Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Kryton

Obyčejná duchařina s pár zajímavými lekačkami, ale ve výsledku i s finálem se potá(c)pí. Nebýt Famke tak se nevydržím dál koukat a jako hlavního herce označuji Dakotu. ()

ladko

Slušný thriller, ktorý však celkom nudil, aj keď človek by mal byť zvedavý, čo sa za imaginárnym kamarátom skrýva, nie je...Pointa nefunguje a je nelogická. Škoda. ()

bublajsa

Nápad se mi líbí hodně. Zklamal konec, ztráta atmosféry, účast De Nira (kdyby tam nehrál ... filmovej tahák ... to kvůli němu). Označení "horor" je tady více než úsměvný. Mohl to být obstojnej (psychologickej) thriller. Ale není. Pro mě zklamání. Potěšila počáteční atmosféra, Dakota a koukání se na De Nira. ()

Krt.Ek

Přesně jak píšete, konečná pointa je ve filmové scenáristické branži tak proflákla, že se stydím za to, že jsem o ni pochyboval (SPOILER řádnou chvíli jsem si myslel, že za Charliem opravdu stojí soused-stalker SPOILER) nebo za to, že mi trvalo tak dlouho než mi přišla na mysl (přišel jsem na ni, dokonce bych ji použil, kdybych psal scénář - napadá mě otázka, zda jsem nenápaditý?). Z toho vyplývá, že jsem rád, že ji tvůrci použili (nejsem "ne-rád", že ji použili) . Proč teda jenom 3*, když i napětí bylo po celou dobu slušné (díky kukuči Dakoty Fanning)? Potom, co se dozvídáme, jak to ve skutečnosti je, následuje opravdu zbytečně zdlouhavá (skoro 30 minut) honička, na to se opravdu nedalo dívat (jak bych to ale ukončil nevím - to asi potvrzuje domněnku o mé nenápaditosti). 65% ()

ivishka

Neříkám, že by mě film vůbec nezaujal. Čekala jsem ovšem ale trochu jiné rozuzlení, než to co bylo nabízeno. Nepochybuji ani o hereckých výkonech. Spíše o tom scénáři... ()

Vyrida

Na úvod si řekněme na rovinu, že první polovina filmu se mi přeci jen zamlouvala daleko víc, než ta druhá. Bylo to hlavně díky skvělé atmosféře, která gradovala každou novou tajuplnou scénkou v tom velkém a opuštěném domě. Bohužel závěr potopila hlavně celá pointa snímku, ne že by byla špatná, ale přišla dřív, než by bylo zdrávo a tak díky tomu nebudeme ošizeni ani o ten už klasický americký konec. Druhou stránkou mince je herecké obsazení, se kterým jsem nad míru spokojen. Zvláště pak malá Dakota Fanning podala přímo bravurní výkon a nechala tak trošičku za sebou i takovou hereckou legendu jako Robert De Niro bezesporu je. Nemůžu si však nevšimnout té hromady pitomých scének, které když se trošičku zpětně zamyslíme ani logicky přímo nepasují do jednoho celku. Nemůžu proto dát vyšší, než průměrnou známku, i když z kouknout se to večer před spánkem v pohodičce dá. ()

numi

Obrovský potenciál, který zůstal naprosto nevyužitý. Dokonce i herecké obsazení slibovalo dokonalou podívanou, protože Robert De Niro, Dakota Fanning, Famke Janssen i Elisabeth Shue jsou vyborní herci. Jenže problém je v tom, že příběh není vůbec uvěřitelný, pointa mi bleskla při prvním flashbacku (pátá minuta) a po zbytek filmu jsem se smál tomu, co nám nepřesvědčivě chtějí scénaristé vnutit... Kdyby tohle dostal do rukou mistr Shyamalan, tak by si pohrál se scénářem a mohla to být bomba. Takhle by bylo lepší, kdyby vyškrtali flashbacky a Charlie by byl opravdu ten, koho nám film vnucuje. Byl by to slušný hororový thriller. Takhle je to psychologická slátatina s kvalitními hororovými prvky. Tři a půl. [duben 2006] ()

Makky

Aaale ja by som to až tak nezatracoval. Napätie, ktoré sa od začiatku postupne budovalo fungovalo dobre spolu s atmosférou, ktorá bola slušná. Myslím, že toto je solídny priemer, taká jednohubka na jeden večer ()

jajinka

Docela zajímavý psycho horor, jen ten konec divný, zvláštní... Celou dobu jsem měla jako "hlavního hrdinu" Charlieho představu, že to bude třeba ta mrtvá holka sousedů, nebo že vůbec nezemřela... Vyústění dle autorů ale úplně zkazilo všechny představy a postavy sousedů byly jen zbytečným rozvláčněním filmu... Taková schizofrenie je fakt špátná věc... Ale zato jsme se s tím a hlavně s Charliem bavily s holkama celou dovolenou, stal se naším "kamarádem" a společníkem v dlouhé chvíli a všechny věci byly příčítány jemu, jako kdo nezamkl, nevypl vařič apod. :-) ()

IllIlIlIIl

Výborný a určitě i zajímavý psychologický thriller/horor, který s přibývajícím časem stupňuje své tempo a graduje až do svého skvělého samotného finále. ()

swed

První polovina se neúnosně vleče, poté přijde "šokující" pointa a nakonec klišovitá akce. Má tohle De Niro (kterého zde přehrává i malá holka) skutečně zapotřebí? 4/10 ()

stration

Debilní a debiloně udělaná pointa sráží tento film do naprostého průměru. Nepomůže ani skvělá Dakota a standardní De Niro. ()

FilmFan24

Hustá atmosféra s bohužel řídkým koncem...Škoda, když vezmu fakt, že místy jsem strachem nadskakoval díky perfektní Dakotě Fanning. ()

L_O_U_S

Příjemný horor po atmosférické stránce. Po scénáristické už méně - zvrat před koncem destruuje logiku příběhu. V případě SAW mi to nevadilo, ale tady mi s hodnocením nedovolí jít výš i rutinní scénář a režie. (463.) ()

salalala

Nějaká atmosféra tam je, o tom žádná. Tvůrci zaslouží pochvalu, že se snaží i v téhle době dělat takovéhle thrillery, kde není moc krve, ale spíš napětí. Nicméně se to příliš nepovedlo, De Niro je jako vždy výborný, Fanning mu skvěle přihrává, ale to je tak všechno. O konci nebudu mluvit, protože je strašně zbytečný a tuctový a sráží film dolů. Nevím, co víc o tom napsat, hezký pokus, který ale zůstal na půli cesty. Ryzí průměr, na který se díky ústřednímu hereckému páru dá koukat až do konce. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005