byla taky dobrá. To rozuzlení mohlo být delší, složitější. Konec pak trochu laciný. Pasáž s divným sousedem taky nějak vymizela. To jsou jediný vady. Jinak je to parádní film. ()

Senfi

Nebýt Dakoty Fanning asi bych byla z filmu zklamaná, ale s jejím hereckým výkonem, který zastínil jinak skvělého Roberta De Nira se mi Hra na schovávanou prostě líbit musela. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005